Kedi Cinsleri

İneklerinki Gibi Sevimli Desenlere Sahip Olan Kedi Yavruları Bir Ailenin Yardımları Sayesinde Beraber Büyüyerek Etraflarındaki Herkesi Büyüledi

İneklerinki gibi desenleri olan üç kedi yavrusu hakettikleri hayatı yaşayabilmeleri için koruyucu bakım altına alındı.

Bengal Cinsi Kediler Hakkında Bilmeniz Gereken 14 Şey

Bengal cinsi kediler iri cüsseli kedilerdir. Bunların ataları Asya leopar kedisidir. Bu kedi türünün nesli tükenmeye başlayınca, başka türden kedilerle çiftleştirilmeye başlanmıştır. Bu amaçla ilk olarak 1963 yılında Asya leopar kedisi, Abyssinian (Habeş) cinsi kediler ve American Shorthair cinsi kediler ile çiftleştirilmiştir. 20 yıllık çabaların sonunda bu türe özgü renk ve desen özellikleri ile Asya leopar kedisi yeniden ortaya çıkmıştır ve bu türe Bengal cinsi kedi denmiştir. Kendine özgü benekli derisi ile Bengal cinsi kediler, atalarının vahşi karakterinden uzak evcil bir kedi türüdür.

Tekir Kedi Sahiplenmek İçin 10 Şahane Sebep

Tekir kedilerin bakımı çok kolaydır. Sizinle çabucak uyum sağlar ve hayatınızın bir parçası olur. Sokaktan sahiplenmeyi düşünenler var ise çok tatlı ev arkadaş olabilir. Sizler için “tekir kedi dostunuz olması için ve sahiplenmeniz için 10 süper sebep” içeriğini hazırladık.

Türklerin En Çok Sevdiği 10 Kedi Irkı

Kediler en sevilen patili dostlarımızdır. Kedi ailesi oldukça geniş bir ırk çeşitliliğine sahip. Bu galerimizde, ülkemizde en çok sevilen 10 kedi türünü kısaca tanıttık.

Kedi Cinsleri: En Beğenilen 55 Tür ve Özellikleri

Sevgi yumağı, ilgi manyağı, miskini, haylazı ve daha nicesiyle kedi cinsleri en yakın arkadaşlarımız oluverir. Bu galeride en beğenilen kedi türleri ve özellikleri hakkında bilgiler bulacaksınız.

İskoç Kedisi

İskoç kedisi, bir diğer adıyla Scottish Fold olarak bilinmektedir. Son derece yaygın olarak bulunan bu kedi cinsi, çok değerli olması nedeniyle sokaklarda bulunmayan bir cinstir. Son derece önemli özellikleriyle ve aynı zamanda son derece etkili görüntüsüyle bu kedi türleri, insanlar tarafından çok sevilmektedir. İskoç kedisinin en önemli özelliklerinden biri Başlarının öne doğru eğik olmasıdır. Bu görüntüleri, İskoç kedilerini diğer kedi cinslerinden ayıran en büyük özelliklerden biridir. Bu özelliğiyle İskoç kedisi çok tatlı bir görünüm kazanır ve masum bakışlara bürünür. Bunun yanı sıra bu kedilerin kırık kulakları ile ortaya çıkan görünümü de birçok hayvan severin bu kediyi baykuş ya da ayıcık olarak ifade etmesine neden olacaktır.

Dünyadaki En Etkileyici Kedisi - Pallas Kedisi

Pallas kedileri tek başlarına yaşayan canlılardır. Dişi ve erkek Pallas kedileri kendilerine özgü kokularıyla bölgelerini işaretler. Günlerini mağaralarda, taşların aralarında oluşan yarıklarda ve marmot (yer sincabı,halk dili dağ sıçanı) deliklerinde geçirip, akşama doğru avlanmak için dışarı çıkarlar. Hızlı koşucular olmadıklarından daha çok bitki örtüsünü ve kayalıkları doğal kamuflaj olarak kullanıp, pusuya yatarak ya da avlarına gizlice sokularak avlanırlar. Genelde sürekli aktif olan gerbil (çöl faresi), pika (ıslıklı tavşangil), Arvicolinae faresi, bazen de genç marmot gibi memelilerle beslenirler. Kınalı keklik ve benzeri kuş türleride diyetlerinde yer alır.

Kedi Gözlerine Yakından Bakmaya Ne Dersiniz?

Özellikle kedi severlerin bayılacağı bu paylaşımımızda, her türden ve türlü göz rengine sahip kedinin gözlerine zum yapılmış harika fotoğrafları bulacaksınız. 15 kedi gözü fotoğrafına bakmak için galeri görsellerine tıklayabilirsiniz.

Dünyanın En Büyük Kedi Cinsi Maine Coon Kediler

Maine Coon cinsi kedi Kuzey Amerika’nın Maine eyaletinin kedisidir. Kış mevsimine uyum sağlayan, uzun tüyleri ve kabarık kürküyle bilinen kedi cinsleri arasında en büyüğü sayılmaktadır. Bu oyuncu ve sevimli kedicikleri gördükten sonra kediniz size çok daha küçük görünecek.