Sokak Kedisi Yavrularını Kendine İyi Davranan Aileyle Tanıştırmaya Getirdi Ve Bundan Sonra Olanlar Sizi Çok Şaşırtacak

Bir sokak kedisi yavrularını ona iyi davranan kişiyle tanıştırmak istedi ve yaşamları sonsuza kadar değişti.

Bu yaz bir sokak kedisi yiyecek ararken bir ailenin evinin bahçesine girdi. Montreal, Kanada’dan Lisianne bahçesindeki kediciği gördü ve bahçesine onun için günlük olarak yiyecek ve su koymaya başladı.


Kedi oldukça çekingendi ve insanlara karşı mesafeli duruyordu ama her gün susuzluğunu gidermek ve karnını doyurmak için geri dönmeye devam etti. Lisianne kedinin yuvarlak karnını farketti ve hamile olabileceğini düşündü. Bir süre sonra sokak kedisi karnındaki şişlik olmadan bahçeye geri döndü- dışarıda bir yerlerde doğum yapmıştı ve yiyecek bulduğu yere biraz yiyecek alabilmek için geri dönmüştü. Kedinin yavrularını bulmak istediğinden Lisianne her gün onunla düzenli olarak zaman geçirerek kedinin güvenini kazanmayı denedi. Sonraki birkaç hafta içerisinde anne kedi daha özgüvenli hale geldi ve insan arkadaşına biraz biraz ısınmaya başladı.


Lisianne o ne zaman bahçesine gelse kedi için kapısını açık tuttu ve nihayet bir gün sevimli kedicik içeri girecek ve hatta başının okşanmasını isteyecek cesareti toplayabilmeyi başardı. Bir gün kedi yiyecek için eve geri döndü ama bu sefer bir de sürprizi vardı. Şirin kedi birer birer altı yavrusunu da kapı eşiğine taşıdı. Lisianne çok şaşırmıştı ve mutludan da öteydi. Kedi yavrularının hepsini evine buyur etti.


Kedi yavruları daha önceden pek insanlarla içli dışlı olmadıkları için insanların yanında rahat değillerdi. Lisianne onların yerleşebilmesi için bir oda ayarladı ve bölgede bulunan bir barınak olan Chatons Orphelins Montreal’i arayarak yardım istedi. Yavruların hepsini veteriner kontrolünden geçirmek, kısırlaştırmak ve sonra da onlar için iyi aileler bulmak istiyordu. Kedi beş sevimli siyah yavrusunu ve bir tekir yavrusunu güvendiği insana getirmişti.


Anne kedi ailenin kalbini kazanmayı kısa sürede başardı ve aile onun gitmesini izin veremeyeceklerinin farkındaydı. “Lisianne kedi anneyi sahiplenmeyi gerçekten çok istedi ve nihayetinde resmi olarak onu sahiplendi. Ona gerçekten güzel bakıyor ve onu kısırlaştırdı, ayrıca onun için veterinerde bir randevu da ayarladı. Bebeklerden bir tanesi (tekir olan) bir tane arkadaşının evine gitti,” diye paylaştı Chatons Orphelins Montreal’den Celine Crom.


Bebeklerin geri kalanı ihtiyaçları olan medikal desteği alabilmeleri ve onları seven, kalıcı bir yuva bulma şansı yakalayabilmeleri için Chatons Orphelins Montreal’e getirildi. Kedi yavrularından Tito isminde olanı bacağında bir deformasyonla doğmuştu. Ancak şimdi emin ellerde ve ihtiyacı olan ilgiyle bakımı alabilecek.


“Beş yavrunun hepsi de uzun tüylü, göz kamaştırıcı güzellikte siyah kediler ve üçü kız (Taylor, Tynie ve Tyana) ve diğer ikisi de erkek (Tales ve Tito),” diye ekliyor Celine. “Başlangıçta biraz tedirgin ve temkinlilerdi ancak koruyucu yuvalarına vardıkları zaman kısa sürede kabuklarından sıyrıldılar.” Beş yavrunun beşi de tıpkı annelerine benziyorlar.


Kedi yavruları ev kedileri olarak hayatlarının tadını çıkarıyorlar ve serpilerek kabarık tüylü, gösterişli, genç kediciklere dönüşüyorlar. Tito’nun yeterince büyüdüğü zaman bacağıyla ilgili bir tedaviye ihtiyacı olacak ve kardeşleri de evleri olacak yeni bir yerde yeni maceralara başlamaya hazırlar.


Kız kardeşlerden ikisi, Tynie ve Tyana oldukça güçlü bir bağı paylaşıyorlar ve birlikte bir yuva bulabilmeyi umuyorlar.