Bu Tatlı Köpecikle Terk Edilmiş Bu Kedi Arasındaki Harika Dostluk İçinizi Isıtacak

Bir calico kedisi yavrusu sokaklarda tek başına bulunduktan sonra bir daha asla yalnız kalmamaya kararlıydı.

Bazı iyi yürekli insanlar kendinin yalvarmalarını duyarak onun yardımına koştu. Calico en başından beri son derece cesur ve kararlıydı. Hemen insan dostlarına yapıştı ve bir daha asla yalnız bırakılmak istemedi. Exploits Valley SPCA (Grand Falls-Windsor’da bulunan bir hayvan kurtarma barınağı) mavi gözlü tüy yumağını bakım altına aldı. Kedi yavrusu aşağı yukarı 4-5 haftalıktı ve bir cebe sığabilecek kadar minikti (bu nedenle de ona “Pocket (Cep)” ismini verdiler).


Pocket çok cesur bir kediydi ve çokça da ilgiye ihtiyaç duyuyordu. Her zaman birilerinin ona sarılmasını ve bir cepte ya da kapüşonlu birşeylerin kapüşonunda taşınmayı istiyordu. Sokaklarda acı çektiği günler geride kalmıştı ve minik kedicik olabilecek her şekilde şımartılmak istiyordu. Calico’nun kendisine koşulsuz sevgi gösterecek bir anne figürüne ihtiyacı vardı. “Onu emziren annelerin olduğu odaya koymak istedik, ama ne yazık ki annelerin hiçbiri onu kabul etmedi,” diye paylaştı barınak.


Koruyucu anne konusunda şansı yaver gitmediğinden barınak yüzünü sosyal medyaya döndü ve ona ihtiyacı olan sevgiyi ve kucaklamaları verebilecek mükemmel aileyi aramaya başladı. “O kendi başına yemek yiyebilen ve tuvalet kabını kullanabilen, güçlü bir kedi yavrusu ve insanlarla birlikte olmaya bayılıyor. Ateşli bir kedi, bu yüzden de onunla oynamaya ve ona ilgi göstermeye fazladan zaman ayırabilecek birilerine ihtiyacı var,” diye yazdı barınak.


İşte Keesha Hicks Pocket’ı ilk olarak böyle görmüştü ve görür görmez de bu tüy yumağına aşık oldu. Keesha’nın Lexi adında küçük bir köpeği daha vardı ve bu köpeğin de bir arkadaşa ihtiyacı vardı. Barınakla iletişime geçtikten sonra kediciği sahiplenmeye karar verdi. Keesha Pocket’ı barınaktan alamaya geldiğinde minik kedicik sanki en iyi arkadaşını bulduğundan emin olmuşçasına onun kollarına atlayıverdi. “Kocaman bir kişiliği olan minicik bir kedi yavrusuydu. Hiçbir şeyden korkusu yoktu,” diyor Keesha.


Kedi yavrusu (sonradan ismi Remi olmuştu) hemen Lexi isimli köpeciğe yürüdü ve ondan ilgi görmeyi talep etti. Onun uzun tüylü kürküne yerleşip suratını buraya gömmeye çalışarak Lexi tarafından kabul görebilmeyi denedi. Lexi’nin başlangıçta bu fazlasıyla hevesli yeni misafir karşısında kafası karışmıştı ama minik calico oldukça güçlü bir iradeye sahipti. Lexi’yi evin içinde nereye gitse gölgesi gibi takip etmeye başladı ve her zaman onunla olma konusunda ısrarcı oldu.


Sokaklarda yalnız başına zaman geçirdikten ve emziren anneler tarafından reddedildikten sonra, Remi köpek arkadaşının kalbini kazanmayı tek amacı haline getirdi. “Lexi’ye sarılabilmek ve onu nereye gitse takip etmek konusunda elinden geleni denedi. Lexi’yi gerçek annesi gibi düşünüyordu ve gelip kanepede onun yanına uzanıyordu,” diye anlatıyor Keesha. Kısa bir zaman sonra Lexi de kedi yavrusunun aslında o kadar da kötü olmadığını düşünmeye başladı. Remi gerçekten sevgi görmek istiyordu ve Lexi de nihayetinde teslim oldu. İkisi çok hoş bir arkadaşlığa başladı ve Remi de nihayet çok istediği kabullenilmeye sahip olmuş oldu.


İkisi güreştiğinde ve oynadığında Remi çok mutlu oluyordu. Yalnızca minik bir kedi yavrusu olmasına rağmen Remi’nin kocaman bir kişiliği vardı ve biraz da küstahtı. Boyunun ufaklığını kesinlikle kişiliğinin büyüklüğüyle kapatıyordu. Alışılmadık çift o zamandan bu yana harika arkadaşlar ve sürekli birbirlerine sarılıyorlar.


Remi evin kraliçesi ve yaramazlığın ustası haline geldi. Enteresan en iyi arkadaşıyla aniden enerjikleşip evin altını üstüne getirdikten sonra köpek kardeşiyle yan yana günün akıp gitmesini izliyor.


Birlikte buz hokeyi maçlarını izlemeye bayılıyorlar ve sahiplerinin yatağında, yanyana uyuyakalıyorlar. Remi birkaç köpek becerisi de öğrenmiş ve bunları iyiye kullanma konusunda hiç çekince göstermiyor.


Lexi devamlı onu kontrol eden kedi arkadaşını gerçekten çok seviyor ve onu öpücüklere boğuyor.


Remi evi bitmek bilmeyen neşesi ve şapşallıklarıyla dolduruyor ve Lexi de her zaman onun yanında olup onu izliyor.


Tatlı calico şimdilerde büyük bir kedi. Bebek mavisi gözleri güzeller güzeli bir bal rengine dönüşmüş durumda (kedi yavruları mavi gözlerle doğarlar). Muhteşem bıyıkları, kulak içi tüyleri ve onu daha da cazibeli yapan kocaman, kabarık tüylü bir kuyruğu var. Remi hayal edebildiği en iyi aileyle birlikte hak ettiği hayatı yaşıyor.