Kıvrılmış Bilekleri Olan Ve Erkek Kardeşiyle Birlikte Bir Çiftlikte Bulunan Kedi Yavrusu İyi Bir Hayat Yaşama Konusunda Israr Ediyor

Kıvrık bilekleri olan bir kedi yavrusu erkek kardeşiyle birlikte bir çiftlikte görüldü. Kedicik hayatına yeni bir yön vermeye kararlıydı.

Bir tekir kedi yavrusu birkaç ay önce erkek kardeşiyle birlikte bir at çiftliğinde bulundu. Higgins Gölü, Michigan2da yaşayan bir hayvan koruyucusu ve kurtarıcısı olan Anna Dickerson-Homan şans eseri kurtarılmaya ihtiyacı olan tekir yavruyla ilgili bir gönderiyi gördü.


İki kedi yavrusu yaklaşık olarak 3.5 haftalıklardı ve tekir kediciğin oldukça bariz biçimde genetik deformasyonları vardı. Kedi yavruları pislikle ve pirelerle kaplıydı ve doğru düzgün beslenmeyle medikal bakıma çok muhtaçtılar. Düzgünce temizlendikten ve karınları doyurulduktan sonra, kedicikler yeni yataklarına kıvrıldılar ve neşe içinde uyudular. Onları Anna’nın ebeveynlerinden esinlenerek Bart (siyah) ve Lisa (tekir) diye çağırmaya karar vermişlerdi.


Zavallı bebekler Manx Sendromu’na sahip olarak doğmuşlardı (kuyruksuzlardı ve omurga deformasyonları vardı). Tekir Lisa’nın ayrıca ön patileri kıvrıktı ve birkaç başka konjenital kondisyonu da vardı. Oldukça tuhaf fiziksel özellikleri olmasına rağmen Lisa çok mutlu bir kedicikti. Minik bacaklarına biraz güç geldikten ve güzelce uyuduktan hemen sonra harekete geçmişti, etrafını keşfediyor ve karşısına çıkan herkesle tanışıyordu. Cesur, güçlü, minik kedicik hiçbir şeyin kendisini durdurmasına izin vermiyordu.


Lisa günlerini barınak ya da yiyecek konusunda endişe etmeden geçiriyordu. Kıymetli erkek kardeşinin yanında ev kedisi olarak bu yeni hayatından hoşlanmıştı. O kadar memnun ve neşeliydi ki genelde sırtüstü yuvarlanı ve sonra doğruca uykuya dalardı. Sevimli tüy yumağı herşeyi diğer kedilerin yaptığı gibi yapma konusunda ısrar ediyordu.


Minik ve tombuldu ama aksiyonu hiç kaçırmak istemiyordu. Pencere kenarına tutunur ve günün akışını izlerdi. Lisa erkek kardeşini evin içinde nereye gitse takip ediyor, oyuncaklarla oynuyor ve her türden yaramazlık yapıyordu. Bir şampiyon gibi nasıl rampa kullanarak yüksek bir yatağa çıkabileceğini öğrenmişti.


Sonraki birkaç hafta içerisinde savaşçı kedicik inanılmaz gelişmesiyle herkesi şaşırtmaya devam etti. Hayat kalitesini yükseltebilmesi için ona gerekli olan medikal bakımı sunarken aynı zamanda ön patilerini de tedavi ediyorlardı. Sevimli tüy yumağı birbiri ardına problemlerinin üstesinden geliyordu ve veterinerdeyken de hiç morali bozulmuyordu.


“Lisa her zaman oldukça oyuncu, neşeli ve zekiydi. Onun kusursuzluğu kusurlarında saklı ve o bilişsel açıdan normal bir kedi ve normal kedilerin yaptığı şeyleri yapmak istiyor,” diye paylaştı Anna.


Lisa’nın tırmanmayla ilgili biraz yardıma ihtiyacı olabilir ve sıçrama konusunda en yetenekli kedi olmayabilir, ama her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve olabileceğinin en mükemmeli bir kedicik olmayı deniyor. “Lisa kanepeye ve yatağa çok daha rahat çıkabilsin diye evimizde bazı değişiklikler yaptık.”


Tatlı tekir oyun oynamayı seviyor ama sarılmayı daha çok seviyor. Koruyucu ebeveynlerine sokulmaya ve onlara olabildiği kadar yakın olmaya bayılıyor. Ne zaman koruyucu babası onun patilerine masaj yapsa onun kollarında neşe içinde uyuyakalıyor.


Bart tüm bu süreç süresince kız kardeşini hiç yalnız bırakmadı. Onlar birbirlerinin en büyük desteği.


Anna günün birinde kardeşlerin ihtiyacı olan şeyleri anlayan, sevgi dolu ve onların ikisini de eşit oranda sevecek bir aile bulabilmeyi umuyor. “Onlar için mükemmel olacak bir yuva buluncaya kadar onlarla birlikte olmaya devam edeceğim.”


“Lisa gibi özel bir kediciğe kalbinizi açabilmek için medikal açıdan uzman olmanıza gerek yok, yalnızca kalbinizde tutku olması yeterli,” diye ekliyor Anna. “Onlar da ‘normal’ kedicikler kadar sevgiyi ve ilgiyi hak ediyorlar.”