Kedi Bakımı

Kedi Sahipleri Kedilerinin Mavi Ekran Verdiği Hallerinin Fotoğraflarını Bu İnternet Grubunda Paylaşıyor Ve Fotoğraflar Sizi Çok Güldürecek

Kedileri seviyoruz; onlar çok sevimliler ve yaşamlarımızı yadsınamayacak şekilde daha iyi hale getiriyorlar. Ancak itiraf etmemiz gerekiyor ki kedi mantığını anlamak imkansız. Ama artık buna alıştık ve kedilerimizin arada sırada neden bu kadar tuhaf davrandıklarını sorgulamıyoruz bile, gerçi yine de neden olduğunu merak ediyoruz.

Bu Zavallı Kedinin İnanılmaz Değişim Fotoğrafları Yüreğinizi Isıtacak

Bu kedinin üzücü bir hayat hikayesi var ama ne mutlu ki onun için bu durum aşağı yukarı bir yıl kadar önce değişmiş. Size bu kediyle ilgili iyi haberler sunmaktan ve nihayet kendisi için kalıcı bir yuva bulduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Hatta bunun yanında sahibi de onun mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya hazır!

Bu İnşaatçının 16 Kedi Ve Kedi Yavrusunu Terk Edilmiş Bir Evin Duvarının Ardından Kurtarmak İçin Yaptıkları İçinizi Isıtacak

Kediler ve kedi yavrularından oluşan bu zavallı aile Philadelphia, PA’daki terk edilmiş bir evin duvarlarının içinde kendilerine bir yuva oluşturdular. Kedicikler nihayet kendilerine dışarıdaki tehlikelerden ve insanlardan uzakta, kendilerini koruyabilecekleri bir yer bulabildiklerini düşünmüşler. 

Terk Edilip 4 Sene Boyunca İlgi Görmeden Yaşamış Bu Zavallı Kedi Nihayet Kendine Onu Seven Bir Yuva Buldu Ve Hikayesi Sizi Ağlatacak

Bazen herkes için en iyi olanı yapmak istesek bile yanlış kararlar veririz. Bu hikayedeki ailenin de bu hatayı yaptığına inanmak istiyoruz. Bu ailenin akrabaları dört sene önce ölmüş ve geriye yaşlı kedileri kalmış. Ama aile akrabalarının evine girip evi topladıktan sonra kapatmak istediklerinde kedinin onlara tısladığını görmüşler. 

Gus İsimli Bu Sevimli Kedi Kendisi İçin En Uygun Aile Olabilecek Harika Çifti Buldu Ve Onun Adına Daha Fazla Mutlu Olamazdık

Sizlere Gus’tan ilk bahsettiğimizden bu yana kucaklaşmalar, salya ve ne yazık ki birkaç tane daha veteriner ziyaretiyle dolu bir hayatı oldu. Ama şimdi bir zamanlar sokak kedisi olan bu tombul yanaklı, tatlı kedi yeni maceralar için hazır! Çünkü koruyucu annesi olan Ashley’nin (kendisi The Youngest Old Cat Lady ismiyle de biliniyor) çabaları sayesinde Gus kendisi için olabilecek en mükemmel yuvayı bulabildi.

Sokak Kedisi Yavrularını Kendine İyi Davranan Aileyle Tanıştırmaya Getirdi Ve Bundan Sonra Olanlar Sizi Çok Şaşırtacak

Bir sokak kedisi yavrularını ona iyi davranan kişiyle tanıştırmak istedi ve yaşamları sonsuza kadar değişti.

Birlikte Sokak Kedisiyken Bulunan Hamile Kediler Bebeklerini Kocaman Bir Aile Olarak Yetiştirmeye Karar Verdiler

Çok özel bir bağı paylaşan kediler sokakta, hamile olarak bulundular ve şimdi bebeklerini birlikte yetiştiriyorlar.

İneklerinki Gibi Sevimli Desenlere Sahip Olan Kedi Yavruları Bir Ailenin Yardımları Sayesinde Beraber Büyüyerek Etraflarındaki Herkesi Büyüledi

İneklerinki gibi desenleri olan üç kedi yavrusu hakettikleri hayatı yaşayabilmeleri için koruyucu bakım altına alındı.

Cat Man Chris (Kedi Adam Chris) Tarafından Siyam Kedileri İçin Yönetilen Bu Sekiz Aylık Kısırlaştırma Projesi Sizi Çok Şaşırtacak

Sokak kedileri kontrolsüz bir şekilde üremeye başladıklarında sayıları inanılmaz bir hızla artar. Ve sonrasında bu kedi yavrularına bakacak yeterli sayıda insan olmadığı için bu zavallı yavruların da büyük kısmı sokaklarda kalırlar. Ve Siyam kedileri gibi özel türler de sokaklara düşebilirler. Ancak bunun olmasını engellemenin bir yolu var. Bu nedenle TNVR yani trap/neuter/vaccinate/return (yakala/kısırlaştır(aşıla/geri bırak) programları mevcut. Cat Man Chris (Kedi Adam Chris) ismiyle de bilinen Chris Poole da tam olarak bunu yapmaya çalışıyor. Ancak ne yazık ki bu kısa süren bir çözüm değil. Ama Chris de vazgeçecek bir insan değil. Sokaktaki son kedi de kısırlaştırılıp kendisine onu seven bir aile bulana kadar doğru bildiği şeyi yapmakta kararlı. Bu çok zamanını alsa bile.

Karton Tahtından Halkı Selamlayan Kedi Arthur

Kediler Diyarının en büyük hükümdarı, dokuz canlı, miyav şövalyesi kral Arthur halkını selamlamaya çıkıyor. Oldukça sevimli bu fotoğraflar sosyal medya aracılığıyla yayıldı. Sahibinin kendisine kartondan yaptığı bu tahtı çok seven kedi Arthur halinden oldukça memnun görünüyor. Kedisinin ismi Arthur olduğu için sahibi ona demir tahtın karton versiyonunu yapabileceğini düşündü ve fikir bu şekilde ortaya çıktı. 

Kedi Aşıkları İçin Farklı ve Şahane Kedili Mutfak Ürünleri

Kedi tutkunları buraya! Kedi aşkınızı kullandığınız mutfak ürünlerine de yansıtacak, kedi temalı birbirinden kullanışlı ve tatlı kedili mutfak eşyalarını sizin için seçtik.

Kedileri Sevmediğini Söyleyip Onlarla Sarmaş Dolaş Yakalanmış 15 İnsan

"Ben kedilerden pek hoşlanmıyorum" diyerek kedilere karşı mesafeli duran insanların, kedilerle yaşadıktan sonra onlarla nasıl içli dışlı olup sarmaş dolaş olduğunu gösteren gülümseten kareleri sizin için derledik. İşte yakınlarının ağzından kedi sevmeyen insanların dönüşümü...

Konfor Onların da Hakkı Tasarımı ile Kedileri Mest Eden Çok Amaçlı Karton Evler

Kartonla oynamayı seven kediler, Cat Thing adı verilen bu kedi evlerinde adeta mest oluyor! Bir uzak doğulu firma kediler için evler tasarladı. Bu evler birbirine eklenerek adeta kediler şehri oluşturulabilecek. 

Siyamından Tekirine Her Kedi Sahibinin İllaki Yaşadığı 16 İlk Tecrübe

İlkler unutulmaz...

Sevimli Oldukları Kadar Yaramazlar! Minik Dostlarımızın Kafa Yedirten Cinsten 13 Huyu

Tamamen keyifleri ne isterse onu yapan minik dostlarımız, en müsait olmadığınız anda birden sevgi kelebeği gibi davranıp ilgi odağı olmak isterlerken; sevmek istediğinizde ise hiç oralı olmazlar. Kedilerin bir türlü anlamlandırılamayan ve bir kedi ile beraber yaşayan herkesin şahit olduğu bu garip davranışlarını sizler için derledik.

Test Zamanı - Kedi gibi düşünmeye başlayın ve cinsiyetinize göre sonuca bakın...

Eğer bir kedi olsaydınız nasıl görünürdünüz hiç merak ettiniz mi? O zaman bu testi mutlaka yapmalısınız. Şimdi kedi gibi düşünmeye başlayın ve tek bir soruya yanıt verin.

Kedi Ensesinden Neden Tutulmamalı?

Çocukluğumuzdan beni kedileri ensesinden tutarak taşımanın yanlış olmadığını biliyoruz. Yavru kedileri anneleri ensesinden tutarak taşımıyorlar mı zaten. Ama kediyi ensesinden tutmak kesinlikle doğru değil. Kedi ensesinden neden tutulmaz merak ediyorsanız galerimizdeki ileri tuşuna basarak resimlerin altındaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz.

Minyatür Kedi Mobilyalarına Sahip Olmak İsteyeceksiniz

Japonya'dan Okawa Kagu'nun tasarladığı mini boylardaki kedi mobilyaları son dönemin en revaçta olan evcil hayvan aksesuarlarından. Doğal ahşap kullanılarak yapılmış minyatür kedi mobilyalarına hiç bir kedinin hayır diyemeyeceğiniz düşünüyoruz. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak minyatür kedi mobilyalarını görebilirsiniz.

Keçeden Yapılmış Kedi Mağaraları Masal Diyarından Fırlamış Gibiler

Kedilerimiz için çeşit çeşit yataklar, hatta triblex evler bile var. Ama hangisi içine girip yatıyor tabi ki hiç birisi. ama biz yinede onlara özel yataklar alıyoruz. Ukraynalı tasarımcı Yuliya Kosata 'nın hazırladığı kedi mağaraları masal diyarından fırlamış gibiler. Galerimideki keçeden yapılmış kedi mağaralarını görmek için ileri tuşuna basabilirsiniz.

Birlikte Yaşadığımız Kediler İçin 23 Harika Yaşam Alanı Oluşturma Fikri

Eğer evinizde bir veya bir kaç kedi ile birlikte yaşıyorsanız onlar içinde yaşam alanı oluşturmalısınız. Malum saklanmayı, tırmanmayı ve tırmalamayı çok seviyorlar. İşte size 23 harika öneri sunuyoruz. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak kedileriniz için yapabileceğiniz 23 harika yaşam alanı fikrine göz atabilirsiniz.

Kedi Modelli Tığ İşi Tatlı Bebek Tulumu

Kedileri çok seven annelerin yeni doğan bebeklerine giydirdikleri örgü kulaklı şapkalı, kuyruklu ve pembe patili motifleriyle tığ işi örgü kedili bebek uyku tulumlarına bayılacaksınız. 

Sokaktaki Dostlarımız İçin Evde Hazırlanan Kedi-Köpek Mamaları

Bu dünyayı bizimle birlikte paylaşan sokakta yaşayan sevimli hayvan dostlarımız kedi ve köpekler için evde hazırlayabileceğiniz kolay mama fikirlerini galerimizde bir araya getirdik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında aralarında kedi, köpek ve tabi kuşların da olduğu sokak hayvanları için harika mamalar hazırlayabilir ve dostlarımızın karınlarını doyurabilirsiniz.

Kedilere Kesinlikle Vermemeniz Gereken 11 Günlük Yiyecek

Sevimli hayvan dostlarımız kedilerimizi canımız kadar çok seviyoruz ve onlara bazen yemeleri için ne isterlerse veriyoruz. Ama insanların tükettiği bazı yiyecekler kedilere zarar veriyor. Kedilerinize vermemeniz gereken günlük yiyecekleri galeride derledik. İleri butonuna tıklayarak, resimlerin altında kedilere verilmemesi gereken yiyeceklerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eski Kazaktan Kedi Yatağı Nasıl Yapılır

Size evdeki eski kazakları değerlendirmek için harika bir eski kazaktan kedi yatağı yapımı galerisi hazırladık. Kolay anlatımlı galeri resimlerimizi adım adım takip ederek siz de sevdiğimiz hayvan dostlarımız için kolayca eski kazaktan kedi-köpek yatağı yapabilir, onların rahatça dinlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Eski Kazaktan Kedi Yatağı Nasıl Yapılır?

Kedi ve köpek gibi sevimli dostlarımızın rahatı için eski kazaktan kedi-köpek yatağı yapımı galerisini mutlaka ziyaret edin. Kolay anlatımlı resimlerimiz sayesinde siz de kediniz ya da köpeğiniz için rahat mı rahat ve dekoratif bir kedi-köpek yatağı yapabilirsiniz.

En Güzel 8 Kedi Yatağı

En sevimli hayvan dostlarımızdan olan kediler ve köpekler için tasarlanmış, birbirinden sevimli kedi ve kedi yataklarını sizin için derledik. Bunların içinde eski kazaktan kedi yatağı yapımının resimli anlatımını da görebilirsiniz.

19 Kullanışlı ve Şık Kedili Tasarım

Her birini sevimli mi sevimli kedilerin süslediği, çantadan telefon kılıfına ve mutfak önlüğüne kadar birbirinden hoş ve kullanışlı kedili tasarımları sizin için bir araya getirdik.

Sevimli Kedilere Kullanışlı ve Eğlenceli Yaşam Alanları

Kediseverler bu resimlere bayılacaklar! Bu resimlerde kedilere bizimki gibi yatak odası bile yapmışlar :) Haydi siz de bakın şu tatlı ve dekoratif kedi yaşam alanlarına ve kendi kedinize uygun olanları seçmeye hemen başlayın!

Siz de Çocuklarınıza Kedili Sevimli Oyuncak Yastıklar Yapabilirsiniz!

Çocuklarınıza kendi yaptığınız bu sevimli oyuncakları vermek ister misiniz? O zaman size kolay yapılışı hakkında fikir verdiğimiz kedi figürlü bu şirin yastıkları hemen yapmaya başlayın!

Kedi Severler İçin Benzersiz Kedi Yatakları!

Sahip olduğumuz değerli varlıklarımız olan kedilerimizin rahat etmesi bizim için her şeyden önemlidir! Bu birbirinden ilginç ve özgün kedi yatağı ile kediniz hem rahat hem de çok huzurlu olacak!