Bu Kedicik Onu Hayata Döndüren Aileyi Kendisine Aşık Etmeyi Başardı Ve Büyüyüp Güzeller Güzeli Bir Kediye Dönüştü

Kardeşleriyle birlikte dışarıda terk edilen bir kedi yavrusu bir ailenin iyiliği sayesinde hayatta ikinci bir şansı elde etti.

Yalnızca iki haftalık olan dört tane kedi yavrusu sokakta terk edilmiş halde bulundular. Saving One Life isimli barınağa getirildiler ve fena halde koruyucu bakıma muhtaçlardı. Barınakta bir gönüllü koruyucu olan Caroline Grace kedilere yardım için çağrıldı.


Kardeşlerin arasında en küçükleri olan Chester’ın (sarman) fazladan bakıma ve ilgiye ihtiyacı vardı. “Gözlerinde bir enfeksiyon vardı ve bize getirildiği zaman gözlerinden bir tanesi tamamen kapanmıştı,” diyor Caroline. Kediciğin gözüne biraz merhem sürüldükten ve sıcak kompres uygulandıktan sonra Caroline gözdeki çapağı temizleyebildi ve böylece kedicik de gözlerini açmayı başardı. “Onunla aramda hemen bir bağ oluştuğunu hissettim ve benim en sevdiğim yavru haline geldi.”


Diğer kedi yavruları büyük gelişmeler göstermeye devam ederlerken Chester’ın durumu Fading Kitten Syndrome denilen bir sendromdan dolayı aniden kötüleşti. O kadar zayıf düştü ve bitkin hale geldi ki kafasını bile zorlukla dik tutabiliyordu. Kedinin yaşayıp yaşamayacağından emin değillerdi ama Caroline vazgeçmeyi reddetti. Saving One Life’ın yöneticisi olan Carrie’nin çabaları ve yardımları sayesinde kediciğin hayatını kurtarabilmeyi başardılar.


“Carrie ona derialtı sıvıları verdi, B12 enjeksiyonları yaptı ve ağzına bir lokma mama koyabilmesini sağlayacak bir süre için gözlerini açık tutabilmesini sağlamak amacıyla glikoz ve çeşitli besin suplemanları verdi. Sonrasında da ben bunları rahat yutabilmesini sağlamak için yumuşak bir biçimde boğazını okşuyordum.” Sonraki birkaç gün Caroline son derece disiplinli bir plan izledi ve saat başı kediciğe suplemanlar verdi. Tüm gece ve gündüz kediyi her bir buçuk saatte bir besliyordu ve onun rahat ve sıcak olduğundan emin olmaya çalışıyordu.


“Çok hasta olduğu zamanlarda onu kalbime yakın tutar ve eğer mücadeleye devam edip hayatta kalmayı başarırsa her zaman burada, kalbimde olacağını söylerdim,” diyor Caroline. “Ona hak ettiği hayatı vermeye ve onu sonsuza kadar sevip onunla ilgilenmeye söz verdim. Yalnızca onun iyileşmek için çabalamasına ihtiyacım vardı.”


Bir haftalık yoğun bakım ve ilgiden sonra Chester nihayet köşeyi sıyırdı ve daha sağlıklı, daha güçlü hissetmeye başladı. Nazik ve enteresan kişiliği ortaya çıkmaya başladı. Kardeşleri zamanlarını oyun oynayarak ve birbirleriyle güreşerek geçirirlerken Chester onların minik gözetmeni olarak koruyucu ailesiyle birlikte zaman geçirmeyi tercih ediyordu.


Caroline’in kocası Matt bu minik çocuğu hemen çok sevmişti ve ne zaman kedinin sarılacak birilerine ihtiyacı olsa gönüllü oluyordu. “Chester oldukça sakar ve düzensiz olduğundan ve sürekli bizi şapşal ve enteresan hareketleriyle güldürdüğünden ona ‘sarhoş denizci’miz diyorduk.”


Çift kısa süre içerisinde minik Chester’ın kendileriyle birlikteyken kendisini evindeymiş gibi hissettiğini farketti. “Ailemizle birlikteyken oldukça rahattı ve onun asla gitmeyeceğini biliyorduk.” Dokuz haftalık olduğunda Chester tam bir baş belasına ve sevgi pıtırcığına dönüştü. En sevdiği aktivitelerden bir tanesi insan arkadaşlarının üzerine çıkarak dinlenmek ve onlara öpücükler vermekti.


“Bebek gibi tutulmaktan gerçekten çok hoşlanıyor ve inanılmayacak ölçüde kabarık tüylü olan göbeğinin köpek gibi kaşınmasını seviyor. O çok şapşal ve değerli, onu çok seviyoruz.” Sarman kedi yavrusu göz kamaştırıcı bir kediye evrildi. Ama bazı şeyler eskiden olduğu halleriyle kaldı.


“O şimdi dokuz aylık bir kedi ve kocaman, sağlıklı, güzel bir oğlana dönüştü. Bir zamanlar onun minicik ve çok hasta olduğuna inanmak çok zor geliyor,” diyor Caroline. “O son derece sevgi dolu ve tüm zamanını insanların arasında geçiriyor. Biz onu bir bebek gibi tutarken bize sarılmaktan ve mırlamaktan hoşlanıyor.”


“Chester yatağımızın ayakucunda uyuyor ve her sabah uyandığımızda bunu fark ederek yanımıza geliyor, yüzlerimize sürtünüyor ve kocamla benim aramda ileri geri gidip gelerek çeşitli pozisyonlarda bize sarılıyor.” Caroline’in Chester’la arasında en başından beri güçlü bir bağ oldu. Chester’ın sağlık durumu gittikçe kötüleştikten sonra güzel kedicik Caroline’ın kalbini tamamıyla kazanmayı başardı.


“Chester’ın durumu bana yeni doğanlara bakıcılık yaparken gelişmiş becerilere sahip olmanın ne derece önemli olduğunu gösterdi,” diye paylaştı Caroline. “Bu olaydan sonra eğitim aldım ve Chester’ınki gibi bir sürü hayatı kurtarabilmeme yarayan beceriler edindim. Ona baktığımda her zaman durum ne derece kötü görünüyor olursa olsun bir bebekten vazgeçmemenin ne denli önemli olduğunu düşünüyorum.”


“Ben ona kesinlikle aşığım ve yollarımızın bu şekilde kesişmiş olmasından ötürü son derece mutluluk duyuyorum.”