Bu Sevimli Kedicik Ailesi Tarafından Geride Bırakıldıktan Sonra Yavruları İçin Yardım Bulmayı Başardı Ve Onun Hikayesini Çok Seveceksiniz

Terk edilmiş bir kedi yavrularının sıcak bir ev ortamında doğabilmesi için tam zamanında yardım bulabilmeyi başardı.

Ailesi taşınıp onu geride bıraktıktan sonra bu sarman kedi kendini sokaklarda buldu. Kedicik tamamen kaybolmuş, kafası karışmış ve doğum yaptı yapacak haldeydi. Evin yeni sahibi tarafından bulunduğunda onu yardım için Salem, Oregon’daki Salem Friends of Felines’a (Salem Kedi Dostları) götürdüler.


2

2

Bir yaşındaki kedi birkaç haftadır hamileydi ve bebeklerini yetiştirebilmek için güvenli bir yer bulabilmeyi çok istiyordu. Kayla adındaki bir gönüllü koruyucu hızla yardıma koştu. “Barınak çalışanları bana onun ne kadar tatlı bir kedi olduğundan bahsettiler, ama bu derece tatlı olabileceğini hiç düşünmemiştim,” diyor Kayla. Nakoma adını verdikleri kedi başlangıçta biraz utangaçtı. Kafasını temkinli bir biçimde taşıyıcı çantasından çıkarıp yeni bölgesinin her köşesini kontrol etti. Güvenli bir yerde olduğundan emin olduktan sonra rahat yatağına yerleşti ve odayı mırlamalarıyla doldururken patileriyle altındakileri yoğurmaya başladı.


3

3

“Bizimle birlikte olmaktan öylesine mutluydu ki yalnızca orada yatıp patileriyle etrafı yoğuruyor ve mırlıyordu. Onun inanılmaz ölçüde şirin olduğunu ve yalnızca çevresine uym sağlayabilmek için zamana ihtiyacı olduğunu anlayabiliyordum,” diye ekliyor Kayla. Her geçen gün Nakoma’nın karnı daha da büyüdü ve yuvarlaklaştı. Koruyucu yuvasına geldikten aşağı yukarı iki hafta sonra doğuma girdi.


4

4

Kayla, yavrularını güvenle doğurabilmesi ve kendisinin de güvende hissedebilmesi için her adımda kedi anneye yardımcı oldu. Nakoma’nın altı bebeği oldu ancak yavrulardan bir tanesi ne yazık ki yaşamadı. Tatlı Nakoma çok yorulmuştu ama minik ve aç bebekleri neşe içerisinde onun sütünü emerlerken patilerini havada salladı. Sanki herşeyin yolunda gideceğinden eminmiş gibi mırlaması bütün odada yankılanıyordu.


5

5

“O şu zamana kadar baktığım en iyi anne kedilerden biri! Bebekleriyle inanılmaz ölçüde iyi anlaşıyor ve onları ne kadar sevdiğini açıkça görebilirsiniz,” diyor Kayla. “Küçücük viyakladıklarında bile onları rahatlatabilmek için onlarla konuşuyor ve bebeklerinin iyi olup olmadıklarını görmek için gözünü bir an için bile onlardan ayırmıyor.”


7

7

Yavrular ikinci haftalarında gözlerini açmaya başladılar ve ayrıca kulakları da kıvrıklığını yitirmeye başladı. Bacakları daha güçlü hale geldiğinden ve kendileri de daha meraklı olduklarından düşe kalka çevrelerini keşfetmeye başladılar.


8

8

Nakoma tüylü yavruları konusunda çok koruyucu ve her zaman çok uzağa gitmediklerinden emin oluyor. Ne zaman onların ağladıklarını duysa koşarak geliyor, onları temizliyor ve kişisel bakımlarının iyi olmasına önem gösteriyor. “Onu benim evimde beş hafta misafir ettim. Hala insanlarlayken çok rahat değil ama bana ilk geldiği zamana kıyasla şimdi daha fazla ilgi istiyor,” diye ekliyor Kayla.


9

9

Bebeklerden dördü anneleri gibi sarman (Davey, Willie, Tommy Boy ve Buttons) ve diğeri beyaz renkte (Smalls). “Bebeklerin isimleri Newsies adındaki Broadway müzikalinden ilham alınarak konuldu.” Koruyucu bakımda gittikçe daha iyi hale geliyorlar ve her gün daha oyuncu ve enerjik kedilere dönüşüyorlar.


10

10

24 günlük olduklarında kişilikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu Tommy Boy. Onun çok sevimli, beyaz patileri var ve tam bir centilmen gibi duruyor.


11

11

Nakoma bebeklerinin sıcak ve rahat bir ev ortamında büyüyebilecek olmasından ve sokakta bir gün bile geçirmek zorunda kalmayacak olmalarından dolayı çok mutlu. “Nakoma son derece tatlı ve ilgili. Onu hep mırlarken ve patileriyle birşeyleri yoğururken görebilirsiniz.”