Gus İsimli Bu Sevimli Kedi Kendisi İçin En Uygun Aile Olabilecek Harika Çifti Buldu Ve Onun Adına Daha Fazla Mutlu Olamazdık

Sizlere Gus’tan ilk bahsettiğimizden bu yana kucaklaşmalar, salya ve ne yazık ki birkaç tane daha veteriner ziyaretiyle dolu bir hayatı oldu. Ama şimdi bir zamanlar sokak kedisi olan bu tombul yanaklı, tatlı kedi yeni maceralar için hazır! Çünkü koruyucu annesi olan Ashley’nin (kendisi The Youngest Old Cat Lady ismiyle de biliniyor) çabaları sayesinde Gus kendisi için olabilecek en mükemmel yuvayı bulabildi.

Gus ve sevimli yanakları bölgedeki bir ahırda gerçekleştirilen yakalama ve kısırlaştırma projesi sırasında Ashley’nin koruması altına alındılar. 


Gus bu bölgede yakalanan 50’nin üzerinde kediden bir tanesiydi, ama çalışanlar onda özel birşeyler olduğunu hemen anladılar. Ne yazık ki Ashely kedinin dışarı mı atıldığını terk mi edildiğini bilmiyordu çünkü normalde sokak kedileri genelde yakalanmalarını kolayca izin vermezler. Ama Gus tam olarak da böyle yaptı hatta kapanında mutlu mesut atıştırmalıklarını bile yedi! Ve onu içeriye aldıklarında Ashley’nin kucağına çıkıverdi.


Ashley ve Gus günlerini birbirlerine sarılarak, sevgi göstererek ve bolca salya akıtarak geçirdiler, #kesinlikledeğdi!


Ama Gus’ın midesiyle alakalı bir sorun vardı. Zavallı kedi geldiğincen bu yana doğru düzgün tuvalete çıkmamıştı. Ashley tam olarak neye ihtiyacının olduğunu anlamaya çalıştı. Ve bu sayede Gus’ın tamamen çiğ yiyeceklerden oluşan bir diyete ihtiyacı olduğunu keşfetti. Sonrasında ise Gus’ın mide sorunu çözüldü!


Bir ayın üzerinde bir süre boyunca ishal problemi çektikten sonra Gus nihayet bugün normal şekilde kaka yapabildi. Ona iki gün önce tamamen çiğ yiyeceklerden oluşan bir diyet uygulamaya başladık ve bu tam olarak midesinin ihtiyacı olan şey çıktı. Yani Gus yarın önceden planlandığı gibi kısırlaştırılabilir ve diş tedavisine başlayabilir! Harika!


Daha iyi hissetmeye başladığı için Gus’ın kısırlaştırılma ameliyatı için bir tarih belirlendi. Bu işlem normalde testosteronun etkisi azalmaya başladığında erkek kedilerde yanakların küçülmesine yol açıyor. Ama konu Gus olunca durumun böyle olmamasını umuyor gibiyiz! Veteriner bana bugün bu fotoğrafı göndererek Gus’ın ameliyatını kendisinin üstleneceğini söyledi!


Ameliyattan sonra küçük bir yan etki yaşadı ancak bu ender rastlanan bir yan etki değildi. Gus kısırlaştırılma ameliyatından ötürü minik bir problem yaşıyor. Durumu iyi ama çok yakında yeniden veterinere gideceğiz. Bunu paylaşıyorum çünkü bu durum sahiplendirilmesini biraz erteleyebilir ama ya bu haftasonu ya da önümüzdeki haftasonu sahiplendirilmeye uygun hale geleceğini düşünüyorum. “Neye bakıyorsun öyle?”- Gus


Gus kafasına geçirilen külahı ondan tamamen kurtulmadan önce yalnızca iki dakika boyunca taktı. Şimdi onu kucağımda tutuyorum ama çaresiz bir şekilde yaralarını yalamak istiyor. Gus kriptorkid olduğu için midesinden girerek diğer testisini almak zorunda kaldılar. Bunun üzerinde testler yapılması için gönderdik çünkü garip bir şekilde başka bir organına daha bağlıydı. Sadece birşeylerin yolunda gidip gitmediğinden emin olmak istiyoruz. Gus’ın ayrıca dişlerinden birini çektirmesi ve muhtemelen ona çok acı veren başka bir dişini de düzelttirmesi gerekti. Ama salya akıtması bundan kaynaklanmıyor, bu sadece Gus’ın mutlu olunca yaptığı bir davranış.


Ayrıca bugün kulaklarını da derinlemesine temizledik ve çok iyi görünüyorlar! Şimdi kendisini çok daha iyi hissettiğini düşünüyoruz. Onunla tanıştığım zamandan bu yana çok yol kat etmeyi başardı ve bütün gün sahipleriyle sarılabileceği sevgi dolu bir yuvayı hak ediyor. Bundan kısa bir süre sonra Ashley Gus’ın sahiplendirilmeye hazır olduğunun müjdesini verdi. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere Gus’a ve şirin yanaklarına aşık olan bir sürü insan vardı bu nedenle de aralarından seçim yapılması gereken ve Gus’ı sahiplenmek isteyen pek çok aday oldu.Gus’ın diyetinde değişik kısıtlamalar olduğu için Ashley’nin Gus’ın mutluluğu ve rahatı için her ne gerekiyorsa yapmaya hazır insanlar bulması gerekiyordu. Bunun yanı sıra Gus’ı yeniden veterinere götürerek kriptorkid biyopsisinin neticelerini almaları gerekti. Bu neticelerin ortaya koyduğu üzere us’ın abdominal bölgesinde bulunan ikinci “testis”in iltihaplı bir lenf nodülü olduğu ortaya çıktı. Test sonuçlarına üç veteriner bakmasına karşın başka testise rastlamadılar.


Bundan iki gün sonra Ashley, Gus’ın yeni ebeveynlerine onay verildiğini duyurdu! Gus hakkında bazı yeni haberlerim var! Gus’ın harika bir çiftle birlikte eve gideceğinin planlandığını duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Çiftin başka evcil hayvanları yok ve bunun Gus’ın işaretleme alışkanlığı konusunda ona yardım edeceğini umuyoruz. Bugün onlarla bir saat geçirdik ve Gus doğrudan gidip kucaklarına tırmandı ve mırlamaya başladı, hatta salya bile akıttı. Bu şekilde onlardan hoşlandığını anladık!


Ashley’le birlikte geçirdiği son haftasında Gus her anın tadını çıkardı. Burada Gus’ın WhizBangMeow tarafından yapılmış harika portresini görebilirsiniz ve bu portre aynı zamanda satışta!


Kendine bir aile bulmuş olmana çok mutlu olduk, Gus! İlk fotoğraf Jeff ve Kristine’in ilk ziyaretlerinden, Gus’ın onları sevdiğini hemen anladım. Sonra bugün tekrar geldiklerinde, Gus ilk önce Jeff’in kucağına atladı sonra da gidip Kristine’in ayakkabısının üzerine oturdu. Sonra dönüp bana geldi ve sonrasında yine onların yanına gitti!


Çifte Gus’ın çok sevdiği mor prenses kulesini, fazlasıyla yumuşak yatağını ve en sevdiği karidesli mamaları da verdik. Yeni evinde harika günleri olacak ve çok fazla sevilecek.


Siz de bizim gibi Gus’a doyamıyorsanız onu sosyal medya üzerinden @the.real.gus.gus hesabından takip edebilirsiniz. Bu hikayenin böyle bitmesine çok mutlu olduk. The Youngest Cat Lady, Ashley Morrison’a pek çok sokak hayvanının hayatına dokunduğu için özel teşekkürlerimizi sunarız.