Bu Zavallı 9 Yaşındaki Kedi Uyuz Tedavisinden Sonra Kendisine Kalıcı Bir Yuva Arıyor Ve Hikayesi Sizi Ağlatmanın Eşiğine Getirecek

Bu Archie ismindeki siyah beyaz smokin kedi Güney Kaliforniya’da bulunan Wrenn Rescues Inc.’de yalnızca iki aydır kalmaktaydı. Ve bu süreç içerisinde inanılmaz bir değişim geçirerek uyuz hastalığıyla boğuşmakta ve korkmuş olan bir sokak kedisinden bu güzeller güzeli kediye dönüşmeyi başardı.

Ama şimdi uyuz probleminden tamamen kurtulmuş olan Archie’nin kendisini sevecek kalıcı bir yuvaya ihtiyacı var. Bu sevimli siyah beyaz kedicik kedilerin iyileşmesi için bir bölümü bulunmayan, çoğunlukla köpekler üzerine yoğunlaşmış başka bir barınaktan getirildi.


 Bu nedenle de önceki barınakta çalışanlar onu Wrenn Rescues’daki gönüllülere ve koruyucu ailelere getirdi. Buradaki gönüllüler Archie’nin uyuz tedavisine başladılar.


Uyuz her yaştan ve cinsiyetten kediyi etkileyebiliyor ve bunun kötü hijyenle de bir alakası yok. Hijyen durumları ne olursa olsun uyuzdan etkilenebiliyorlar. Bu hastalık Notoedris Cati ismindeki bir çeşit mayt tarafından yayılan son derece rahatsız edici ve sinir bozucu bir hastalık. Bu mayt deri dokusunun altına girerek kaşıntı, rahatsızlık, açık yaralar ve kabuklanmaya sebebiyet veriyor. Ve her ne kadar basit bir tedavi programı olsa da, bu hastalık başkaları için son derece bulaşıcı olduğundan kedinin karantina altına alınması gerekiyor. Tedavi için gerekli olan yer ve zaman şartları nedeniyle tedavi görmesi gereken kediler gereken ilgiyi göremiyorlar. Ama kedi tamamen iyileştiğinde karşınızda mükemmel şekilde bakılmış bir ev kedisi duruyor ve bunu görmek de bütün bu çabaya değiyor.


Böylece Archie buradaki insanların ilgileri sayesinde gerçekten de muhteşem bir kediye dönüşmüş. Bu kediler çin böylesine basit bir şeyin bu kadar hayat değiştirici olduğunu görmek müthiş birşey. Durum bunu gerektirmiyor olsa bile ve hastalıklarının tedavisi basit de olsa birçok kedi uyutuluyor. Kedilerin iştahları açılınca çok mutlu oluyorum. Artık benim yanımda çok daha rahatlar ve bana da daha çok güveniyorlar. Archie’nin uyuz problemi veteriner tarafından tamamen çözüldükten kedi koruyucu ailesinin evini daha fazla keşfetmeye başladı.


Archie’nin muayenesinin neticeleri harika çıktı ve bu da bu yaşlı kedicik için müthiş bir haber oldu! FIV’i olduğunu öğrendik ama 8 yaşında ve sokaklarda yaşayan bir kedi olduğunu düşününce bunu bekliyordum. Ama yapılan kan tahlillerine göre bunun dışında herhangi bir problemi yok. Archie çok sevimli bir kedi. Bazen oyuncu ve şaşkın ama oldukça kibar. Onu kedilerimle tanıştırmaya çalıştım ve benim kedilerim ona tıslasa da o çok heyecanlandı. Bize kalırsa Archie bu sevecen tavırları sayesinde kendisine çok kısa zamanda onu sevecek bir yuva bulmayı başaracaktır. Wrenn Rescues’un uyuz hastalığıyla boğuşan bu kedinin içindeki sevecen, tatlı ev kedisini görebilmesinden ötürü minnettarız. Şimdi Archie’nin tek ihtiyacı geri kalan günlerinde onu koşulsuz olarak sevecek bir aile.