Bu Kedi İçlerinden Biri Onu Evine Götürür Umuduyla Barınağa Gelen Tüm Ziyaretçilere Gülümsüyor

Nala isimli bu sevimli kedi nihayet birileri onun farkına varır umuduyla barınağa gelen herkese gülümsüyor.

Hollanda’dan iyi kalpli bir vatandaş kedi Nala’yı doğum yapmak üzereyken bulmuş. Arkadaş canlısı kedi doğuma alınmış ama bebeklerini doğurma konusunda sıkıntı yaşıyormuş.


Sonrasında hemen acil bir sezeryan ameliyatına girdiği bir hayvan hastanesine götürülmüş. Yavrularından bir tanesi hayatta kalabilmiş. Hollanda’daki bir hayvan koruma organizasyonu olan Dierenbescherming, daha iyi bir yaşama kavuşabilmeleri için kediyle yavrusunu himayesi altına almış. 


Sonraki birkaç hafta içerisinde kedi yavrusu sağlıklı, bağımsız, genç bir kediye dönüşmüş ve kısa zamanda kendisine onu sevecek bir yuva bulabilmeyi başarmış. İnsanlar arasında ve güvenli bir ortamda vakit geçirebilme imkanı bulabildiği için Nala da radikal bir değişim geçirmiş.


Nala barınakta karşılaştığı herkesi seviyor ve ne zaman birisi onun odasının yanından geçse koşarak geliyor. Ayrık dudaklı olduğu için Nala sanki sürekli gülümsüyormuş gibi görünüyor. Ayrıca bir deri hastalığı da var ve bu nedenle özel bir diyetle beslenmesi gerekiyor. “Onu hipoalerjenik mamayla besliyoruz ve şimdi durumu çok daha iyi. Muhtemelen hayatı boyunca bu özel mamayla beslenmesi gerekecek,” diyor bir barınak gönüllüsü olan Ineke Kamps.


Nala bir ziyaretçi gördüğü zaman çok heyecanlanıyor ve hemen onun dikkatini çekebilmek için miyavlamaya başlıyor. Sevgi dolu kişiliği sayesinde pencerenin camına doğru ayağa kalkıp onu gördüğünüzden emin oluyor ve imzası niteliğindeki gülümsemesiyle direkt olarak size bakıyor. Eğer onun yanına oturursanız gelip size sürtünüyor ve sizi arkadaşı olarak gördüğünü göstermeye çalışıyor.


Nala bir insan arkadaşla zaman geçirdiğinde çok mutlu oluyor. Ineke ne zaman barınağı ziyaret etse onunla kucaklaşmak için can atan bu minik tüy yumağı tarafından karşılanıyor. “Onun için en iyi olacak ev çitli bir bahçeye sahip, zamanlarının çoğunu evde geçiren insanların olduğu ve ona ihtiyacı olan özel mamayı sağlayabilecek bir ailenin olduğu bir ev olur,” diyor Ineke. “Diğer kedilerle anlaşma konusunda hiç sıkıntı çekmiyor ama beslenmesinin ayrı yapılması lazım.”


Dinlenmesi gerektiği zaman sıcak bir kucak üzerinde yatmayı ya da bir arkadaşa sarılarak uyumayı tercih ediyor.


Barınaktaki en ışıltılı gülümsemeye sahip olan Nala kendisi için mükemmel olacak yuvayı bulma konusunda sabırsızlanıyor. Şimdilik etrafa neşe saçarak barınağa gelen ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor!


Ve şimdi de sizler için bir güncelleme: Nala nihayet kendisine onu seven bir yuva bulabilmeyi başardı! “Nala günlerinin tadını çıkarıyor ve etraftaki diğer hayvanlarla da gerçekten çok iyi anlaşıyor,” diye paylaştı Ineke bir güncellemede.