Kedi Haber

Kediler Hakkında Haberler

Japon Bu Kedi Fotoğrafçısı Sokak Kedilerinin Muhteşem Fotoğraflarını Çekiyor Ve Görür Görmez Onlara Aşık Olacaksınız

Nyankichi Rojiupa isimli bu Japon fotoğraf sanatçısı gerçek bir kedi aşığı ve en çok kedileri fotoğraflamaktan hoşlanıyor. Bilmeyenler için, Japonya kedileri oldukça seven bir ülke. Sosyal medyada viral hale gelen bir kedi adaları bile var, örneğin. Ancak ülkenin bir sokak kedisi problemi olduğunu da inkar edemeyiz. Açıkçası belki de bunu bir "problem" olarak nitelendirmek doğru olmaz, özellikle de dünyanın diğer yerlerinde meydana gelmekte olan bir sürü çılgınca şey göz önüne alınırsa, ama doğru konuşmak gerekirse ülkede çok fazla sokak kedisi var. Ancak bu sokak kedileri insanlara çok yakın davranıyorlar, kesinlikle açlık gibi bir sorunları yok ve çok iyi huylu kediler. Rojuipa'nın çektiği fotoğraflarda drenaj boruları ve delikleri bulunan bir sokağı kendi oyun parklarına çevirmiş olan bir grup sokak kedisini buluyorsunuz. Sanatçı bu şirin fotoğraflarla insanlara içlerindeki bulundukları şartlar ne kadar kötü olursa olsun hayatın her zaman olumlu taraflarına odaklanmaları gerektiğini göstermeyi amaçlıyor. Hepimizin bu sevimli tüy yumaklarından öğrenebileceği birkaç şey olduğunu düşünüyoruz.

İngiltere’nin “Resmi Farecisi” Kedi Larry İle Tanışın

Bu ilginç çalışan İngiltere Başbakanlığı’na 2011 senesinde katılmış. Ancak onu bu gıpta edilen pozisyona taşıyan şey göz dolduran akademik geçmişi değilmiş. 

Bu Zavallı Kedinin İnanılmaz Değişim Fotoğrafları Yüreğinizi Isıtacak

Bu kedinin üzücü bir hayat hikayesi var ama ne mutlu ki onun için bu durum aşağı yukarı bir yıl kadar önce değişmiş. Size bu kediyle ilgili iyi haberler sunmaktan ve nihayet kendisi için kalıcı bir yuva bulduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Hatta bunun yanında sahibi de onun mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya hazır!

Bu İnşaatçının 16 Kedi Ve Kedi Yavrusunu Terk Edilmiş Bir Evin Duvarının Ardından Kurtarmak İçin Yaptıkları İçinizi Isıtacak

Kediler ve kedi yavrularından oluşan bu zavallı aile Philadelphia, PA’daki terk edilmiş bir evin duvarlarının içinde kendilerine bir yuva oluşturdular. Kedicikler nihayet kendilerine dışarıdaki tehlikelerden ve insanlardan uzakta, kendilerini koruyabilecekleri bir yer bulabildiklerini düşünmüşler. 

Bu 10 Yaşındaki Sevimli Rus Sanatçı Yaptığı Muhteşem Çizimleri Hayvan Barınağı Bağışları Karşılığında Satıyor

10 yaşındayken kendinizi düşünün. Muhtemelen arkadaşlarınızla oyunlar oynuyor, olmadık yerlerinizi kirletiyor veya belki de kızların aslında o kadar da sinir bozucu olmadıklarının farkına varıyordunuz. Bu yaşta özel yeteneklerinizi de keşfetmeye başlamış olabilirsiniz ve hepimizin kendine özgü yetenekleri var. 

İşte Bu Nedenle Kesinlikle Evinize Yangın Alarmı Taktırmayı Düşünmelisiniz

Genellikle hayvanların hayatlarını kurtaran itfaiyecilerin haberlerine denk geliriz. Duman alarmları yakınlardaki ekiplere acil bir durum olduğunu bildirirler. Bazen evler tamamen yanıp kül olduğundan insanlar evlerini kaybedebilirler. Ama yeterince şansları varsa en azından kimsenin canı yanmadan kurtulurlar. 

Yeni Yuvasında Harika Bir Doğumgünü Partisi Veren Bu Yaşlı Kedinin Hikayesi Gününüzü Şenlendirecek

Söylemek gerekirse Sammy adındaki bu yaşlı kedi güzel bir hafta geçirmemiş. 19. doğumgünü yaklaşmaktaymış ve zavallı kedi evsiz kalmanın eşiğindeymiş. Uzun zamandır sahibi olan insan bir destekli yaşam evinde (huzur evi benzeri bir yer) yaşanmaya zorlanıyormuş. Ancak yaşlılar için ayrılan bu yer kedileri kabul etmiyormuş.

Bu Adam Ve Cipini Tamir Ederken Bulduğu Kedinin Hikayesine Bayılacaksınız

Bu adam garajında cipini tamir etmeye çalışırken bir kedi buldu ama sorun olan kısım, adamın aslında bir kedi sahibi bile olmamasıydı!

Hayatının büyük Bir Bölümünü Sokaklarda Geçiren Kedinin Hayalleri Nihayet Gerçeğe Dönüşüyor

Hayatının büyük bir bölümünü sokak kedisi olarak geçiren kedi nihayet hayatta ikinci bir şans elde etti. Sokak kedisi Barney çok zorlu durumlarda hayatta kalmayı başardı ve dokuz canının büyük bir bölümünü de harcadı.

Bu Tatlı Anne Sokak Kedisi Kontrplak Tabakaları Arasında Bulunmalarından Sonra Tek Yavrusundan Ayrılmama Konusunda Israr Etti

Bir sokak kedisi iki tabaka kontrplağın arasında saklanırlarken bulunmalarından sonra biricik yavrusunu bir dakika bile bırakmama konusunda ısrarcı oldu.

Yol Kenarında Bulunan Zavallı Yavru Kedi Muhteşem Bir Kediye Dönüştü Ve Hayalini Gerçekleştirdi

Bir yolun kenarında bulunan minik kedi yavrusu bazı iyi kalpli insanlar sayesinde hayatta ikinci bir şansı yakalayabilmeyi başardı.

Sokaklarda Bulunan Bu Şirin Kedi Kendisi İçin Bir Kedi Ailesi Buldu Ve Onun Hikayesi Kalbinizi Eritecek

Sokaklarda geçen bir yaşamdan kurtarıldıktan sonra bu şirin kedi yavrusu bu ev kedisinin kalbini kazanma konusunda kararlıydı.

Kedi Yavrusu Kendisi İçin Mükemmel Olacak Aileyi Buldu Ve Tatlı Kişiliğiyle Herkesi Kendine Aşık Etti

Sarman bir kedi yavrusu yeni yuvasına geldi ve sevimli kişiliği sayesinde herkesin kalbini çalma konusunda ısrarcı oldu.

Uçağa Benzer Kulakları Olan Bu Kendine Has Görünümlü Kedicik Birinin Bahçesine Girdi Şimdi De Eve Gelen Her Korunmaya Muhtaç Kediye İlgi Gösteriyor

Bir kedi sokaklarda dolaştıktan sonra kendisi için en mükemmel olan eve girdi. Şimdi günlerini kapıdan giren bakıma muhtaç kedi yavrularına yardım ederek geçiriyor.

Dondurucu Soğuk Havada Bulunan Zavallı Kedi Yavrularının Büyüyebilmesi İçin Gerekli Yardımı Tam Zamanında Bulabildi

Kar ve buzla kaplanmış halde sokakta bulunan bir kedi bebeklerinin iyileşip serpilebilmesi için tam zamanında yardım aldı.

Bu Sevimli Eski Sokak Kedileri Birbirlerinin Cesur Olmalarına Ve Serpilmelerine Yardımcı Oluyorlar

İki sokak kedisi sokaklarda geçen zor bir yaşamdan birlikte kurtarıldılar. Bu iki kedi güçlü bir bağ paylaşıyor ve birbirlerinin özgüven kazanmasında yardımcı oluyorlar.

Sevimli Suratlı Kedi Yavrusu Sokaklarda Tek Başına Bulunduktan Sonra Her İhtiyacını Karşılamaya Hazır Bir Aile Bulmayı Başardı

Tek başına bulunan kedi yavrusu onun her ihtiyacına cevap verecek bir koruyucu aile bulduğu için çok mutlu.

Sevimli Kedi Yavrusu Ölümden Döndürüldükten Sonra Göz Kamaştırıcı Bir Siyam Kedisine Dönüştü

Çok kötü bir durumdayken bulunan bir kedi yavrusu sevgi dolu bir ailenin yardımları sayesinde görkemli bir kediye evrildi.

Hastalıkta Sağlıkta Birbirlerine Destek Olan Bu Kedi Yavruları Her Zaman Herşeyi Birlikte Yapmak İstiyorlar

İki kardeş ilk günden itibaren birbirlerinin en büyük desteğiydi.

Sokaklarda Senelerini Geçirdikten Sonra Bu Zavallı Kedi Bir Ailenin Kapısında Belirerek İçeri Alınmak İçin Yalvardı

Sarman bir kedi bir ailenin kapısının önüne gitti ve yardım için yalvardı. Hayatı sonsuza dek çok daha iyi olacak şekilde değişti.

Çok Şirin Bir Gülümsemeye Sahip Olan Kedicik Yavrularını Büyütmek İçin Gereken Yardımı Buldu Ve Artık Sokaklarda Yaşaması Gerekmeyecek

Bir sokak kedisi yavruları için yardım bulabildiğinden dolayı çok mutlu ve heyecanlı ve artık sokaklarda dolaşması gerekmiyor.

Tek Kulaklı Sevimli Kedi İlgi Çekebilmek İçin Barınağa Gelen Ziyaretçilere El Sallıyordu Ve Bir Ailenin Gönlünü Kazanmayı Başardı

Tek kulaklı, şirin bir kedi kendisini farketsinler diye barınakta karşılaştığı herkese el sallıyordu.

Bu Kadın İle Sahiplendiği Sağır Kedi Arasındaki Güzel Bağın Hikayesi Gözlerinizi Yaşartacak

Kedi sahiplenmek isteyen bu kadın yaşadığı bölgedeki barınağı ziyaret etti. “Hangi kedinin en uzun süredir orada olduğunu öğrenmek istedim ve eve bu sağır, dişsiz, yaşlı tüy yumağı ile döndüm.”

Kendisini Sevecek Bir Yuvaya Çok İhtiyacı Olan Bu Kedi Bir Adama Gidip Sahiplenilmek İstedi Ve Onun Hikayesi Sizi Ağlatacak

Minik bir kedi barınağı ziyaret edenmisafirlerden bir tanesine doğru yürüyüp ona sevgi gösterdi. “Gelip beni yaladı ve ben de bunu bir anlaşma yaptığımıza dair bir işaret olarak yorumladım.”

Bu Terk Edilmiş Kedi Yavrusu Bir Grup Başka Kedi Yavrusunun Yuvasına Sızarak Onların Bir Parçası Haline Geldi

Minik bir yetim kedi yavrusu yavru kedilerin bulunduğu bir yuvaya sızdı ve onların ailesine dahil olmak istedi.

Bu Zavallı 9 Yaşındaki Kedi Uyuz Tedavisinden Sonra Kendisine Kalıcı Bir Yuva Arıyor Ve Hikayesi Sizi Ağlatmanın Eşiğine Getirecek

Bu Archie ismindeki siyah beyaz smokin kedi Güney Kaliforniya’da bulunan Wrenn Rescues Inc.’de yalnızca iki aydır kalmaktaydı. Ve bu süreç içerisinde inanılmaz bir değişim geçirerek uyuz hastalığıyla boğuşmakta ve korkmuş olan bir sokak kedisinden bu güzeller güzeli kediye dönüşmeyi başardı.

Bu Sevimli Sokak Kedisinin İstemeden Yol Açtığı Problemler Sizi Hayrete Düşürecek

İşine her gün toplu taşıma kullanarak gitmeniz gerekiyorsa bütün bu toplu taşıma kargaşası ve takip etmeniz gereken kalkış saatleri biraz göz korkutucu olabilir. Ara sıra meydana gelen gecikmeler yüzünden bütün gününüz gecikmeli devam edebilir. Ve çoğunlukla da bunlar için yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmaz. Yalnızca elinizden geldiğince sabırlı davranmanız ve sorunun çözülmesini beklemeniz gerekir. Salı sabahı Londra Euston’daki Avanti Batı Yakası treninde gecikme olduğunu duyan yolcular kendilerini olabilecek şeylerin en kötüsüne hazırlamışlardı. Ancak bu gecikmenin sebebi yalnızca sevimli bir kedicikti!

Cat Man Chris (Kedi Adam Chris) Tarafından Siyam Kedileri İçin Yönetilen Bu Sekiz Aylık Kısırlaştırma Projesi Sizi Çok Şaşırtacak

Sokak kedileri kontrolsüz bir şekilde üremeye başladıklarında sayıları inanılmaz bir hızla artar. Ve sonrasında bu kedi yavrularına bakacak yeterli sayıda insan olmadığı için bu zavallı yavruların da büyük kısmı sokaklarda kalırlar. Ve Siyam kedileri gibi özel türler de sokaklara düşebilirler. Ancak bunun olmasını engellemenin bir yolu var. Bu nedenle TNVR yani trap/neuter/vaccinate/return (yakala/kısırlaştır(aşıla/geri bırak) programları mevcut. Cat Man Chris (Kedi Adam Chris) ismiyle de bilinen Chris Poole da tam olarak bunu yapmaya çalışıyor. Ancak ne yazık ki bu kısa süren bir çözüm değil. Ama Chris de vazgeçecek bir insan değil. Sokaktaki son kedi de kısırlaştırılıp kendisine onu seven bir aile bulana kadar doğru bildiği şeyi yapmakta kararlı. Bu çok zamanını alsa bile.

Kedi Sahiplenme Konusundaki Kararınızı Hala Kesin Olarak Vermediyseniz Bu Twitter Hesabı Size Neden Kesinlikle Sahiplenmeniz Gerektiğini Gösterecek

Hala ebeveynlerinizle yaşıyorsanız onları bir evcil hayvan sahiplenme konusunda ikna etmek oldukça zorlu olabilir. Evil hayvan bakımıyla alakalı tüm gerekli araştırmaları yaptığınızı söyleseniz bile cevapları “hayır” olur. Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını kendi harçlığınızdan karşılamayı önerebilirsiniz, ama yine de “hayır” diyebilirler. Aslında evcil hayvan sahiplenme fikrine oldukça kendinden emin bir biçimde öyle çok kez “hayır” derler ki onların insan yerine henüz “evet” kelimesini nasıl yerli yerinde kullanacaklarını çözememiş olan robotlar olduklarını bile düşünebilirsiniz. 

Sığınak Kedileri Hapishanedeki Mahkumların Yaşamını Değiştiriyor

Hayvanların, özellikle kedi ve köpeklerin insanlar üzerinde bazı iyileştirici etkileri olduğu bilinmektedir. Depresyon, anksiyete ve gerginliğe karşı faydaları vardır. Ayrıca moralimizi yükseltmeye ve bizi psikolojik olarak daha iyi hale getirmeye yardımcı olurlar.