İneklerinki Gibi Sevimli Desenlere Sahip Olan Kedi Yavruları Bir Ailenin Yardımları Sayesinde Beraber Büyüyerek Etraflarındaki Herkesi Büyüledi

İneklerinki gibi desenleri olan üç kedi yavrusu hakettikleri hayatı yaşayabilmeleri için koruyucu bakım altına alındı.

Üç sevimli kedicik Kuzey Carolina’daki Sparkle Cat Rescue’ya getirildi ve bolca sevgi, bakım ve biberonla beslenmeye ihtiyaçları vardı.  Bu inek desenli yetim kedi yavruları henüz yalnızca birkaç günlüktüler ve gözleri daha tam olarak açılmamıştı.


Kedi yavruları hiç vakit kaybetmeden koruyucu bakım altına alındılar ve burada küvez yardımıyla vücut ısılarını sabitlemelerine yardımcı olunuldu. Onları emziren bir anneleri olmadığından bir sürü problemle karşılaştılar, ancak neyse ki tecrübeli bir koruyucu olan Sarah Kelly tam zamanında bu yetim kediciklere evini açtı.


 Kedi yavrularını sıcak tutabilmek, besleyebilmek ve saat başı onlarla ilgilenebilmek için Sarah elinden gelenin en iyisini yaptı ve onlara sarılmaları için bir sürü kucak arkadaşı verdi. Kedi yavruları hemen kilo almaya başladı ve sesleri çıkar hale geldi.


Bu inek desenli kedi yavrularına S’mores’dan esinlenerek Graham, Mal (Marshmallow’un kısaltması) ve Hershey isimlerini verdiler. Birkaç gün sonra yavruların gözleri aralandı ve çevreleriyle ilgili daha fazla şey öğrenmeye çalışarak etraflarına baktılar. Kedi yavruları oldukça iştahlıydı ve onlara biberonlarını yeterince hızlı yetiştirebilmek imkansızdı.


Sarah aç,minik kedi yavrularından bir tanesini besliyorken diğer ikisi sabırsızca kendi sıraları için bağırıyorlardı. Çok genç olmalarına rağmen yavrular enerji doluydu ve büyük ve güçlü olmak için çabalıyorlardı. Mal kardeşlerin içinde en uykucu olanıydı ve Graham da gür bir sesi olan gürültücü kedi yavrusuydu.


Canlarının istediği kadar yemek yedikten sonra üç yavru kedi etrafta güreşerek yuvarlanır ve sonra da çok tatlı bir biçimde birbirlerine sarılarak top şeklinde uyurlardı. Neşeli, minik kedicikler patilerini neşe içerisinde sallıyor ve parmaklarını geriyorlardı.


Grubun içerisinde Mal uysal ve sakin olanıydı ve yüksek sesle mırlarken patileriyle yeri yoğurmaktan hoşlanıyordu. Erkek kardeşi Graham son derece konuşkandı ve özellikle de yemek zamanında düşüncelerini dile getirmekten hiç çekinmiyordu. Hershey diğer kardeşlerinin özenerek baktığı mükemmel, minik prensesti. “O Graham’a o sevimli, pembe patilerini nasıl doğru düzgün temizleyeceğini öğretti,” diye paylaştı Sarah.


“Grubun en küçüğü o olmasına rağmen en büyük kalbe sahip olan da o ve onu içeri aldığımızdan itibaren tam anlamıyla bir savaşçıydı.” Bu sevimli kediciklerin bir videolarını burada bulabilirsiniz:


Düzgün bir beslenme ve bolca sevgiyle kedi yavruları çok kısa zamanda minik, tombul kediciklere dönüştüler.


Avuç içi kadar, biberonla beslenen bebeklerken oyuncu, şaşkın, minik kedicikler oldular. Sevimli yolculukları ayrıca sosyal medyada birçok insanın da onlara aşık olmasını sağladı.


Sarah’nın muhtaç durumdaki minik kedi yavrularına karşı oldukça şefkatli olan Tio isimli kedisi de bu minik tüy yumaklarına nasıl doğru düzgün kedi olacaklarıyla ilgili kendi deneyimlerini sundu. Tio kedi yavrularıyla zaman geçirdi, onlara sınırları öğretti ve onlara koşulsuz sevgi gösterdi.


“Üvey kardeşleri Tio ile zaman geçirmekten çok hoşlandılar ve birlikte güneşlenip sarıldılar,” diyor Sarah. Özellikle Hershey Tio’ya çok düşkündü ve onunla sarılabilmek için kedi ağacınnın bir kenarına sıkışıyordu.


İnek desenli yavrular oldukça kritik bir yaşta hayatlarını değiştirmeyi başardılar. Neşeli, enerjik mırlama makinelerine dönüştüler. Koruyucu bakım altında iki ay geçirdikten sonra nihayet ilerleyip ‘yuva’ diyebilecekleri bir yer bulmaya hazırdılar.


Kurtarıcıların ve gönüllülerin çabaları sayesinde bu sevimli tüy yumakları sağlıklarına kavuşturuldu ve bolca sevgiyle çevrelenmiş halde, bir ev ortamında yetiştirildiler.