Terk Edilip 4 Sene Boyunca İlgi Görmeden Yaşamış Bu Zavallı Kedi Nihayet Kendine Onu Seven Bir Yuva Buldu Ve Hikayesi Sizi Ağlatacak

Bazen herkes için en iyi olanı yapmak istesek bile yanlış kararlar veririz. Bu hikayedeki ailenin de bu hatayı yaptığına inanmak istiyoruz. Bu ailenin akrabaları dört sene önce ölmüş ve geriye yaşlı kedileri kalmış. Ama aile akrabalarının evine girip evi topladıktan sonra kapatmak istediklerinde kedinin onlara tısladığını görmüşler. 

Kedinin sahiplerini yeni kaybedip travmatize olmuş olduğu düşünülürse bu doğal bir davranış. Aile, kendisine yeni bir aile bulamayacağını ve o dönemki asosyal davranışları göze alınırsa muhtemelen barınakta öleceğini düşünerek 8 yaşındaki kediyi barınağa götürmek istememiş. Bu nedenle de kediyi olduğu yerde öylece bırakmışlar.


Ve sonraki dört sene boyunca da evin faturalarını ve kirasını ödemiş, birkaç günde bir kediyi beslemek için evi ziyaret etmiş ama bunun dışında kediyi tamamen yalnız başına bırakmışlar. Ama özellikle şimdi bunun kedi için nasıl sonuçlandığını düşününce bu yaptıklarının kediyi öldürmekten beter olduğunu bile söyleyebilirsiniz. Evet, kediyi beslemek ve tuvalet kabını temizlemek için zamanlarını harcamışlar. Ve kedi sokaklarda da yaşamıyormuş ama son derece sevgi açıymış.


Biraz zaman geçtikten sonra insanlar Sparky ismindeki bu zavallı kedinin hikayesini duymaya başlamışlar.


Nihayetinde bir hayvan barınağı gönüllüsü ve başka bir gönüllü barınak koruyucusu bu ilgi görmemiş yaşlı kedinin hikayesini duymuş. Aile evi satmaya karar vermiş. Bu nedenle de kedinin doğal olarak evi boşaltması gerekmiş. İşte o zaman belki de sahiplendirilebileceğini düşünerek onu barınağa götürmeye karar vermişler...çok daha önceden yapmaları gereken bir şey.


Neyse ki Boston’s Forgotten Felines (Boston’ın Unutulan Kedileri)’daki sevgi dolu ve işine bağlı çalışanlar yardım etmeye isteklilermiş. Ancak evin içinde dört seneyi tek başına geçirmesi gerektiğinden Sparky insanlara karşı güvensiz ve ürkmüş haldeymiş ve tüyleri tamamen dolaşıp birbirine girmiş. Ona insanlara nasıl güveneceğini öğretmek için çok yavaş olmaları gerekmiş ve dürüst olmak gerekirse başlangıçta barınak çalışanları bile bunun işe yarayıp yaramayacağından emin değilmiş. Ama kediden vazgeçmek istememişler ve gönüllülerden biri onun kalbini yeniden keşfetmesini sağlamayı temel amacı haline getirmiş.


Gönüllü kadın kedinin yanına oturduğunda kedi ona kısık bir sesle tıslamış. Ama kadın yine de vazgeçmemiş. Kedinin çenesinin altını yavaşça kaşımaya başlamış. Kedinin tıslamalarının sahte olduğunu ve kendisine karşı başka bir agresif harekette bulunmadığını söylüyor kadın, yalnızca ön patilerini vücudunun altına toplayarak oturmuş. Ürkmüş kedi bir köşeye sıkışarak oturmuş, burası onun birkaç senedir güvenli bölgesi haline gelmiş. Ancak barınak çalışanları nihayetinde onu bir taşıma çantasına koymayı başarmışlar ve sonrasında da veterinere götürmüşler. Burada tüm günü şımartılarak geçirmiş ve ayrıca sağlık sorunlarının tamamıyla anlaşılabilmesi için detaylı bir muayeneden geçmiş.


Sağlığını koruyabilmek için yıllık muayeneden geçmediği için kedinin çekilmesi gereken birkaç çürük dişi olduğu ortaya çıkmış. Yapılan muayeneden sonra dişlerinden bir tanesinin sallanmakta olduğunu da bulmuşlar. Toplamda 8 dişi çekilmek zorunda kalmış. Kısırlaştırılmadığı için yukarıda kalan bir testisi varmış. Ayrıca dolaşan tüylerini de tıraş etmişler. Zavallı hayvan bütün bu bakımdan sonra kendini çok daha iyi hissetmiş olmalı!


Sparky bunun sonrasında onun güvenini kazanma konusunda yavaşça ve sabırla çalışacak olan bir koruyucu ailenin yanına yerleştirilmiş. Kedi en son insanların nezaketini, ona sağladıkları konforu ve dostluklarını hissedeli çok uzun zaman olmuş. İnanıyorum ki koruyucu annesi ona gerekli olan herşeyi onun istediği biçimde ona sunacak ve umuyorum ki uzun süre önce ölen ailesinin ölümünden önceki güven içinde ve mutlu yaşamına yeniden kavuşacak.


Sparky beklenenden hızlı bir şekilde büyük bir gelişim gösterebilmeyi başarmış ve kendine kalıcı bir yuva bulmaya hazır hale gelmiş. Organizasyon çalışanları Sparky’nin koruyucu ailesinden gelen sevgiyi kabul etmesine çok sevinmişler. Ama aynı zamanda bulacağı kalıcı yuvanın sevgi, anlayış ve sabırla dolu olması gerektiğinin farkındalarmış. Ne mutlu ki bu zavallı yaşlı kedicik için ellerinden gelen herşeyi yapmaya hazır olan harika bir aile bulmayı başarabilmişler. Sparky’nin hikayesini internette paylaştıktan sonra bir aile onlarla iletişime geçerek kalplerini Sparky’e açmayı teklif etti. Bu hikayenin böyle sonuçlandığına çok mutluyuz! Sparky artık onu yeni aile fertleri olarak aralarına kabul etmekten mutluluk duyan genç ve nazik bir çiftle birlikte yaşıyor. Ailenin 2 başka kedisi daha var ve onlar da Sparky’le tanışma konusunda çok heyecanlıl


Sparky’nin nihayet yeni bir yaşamı var. Ve artık ismi de Egg. Bu kadar insanın onu “kabuğundan” ihtiyacı olan ilgiyi göstererek çıkardığı düşünülürse uygun bir isim olduğunu söylememiz gerekir (Egg İngilizce’de yumurta demek). Dört senelik terk edilme ve ilgisizlikten sonra zavallı kedi hak ettiği hayatı yaşıyor. Yeni ailesinin söylediğine göre, yatağa onlarla birlikte atlıyormuş. Ve onların aldıkları oyuncaklarla oynamaya da bayılıyormuş.