Bu Kadının Bu Kedi Yavrusunu Eve Getirebilmek İçin Yaptıkları Sizi Hayretler İçerisinde Bırakacak Ve İnsanlığa Dair İnancınızı Yenileyecek

Bir kadın yardım ettiği kedi yavrusunu bir türlü aklından çıkartamadı ve onu eve getirebilmek için eyaletler arası yolculuk etti.

Sevimli bir calico kedisi ve kardeşleri Pensacola, Florida’daki Escambia Bölgesi Hayvan Barınağı’na geldi ve daha iyi bir hayata kavuşabilmeleri için Media, Pennsylvania’da bulunan Providence Hayvan Barınağı’na gönderilmeleri kararlaştırıldı.


Gönderim işlemlerinin tamamlanmasını beklerken barınağın gönüllülerinden biri olan Amy Cool onları koruyucu bakımı altına aldı. Candy Corn isimli miink calico yavrusu tam bir sevgi pıtırcığı çıktı ve Amy’nin kalbini çaldı! 


Candy Corn dakikalar içerisinde Amy’nin omuzlarına tırmandı ve evin içinde nereye gitse o da Amy’nin yanında gelmeye başladı. Minik kedicik koruyucu annesiyle birlikte ve özel zaman geçiriyorken çok mutluydu. “Sevecenlik konusunda tanıdığım tüm diğer kedilerden çok farklıydı. Kediciklerimin 7/24 benimle olmalarından hoşlanan biriyim ve onlara sarılmayı çok severim, bu nedenle de çok iyi anlaştık,” diyor Amy.


Kedi yavrularının Providence Hayvan Barınağı’na yolculuk vakitleri geldiğinde Amy bir parçasının da onlarla gittiğini hissetti. Ekim’in başında Candy Corn ve kardeşleri sağ salim Pennsylvania’ya vardılar ve Linnea Hermanson isimli bir barınak gönüllüsünün koruması altına alındılar. Yavruların sahiplendirmeye çıkarılmadan önce biraz daha büyümeleri gerekiyordu. Kardeşlerin arasında en küçüğü olan calico, diğerlerine oranla çok daha zayıftı. Linnea kısa bir zamanda minik kedinin insanların arkadaşlarını yiyeceklere tercih ettiğini fark etti.


“Çoğu zaman yemeği tamamen görmezden gelerek beni takip ettiğini ya da kucağıma tırmandığını fark ettim. Eğer bunun yerine koruyucu annesinden (ya da babasından) ilgi görebilme imkanı varsa yiyeceklerle ilgilenmiyordu,” diye ekliyor Linnea. Linnea küçük kediyi biraz daha yemeye teşvik edebilmek için odadan ayrılmaya başladı ama odaya geldiğinde Candy Corn’u kapının yanında oturup onu beklerken buluyordu. “O ilgiyi yemeye tercih eden tam bir sevgi böceğiydi ve köpeklerimi ve diğer herkesi çok sevdi.”


Bu sırada Florida’da bu kediciğe tamamıyla aşık olmuş olan Amy Candy Corn hakkında düşünmeyi bırakamıyordu. “O kadar fazla ağlıyordum ki ailemle arkadaşlarım benden bile önce Providence Hayvan Barınağı’nı ve Philadelphia’da tanıdıkları insanları arayarak onu geri getirmek için birden fazla planımız olduğundan emin olmaya karar verdiler,” diyor.


“Daha önce yaklaşık olarak 20 kediye ve yavruya bakıcılık ettim ama minik Candy Corn benim için çok özel ve kıymetliydi.” Amy barınakla görüşmeyi sürdürürken minik calico evde sarılmaya hevesli kim varsa arıyordu. Bir sıcak kucaktan diğerine atlıyordu; koruyucu ebeveynleri ve köpek arkadaşlarının hepsi bu sevgiden paylarına düşeni aldılar.


“İşle alakalı görüntülü konuşmalarımı omuzlarıma atlayarak ve kulaklarımı kemirerek bölüyordu! FL’den PA’ya seyahat etmenin Amy için neden mantıklı bir seçenek olduğunu anlayabilmek çok da zor değil,” diyor Linnea. Ekim’in sonlarına doğru minik tüy yumağı nihayet kısırlaştırma ameliyatı için yeterince büyümüştü ve sonrasında da yeni ve sevgi dolu yuvası için hazırlanacaktı. Amy yola çıktı, üç saatlik bir yolculukla New Orleans’a ulaştı ve oradan da Philadelphia’ya dört saatlik bir uçak yolculuğu yaptı.


“Onu kollarımın arasına aldığım zaman deli gibi mırlamaya başladı ve bana yapışmış haldeydi. Nihayet havaalanından çıktığımızda tüm araba yolculuğu boyunca omzumda oturmakta ısrar etti,” diye anlatıyor Amy. Kedi yavrusu en sevdiği insana sanki ‘Seni asla bırakmayacağım’ der gibi sıkıca yapışmıştı. “Eve vardığımızda açık bir biçimde odamı ve bütün oyuncaklarını tanıdı ve dönmüş olmaktan çok memnun görünüyordu!”


Ait olduğunu hissettiği yere geri dönmesinin ilk birkaç gününde Candy Corn neredeyse tüm zamanını mırlayarak ve neşe içerisinde yeri yoğurarak geçirdi. Amy’nin omuzlarına tırmanıyor ya da kollarını onun etrafına dolayıp bir dakika bile olsun onu yalnız bırakmıyordu.


“Hala benim omuzlarıma kıvrılmış bir biçimde uyuyor. Biz en yakın arkadaşlarız ve bizi hiçbir şey ayıramaz,” diyor Amy.


“Artık benimle birlikte olduğu için çok mutluyum! Candy Corn bu yolculukta karşılaştığım tüm sorunlara değdi.”