Sevimli Kedi Yavrusu Ölümden Döndürüldükten Sonra Göz Kamaştırıcı Bir Siyam Kedisine Dönüştü

Çok kötü bir durumdayken bulunan bir kedi yavrusu sevgi dolu bir ailenin yardımları sayesinde görkemli bir kediye evrildi.

Mini Cat Town’ın müdürü Laura Malone (San Jose, Kaliforniya’daki bir kedi kurtarma organizasyonu) barınağa koruyucu bakıma son derece muhtaç durumdaki minik bir kedi yavrusunu getirdi. Yeti ismindeki minik tüy yumağı Mini Cat Town’a getirildiğinde yetim bir yavruydu, ayrıca kir pas içindeydi ve pirelerle kaplıydı.


Her ne kadar aşırı şekilde güçsüz olsa da zavallı Yeti biraz yemek yiyebilmek için bütün gücünü kullandı. En başından beri minik kedinin bir savaşçı olduğu ve yaşamaya kararlı olduğu belliydi.


 Kedicik çok zayıftı ve iyileşmek için çok yol alması gerekiyordu. Annesine ve kardeşlerine neler olmuş olabileceğini bilmiyorlardı ama minik yavru bütün olasılıklara rağmen yaşamayı ve hayatta kalabilmek için mücadele edebilmeyi başardı.


Laura onu düzgünce temizledi ve bazı mide problemleri sebebiyle tedavisine başladı. Kedicik yeme konusunda güçlük yaşıyordu ve bu yüzden de her birkaç saatte bir şırıngayla besleniyordu. “Onu yavaşça diline mama damlatıp her damlayı yutmasını bekleyerek besliyordum,” diye paylaştı Laura.


Gerekli bakım, lezzetli yiyecekler, rahat bir yatak ve ona arkadaşlık edecek bir kucak oyuncağı sayesinde tatlı kedicik ayağa kalkmaya başladı. Yeti nihayet biberona nasıl tutunacağını öğrendi. Bu bir zamanlar yardımla yemek yiyebilen minik kedi yavrusu için kesinlikle büyük bir başarıydı ve artık sanki yarın yokmuşçasına bütün yiyeceğini yalayıp yutuyordu. “Biberonuna tutunmayı başardı. Öylesine hızlı yemek yiyordu ki ona yavaşlamasını söylüyordum!”


Bolca doyurucu yemek yedikten sonra Yeti kendini tamamen farklı bir kedi yavrusu gibi hissetmeye başladı. Patileri üzerinde duracak kadar güçlü hale geldi ve hatta yumuşak battaniyesini yoğurmaya bile başladı. Sürekli olarak verilen lezzetli yiyeceklerle minik tüy yumağı kilo alıyordu, inanılmaz atılımlar yapıyordu ve her geçen gün daha da enerjik hale geliyordu.


“Eskiden beslenme zamanı geldiğinde onu uyandırıyordum ve o da bana çok cılız, minicik bir miyav sesiyle karşılık veriyordu. Şimdi kapımın önüne gelip benden yiyecek istiyor,” diye ekliyor Laura. Oldukça açık olan iştahı sayesinde kısa zamanda hem boyut olarak büyüdü hem de daha kabarık tüylü hale geldi.


“Artık onu yemek yemek, tuvalete gitmek ve sonra küvezine geri dönmek mutlu etmiyor. Yeti artık çevresini keşfetmek istiyor ve bütün katı dolanıyor.” Koruyucusuna gözlerini dikip yemeğin servis edilmesini sabırla beklerken Yeti her zaman beslenme zamanının ne zaman olduğunu biliyor gibi görünüyordu.


Karnını güzelce doyurduktan sonra Yeti, oyun oynar ve yeni kazandığı kedi yetenekleriyle birlikte komando becerileri üstünde de çalışırdı. “Yeti çok sevgi dolu bir kedicik. Her gün daha iyiye gidiyor, son derece meraklı ve şefkat dolu,” diye yazdı Laura. “Bu minik çocuğun ne kadar dayanıklı olduğunu insanın aklı almıyor! Fazlasıyla yemek yiyor ve minik bacaklarıyla etrafta sendeleyerek dolaşmaktan hoşlanıyor.”


Kedicik büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe patilerindeki ve burnundaki Siyam desenleri de daha belirgin hale geldi ve kişiliği de parlamaya başladı. Biberonla beslenen bir kedi yavrusu olduğu için büyümesi biraz daha zaman aldı ama geç büyüyenler de hayatlarına oldukça iyi devam edebiliyorlar.


Minik bir kedi yavrusu olduğu zamandan beri Yeti’nin ne zaman şekerleme yapsa ona eşlik eden Puppy isminde bir kucak arkadaşı var. Puppy onun her zaman sarıldığı en yakın arkadaşı. Barınak çalışanları Yeti için kalıcı bir aile aramaya uygun zaman geldiğinde Yeti’nin Puppy ile birlikte sahiplendirilmesi gerektiğini biliyorlardı.


Hayata zorlu bir başlangıç yaptıktan ve iyileşme sürecinde birkaç problemle karşılaştıktan sonra kedi yavrusu Yeti nihayet hayatında yeni bir sayfa açabilecek ölçüde büyüp güçlenebildi. Mini Cat Town gönüllülerinden bir tanesinin bir aile üyesi bu neşe yumağını görür görmez aşık oldu.


Sonunda evi olarak görebileceği bir yere taşınmaya hazır olduğunda Yeti kalıcı yuvasına Puppy’siyle birlikte gitti. Tatlı kedicik kısa zamanda yeni çevresine ısındı ve en iyi arkadaşıyla uzunca bir şekerleme yaptı.


Minik tüy yumağı artık büyük bir kedi. Güzeller güzeli bir Siyam kedisine dönüşmüş durumda.


Yeti (yeni ismi Prens Labeija) kalıcı yuvasının kralı ve karşısına çıkan herkesi büyülüyor.