Bu Anne Kedinin Tek Yavrusuyla Nihayet Yeniden Bir Araya Geldiği Zaman Yaşadığı Coşku Kesinlikle İçinizi Isıtacak

Neredeyse kesin olan ölümden geri döndürüldükten sonra sevimli bir tekir kedi tek yavrusuyla yeniden birlikte olabildiğine çok mutlu oldu.

Hamile bir kedi ailesi onu dışarı attığında kendini zorlu bir durumun içinde buldu. 12 yaşındaki bir kız olanlara tanık oldu ve kışın ortasında sokaklarda yaşamak zorunda kalmasın diye kediyi almak istedi. Başka bir komşunun da yardımları sayesinde, kediyi alacak bir barınak bulabilmeyi başardılar.


Tekir kedi aşağı yukarı 1-2 yaşlarındaydı ve doğum yapmak üzereydi. Chatons Orphelins Montreal (Montreal, Kanada’daki bir kedi barınağı)’in gönüllülerinden biri olan Sylvie kedi ve yavrularının yardımına koştu ve derhal arabayla kediyi almaya gitti. Gisel ismindeki sevimli kız güvenli bir ortamda olduğundan emin olduktan sonra koruyucu annesi Stef’e hemen ısındı.


“Gisel’in koruyucu annesine güvenme konusunda herhangi bir sıkıntısı yok ve eve vardıktan sonra zamanının büyük bir bölümünü uyuyarak geçirdi,” diyor Chatons Orphelins Montreal’den Celine Crom. Birkaç gün sonra kedi doğuma girdi ve bundan kısa bir süre sonra yardıma ihtiyacı olduğu anlaşıldı. Ne yazık ki yalnızca bir yavru bu zorlu doğumdan sağ çıkabildi ve sağlığı kötüye gitmeye başlayınca Gisel’i hastaneye göndermek zorunda kaldılar.


Gisel rahmindeki bakteri kaynaklı bir enfeksiyon sebebiyle acil ameliyata alındı. Bu hayat kurtaran prosedürden sonra kendini çok daha iyi hissetmeye başladı ve gür bir sesle mırlayarak yeri yoğurmaya başladı. Kedi anne hastanede sağlığıyla uğraşıyorken tek yavrusu Pruno da saat başı biberonla besleniyordu.


Yavru kedi çok minikti ama sesi gür çıkıyordu, son derece iştahlıydı ve hayatta kalmaya çok kararlıydı. Biberona yapışmayı başararak bir damlasını bile ziyan etmeden bütün mamayı emip bitirdi. O Gisel’in yavrularının arasında ilk ve tek hayatta kalandı.


Her ne kadar bu sırada annesi yanında olamasa da Pruno elinden geldiği kadar yemek yiyerek kilo almayı başarabildi. Tüm bu çile ve üzüntüden sonra Anne gisel eve döndü ve yavrusuyla birlikte zaman geçirmeye hazırdı.


“Enfeksiyonlarını iyileştirmesi için birkaç tane ilaç alıyor, bu nedenle de sütü yavru için güvenli değil,” diyor Celine. Pruno koruyucu annesi Stef tarafından her iki saatte bir elle besleniyor. “Anne sevgisi ve bir kedinin büyüyüp sağlıklı olabilmesi için gerekli olan bakımı aldığından emin olabilmek için Gisel kediciğin onun sütünü emmesini engellemek adına bir tulum giyiyor.”


Gisel yan yatarak kıymetli yavrusunun ona sarılmasına izin veriyor. Giydiği tulum sayesinde Gisel yavrusuna güven içerisinde sarılabiliyor ve hiçbir insanın yerini dolduramadığı ilgiyi gösterebiliyor.


Değerli ,minik bebeğinin etrafına kollarını sarabildiği için çok mutlu ve onu her zaman sevgiye boğuyor. Sevimli kedi yavrusu onu besleyen koruyucu annesinin yardımları ve geri kalanıyla ilgilenen ona son derece düşkün kedi annesinin sevgi dolu ilgisi sayesinde gün geçtikçe serpiliyor.


Anne Gisel yavrusunu her zaman koruyup kolluyor ve düzenli aralıklarla banyo yaptığından emin oluyor. Tatlı tatlı mırlarken battaniyelerin üzerini yoğurmaktan hoşlanıyor. Her zaman bebeğine sarılıyor.


Pruno bugün 11 günlük oldu ve nihayet, ilk kez gözlerini açmayı başardı. Nasıl ayağa kalkıp sendeleyerek yürüyeceğini öğrenebilmek için bacaklarını nasıl kullanacağını anlamaya başladı ve çevresiyle de çok ilgili.


Sevimli anne ve oğlu bir daha asla sokakta yaşamak zorunda kalmayacaklar ve Gisel’in minik, tatlı bebeğine verecek çok fazla sevgi ve şefkati var.