Instagram Fenomeni Talihsiz Kedi Roux

Instagram'da fenomen olanlara bu sefer kediler de eklendi! İki bacağı olan Roux'u, Jackie Deak Akey isimli hayvansever sahiplenmiş. Instagram'da 50 binden fazla takipçisi olan sevimli kedinin sadece iki bacağı olmasına rağmen hoplayıp zıplamayı çok seviyor. Roux'un fotoğraflarını görmek için görsellere tıklayıp, resimlerin altında onunla ilgili haber detayını görebilirsiniz.


ABD'de bir veteriner kliniğinde çalışan sahibi Akey, bir hayvan barınağı aracılığı ile Roux'u görmüş. Roux'u barınağa bırakılma sebebi ise, kedinin ön bacaklarının olmaması sebebiyle tuvalet kabını gerektiği gibi kullanamaması.


Sahibi ise, onu gördüğü anda kararını vermiş. ''Çok güzeldi, cesur ve kendi kendine yetebilen bir kedi. Engeline rağmen hiçbir güçlük onu durduramıyor'' diye konuştu.


Evde 1 tavşan ve 2 kedi olduğunu söyleyen Akey, Roux'u çok seviyor. Onun Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflarla keyfinin yerinde olduğunu kanıtlıyor.


Roux, yürüdüğünde zıplayarak yürüyor o yüzden ona tavşan kedi diyorlar. Roux hiçte zannedildiği gibi yerinde oturmuyor.


Engeline rağmen tazı hızıyla, bir koltuktan diğerine atlayabiliyor.


Roux'un sahibi Akey gibi iyi yürekli hayvanseverlerin çoğalarak artması dileğiyle... İşte fenomen Roux'un diğer fotoğrafları...