Kedi Sağlığı

En Sık Görülen Kedi Hastalıkları ve Belirtileri

Kedi hastalıkları hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek ister misiniz? Öyleyse kedinizde görülebilecek hastalıkları bilerek hareket etmenizi sağlayacak kedi hastalıkları ve belirtileri hakkında sizi bilgilendireceğiz. Eğer sıralayacağımız kedi hastalıklarının belirtileri hakkında ciddi şüpheleriniz varsa başta hayvan hastanesi Ankara, İstanbul, İzmir hizmetleri olmak üzere tüm şehirlerdeki veteriner hekim desteğinden yararlanmayı atlamayın.

Bu Sevimli Kedinin Hikayesine İnanamayacaksınız

İnternette paylaşılan fotoğraflar gerçekten de şoke ediciydi. Bu zavallı 7 aylık kedinin suratına bir aile köpeğinin saldırısına uğradıktan sonra düğmeler dikilmesi gerekmişti. Üzgün aile yaralı hayvanı MSCPA Boston’a getirmişti. 

Bu Çalışan Terk Edilmiş Bir Kedi Yavrusunu Beraberinde İşe Getirdi Ve Kedicik Herkese İşiyle İlgili Yardım Etmek İstedi

Bir grafik dizayn şirketi için çalışan biri bir yavru kedi saat başı biberonla beslenebilsin diye onu da beraberinde işe getirdi. Bunun karşılığında minik tüy yumağı ihtiyacı olan herkese işiyle ilgili ‘yardım edebileceğini’ düşündü!

Sarılmayı Çok Sevdiği İçin Reddedilen Zavallı Kedicik Kendisi İçin Mükemmel Aileyi Buldu Ve Doyasıya Sarılmanın Tadını Çıkarıyor

Jacque tam bir kucak delisiydi ve tek istediği sıcak bir kucakta oturabilmekti ama bu sebeple reddedilerek barınağa geri götürüldü.

Bu Anne Kedinin Tek Yavrusuyla Nihayet Yeniden Bir Araya Geldiği Zaman Yaşadığı Coşku Kesinlikle İçinizi Isıtacak

Neredeyse kesin olan ölümden geri döndürüldükten sonra sevimli bir tekir kedi tek yavrusuyla yeniden birlikte olabildiğine çok mutlu oldu.

Bu Sevimli Yavru Kedi Serpilmesine Yardımcı Olan Aileyle Kalmak İstedi Ve Onun Hikayesini Çok Seveceksiniz

Bu minik kedicik onun serpilmesine yardımcı olan aile dışında hiç kimseyle kalmak istemedi.

Tam Zamanında Soğuktan Kurtarılan Sevimli Kedi Yavrusu Olabilecek En Şirin Mırıltı Makinesine Dönüştü

Minik bir kedi yavrusu yeni doğmuşken geride bırakılmış halde bulundu ve tam zamanında ölümün eşiğinden kurtarıldı.

Bir Evin Dışında Bulunan Zavallı Kedi Yavrusu Sokaklardan Kurtarıldığı İçin Çok Mutlu Ve Onu Sevecek Bir Aile Bulmayı Umut Ediyor

Bir evin dışında uyurken bulunan kedi yavrusu sokaklardan alındığı ve kalacak sıcak bir yer bulabildiği için çok mutlu.

Birlikte Sokak Kedisiyken Bulunan Hamile Kediler Bebeklerini Kocaman Bir Aile Olarak Yetiştirmeye Karar Verdiler

Çok özel bir bağı paylaşan kediler sokakta, hamile olarak bulundular ve şimdi bebeklerini birlikte yetiştiriyorlar.

Kaçak Yolcu Olarak Bulunan Sevimli Kedi Yavrusu Diğer Kedi Yavrularına Karşı Son Derece Şefkatli Ve Sevgi Dolu Olan Bir Kediye Dönüştü

Kaçak yolcu olarak bulunan kedi yavrusu muhtaç durumdaki diğer kedi yavrularına karşı son derece ilgili ve şefkatli bir kediye dönüştü.

Kedinizin Sizi Ölesiye Sevdiğinin 9 Belirtisi

Kediler, köpekler gibi sevgilerini açıkça gösteren hayvanlar değiller. Peki kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlayabilirsiniz. İşte kedinizin sizi çok fazla sevdiğinin 9 bariz kanıtı!

Felç Olduktan Sonra Sahibinin Uyutulmasını İstediği, Şimdiki Sahibi Tarafından Kurtarılan Kedi: Koca Kafa

Boşuna dememişler "çıkmadık candan umut kesilmez" diye. Size felç olduktan sonra sahibinin uyutulmasını (ötenazi) istediği ve şimdiki sahibi tarafından kurtarılarak mutlu mesut yaşayan dünyalar güzeli bir kedinin hikayesini anlatacağız. 

Veterinere Gittiğini Anlayınca Hissettikleri Yüzlerinden Okunan Sevimli Dostlarımız

Köpeğini veteriner kliniğine götüren herkes, yolun bir yerine geldikten sonra onları dünya üzerindeki en kötü yere götürdüğünüzü köpeklerin fark ettiklerini bilir. Sevimli dostlarımızın tam da o anda yakalanmış bu komik hallerini sizler için derledik.

Down Sendromlu Birbirinden Tatlı İki Kedi

Dünyada türlerinden eşi ve benzeri olmayan iki farklı kedi türünden Amerika`nın Arkansas eyaletinde beyaz kaplan ve İstanbul'da bir tekir kedi down sendromlu kedi dünyaya gelmişti. Kenny isimli kaplanın yakın akrablardan çiftleşme sonucu down sendromlu olduğu tahmin edilirken İstabul'daki Otto isimli tekir kedinin neden down sendromlu olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Dirseklerinin Üzerinde Yürüyen Kedi

Bu güzeller güzeli pisicik Güney Kore sokaklarında dirsekleri üzerinde yürümeye çalışırken hayvan severler tarafından fark edildi. Ve bakın hayatı ondan sonra nasıl değişti... Galerimizde dirseklerinin üzerinde yürüyerek hayata tutunmaya çalışan kedinin gerçek hikayesini ileri tuşuna basarak resimlerin altından okuyabilirsiniz.

Hasta Hayvanlara Bakıcılık Yapan Hemşire Kedi Radamenes’in Sevimli Öyküsü

Kedileri çok seviyoruz. Onların iyi niyetlerinden, kocaman kalplerinden bir saniye bile şüphe etmiyoruz. Hatta bazı insanların nankör olarak adlandırdığı bu kediler bazen bizden çok daha insan olabiliyor.

Kedi tüyü ciğerine kaçar mı?

Paylaşmaya ne dersin? Elbette kaçar. Ancak bunun için yapman gereken bazı şeyler var. 1- Kedini traş ettir ve tüyleri minik minik parçalara ayır. 2- Bir avuç tüyü avucuna al, ağzına mümkün olduğu kadar yaklaştır. 3- Ve ağzından çok ama çok kuvvetli, bir o kadar da derin bir nefes çek. 

Kediler neden hapşırır?

Kedillerin hapşırması genellikle soğukalgınlığına bağlansada,bazen ciddi durumlarda sözkonusu olabiliyor.

Arı ve Eşek Arısı Sokmuş 10 Sevimli Kedi

Bu sevimli kediler, doğanın şartlarına bizlerden daha alışık olasalar da onları da arı ve eşek arısı sokmuş. Bu arı mağduru 10 kediciği görsellerimizde ziyaret edebilirsiniz.