Bu Sokak Kedisi Şimdilerde Bir Hukuk Firmasında Çalışıyor

Sokak hayvanları inkar edemeyeceğimiz, global bir problem. Bazı raporların belirttiğine göre dünya üzerinde yaklaşık olarak 100 milyon sokak kedisi bulunuyor ve bunların 60 milyonun üzerinde bir bölümü ise Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alıyor. Ekolojik açıdan etkileri oldukça büyük olmasına karşın bu hayvanlardan bir çoğu sadece hayatta kalmaya ve kendilerine kalıcı yuvalar bulmaya uğraşıyorlar. Bu sokak kedilerinden bir tanesi de bu hikayedeki kedi Brasilia, Brezilya'da yaşayan Leon'du. Ancak bu şirin kedicik günün birinde Brezilya Avukatlar Barosu'nun binasına girmeyi başardı ve orada çalışan herkesin kalbini kazandı. Ancak bazı insanlar Leon'un varlığından ötürü şikayette bulunmaya başlayınca hukuk firması konuya oldukça sıradışı bir çözüm getirerek Leon'u işe almaya karar verdi!

Leon'un kendine ait çalışan kimlik kartı bile var! Doktor Jeanette Laredo Leon'un sevimli fotoğraflarını Facebook'ta şu şekilde bir fotoğraf altı yazısıyla paylaştı: "Dışarıda sağanak halinde yağmur yağan bir günde bu sevimli kedi fırtınadan kendisini korumak için sığınak ararken OAB (Order of Attorneys of Brazil- Amerikan Barolar Birliği'nin Brezilya versiyonu) binasına girdi ve burada kalmaya karar verdi." "Ne yazık ki bazı insanlar resepsiyonda kendi kendine eğlenen ve gelen misafirlerle arkadaşlık kurmaya çalışan bir kedi görünce şikayet mektupları yazmaya başladılar." "Bu şikayet mektuplarıyla daha fazla uğraşmak istemediğimiz için kediyi bir çalışanımız olarak işe almaya karar verdik." Bu gönderi interneti kasıp kavurdu ve toplamda 30,000'den fazla beğeni alıp 11,000'in üstünde paylaşıldı. Bunun üzerine şirkete kazandırdığı popülerlik için Leon'u ödüllendirmek istediler ve onu avukatlığ


Doktor Leon'un adına konuşma yapan bir çalışanın belirttiğine göre Leon için gelen şikayetler daha çok Leon çok küçük olduğundan insanların yanlışlıkla onun üzerine basmaktan korkmalarıyla ilgiliymiş. Neyse ki Leon artık kocaman bir çocuk ve kimsenin böyle birşey için endişe etmesine gerek yok. Aynı konuşmacı ayrıca, "Şubat ayında genellikle Amapa'da oldukça fazla yağmur yağar, o nedenle Leon bizim binamıza gök gürültüsü ve yağmurdan kaçmaya çalışırken geldi. Onu bir kutunun içine alıp bir hafta boyunca orada besledik. Ondan sonra da çalışan olarak işe aldık," diye ekledi. "Ciddi bir kurum olduğu için binamızın Leon'a uygun olmadığını söylediler. Bu nedenle de OAB'nin başkanı onu işe almaya karar verdi ve ona bir çalışan kartı bile yaptırdı!"


Leon'u hukuk bürosundaki herkes çok seviyor ve kediciğin esas görevi herkese öpücükler verip onlarla kucaklaşmak.


OAB Leon'u işe almakla da kalmayarak "Instituto Dr. Leon" isimli bir hayvan hakları enstitüsü de açtı. "Leon iki ay önce kısırlaştırıldı ve şu an tamamen iyileşmiş durumda. Ancak veterinerlerin söylediğine göre bebekken maruz kaldığı şeyler yüzünden ses telleriyle ilgili bir sorunu var. O nedenle de pek miyavlayamıyor ama biz ona bakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onunla bu derece yakınlık kurduktan sonra kötü muameleye maruz kalmış ve terk edilmiş hayvanlar için bir enstitü açmaya karar verdik."


"Ne yazık ki tüm hayvanlara ev sahipliği yapabilmemiz mümkün değil o nedenle de şehrimizdeki hayvanları koruma organizasyonlarına bağışlarda bulunuyoruz. Brezilya'nın takip edeceği bir örnek teşkil edebilmeyi amaçlamaktayız."