Son Derece Sevimli Keçi Sakalları Olan Kedi Yavruları Sokaklarda Dolaşmaktan Hayallerinin Gerçek Olmasına Kadar Süren Yolculukları Boyunca Birlikte Kaldılar

Sokaklarda birlikte görüldükleri günden bu yana birbirlerinin en yakın arkadaşı olan bir çift kedi yavrusu birbirlerini hiç bırakmadılar.

Geçen senenin sonlarında Montreal’deki bir barınak yardıma muhtaç, birbirlerine bağlı iki kedi yavrusu hakkında Montreal’deki başka bir barınak olan Chatons Orphelins Montreal’le iletişime geçti.


Bu ayın başlarında kurtarıcılar bir arabanın çarptığı başka bir kediyi almak için bir yere gittiler. Kediyi bulmayı başardılar ve sonrasında kedinin iki tane de yavrusunun olduğunu fark ettiler.


Sevimli kardeşler birbirlerine sokulmuşlardı ve birbirlerinden ayrılmayı reddediyorlardı. İkisinin de suratında sanki modaya uygun bir sakalları varmışçasına son derece sevimli, keçi sakala benzeyen desenler vardı. Kurtarıcılar kedi yavrularını o durumda kendi başlarına bırakmak istemedi, bu nedenle de onları kaptıkları gibi güvenli bir alana getirdiler.


Anne kedi hayatını kurtaracak bir operasyon geçirebilmesi için hemen veterinere götürülürken yavruları da bir koruyucu yuvanın konforunda yeni arkadaşlar edinebilmeleri için Chatons Orphelins Montreal’e gönderildi. “Onları kurtçukları için tedavi etmek zorunda kaldık, ama bunun dışında sağlıkları yerindeydi ve iyi durumdaydılar,” diye paylaştı barınak.


Sokak kedisi bebeklerini yetiştirme ve kurtarılmadan önce onları güzelce besleyip güçlendirme konusunda oldukça iyi bir iş çıkartmıştı. Koruyucu bakım altına alındıklarında bebekler ev kedisi olarak yeni hayatlarına uyum sağlamaya hazırdılar. “Başlangıçta biraz çekingenlerdi ve rahatlamış hissedebilmek için birbirlerine sakız gibi yapışıyorlardı ama etraflarındaki insanlara kısa sürede alışmayı başardılar ve evin her köşesini keşfetmeye başladılar.”


Babett ve Tapeo isimleri verilen minik tüy yumakları evin içerisinde durmadan birbirlerini takip ediyorlardı. Birbirlerinin her hareketlerini kopyalıyorlardı- bir tanesi oyun oynamaya başlarsa diğeri de hemen onu takip ediyordu. “En sevdikleri oyuncaklar tüylü olanlar ve onlar son derece oyuncu ve meraklı. Bir ikili halinde çevrelerini keşfediyorlar ve oynayabilecekleri şeyler arıyorlar. Biz elimize tüylü bir oyuncak alır almaz bize doğru koşuyorlar,” diye paylaştı barınak. Evde oyun oynamadıkları zamanlarda neşe içinde birbirlerine sarılıyor, birbirlerinin kişisel bakımlarını yapıyor ve gülümsüyorlar.


Kedi yavruları son birkaç hafta içinde büyüdü, çok daha özgüvenli ve sevgi dolu hale geldiler. Her zaman insanların arasındalar bu nedenle de ne zaman kucaklama ya da ilgi isteseler etraflarında bunu onlara sağlayacak insanlar oluyor. “Onlara baktığınızda bile mırlamaya başlıyorlar. Kucaklama için yüksek sesle mırlarken size doğru yürüyorlar.”


Minik erkek kardeş Tapeo enerji dolu ve hiçbir aksiyonu kaçırmak istemiyor. Kız kardeşine ne zaman sarılınsa o da ona katılıyor ve ondan ayrılmayı reddediyor. Babett uysal ve sakin. Birlikte harika bir ekipler. “Babett insan arkadaşlarıyla sarılmak için kanepeye zıpladığında erkek kardeşi de hemen arkasından onu takip ediyor. Onların arasında çok güçlü bir bağ var ve birbirlerinden asla ayrılmıyorlar.”


Anneleri tamamen iyileşmeyi başardı ve ilgi odağı olarak yeni hayatının tadını çıkarıyor. Tekrar hamile kalmayacak ve güvenli ve onu seven bir yuvası olacak. Koruyucu bakımda iki ay geçirdikten sonra, tatlı kardeşler hayallerini süsleyen aileyi bulabilmeyi başardı. Kalıcı yuvalarına birlikte gidecekler ve asla birbirlerinden ayrılmak zorunda kalmayacaklar.


“Bu gece mutlu mutlu yeni evlerinde dinleniyorlar. Bu ev gerçekten sahip olabilecekleri en iyi ev!” Babette ve Tapeo herşeyi birbirlerine bağlı bir çift olarak yapmaya devam ediyorlar. Kavga eder gibi yapıp oyun oynuyorlar, oynarken birbirlerini kovalıyorlar ve uykuya dalmadan önce kollarını birbirlerine doluyorlar.


Sevimli keçi sakallarına sahip şirin tüy yumakları harika bir hayat sürüyor ve kalıcı aileleriyle istedikleri kadar sarılıyorlar.