Diğer Kardeşleriyle Birlikte Bir Arka Bahçede Bulunan Kedi Yavrusunun Son Derece Kendine Has Bir Kürkü Olduğu Ortaya Çıktı Ve O Serpilmeye Kararlı

Bir arka bahçede bulunan bir kedi yavrusunun kürkünde son derece değişik desenler olduğu ortaya çıktı. Kedi yavrusu son derece minikti ama yaşamaya kararlıydı.

Dört yeni doğmuş kedi birinin arka bahçesinde tamamen yalnız ve başlarında anneleri olmadan bulundu. Yavrular çok minikti ve anneleri onları aramaya gelmedi.


Bahçenin sahibi San Diego County, Kaliforniya’da bulunan bir kedi kurtarma organizasyonu olan Orphan Kitten Club’la irtibata geçti. “Kedi yavrularının yalnızca birkaç saatlik olduklarını ve başlarında annelerinin olmadığını öğrendiğimde doğruca onları alabilmek için oraya gittim,” diye paylaştı Orphan Kitten Club’ın kreş koordinatörü olan Yige.


 “Bu kediler dışarıda prematüre bebekler olarak bulunmuşlardı ve anneleri doğum yapar yapmaz onları terk etmişti.” Kedi yavrularından bir tanesi diğer kardeşlerine oranla bile çok daha küçüktü. Yavru çok çelimsiz, soğuk ve güçsüzdü. Yige hiç zaman kaybetmeden onu bir ısıtma diskinin üzerine yerleştirdi ve onun vücudunu ısıtabilmek için ellerinin yavrunun üzerine koydu. “Onu eve götürebilecek ölçüde güvende olduğuna karar verene kadar yaklaşık 20 dakikayı arabada, onu ısıtmaya çalışmakla geçirdim. Yeni doğmuş bir kedi yavrusu için sıcak olmanın önemi oldukça büyük.”


Denim ismi verilen son derece minik bebek ta en başından beri bir savaşçıydı. Vücudundaki tüm kiri pası temizledikten ve yavaş yavaş karnını doyurmaya başladıktan sonra Denim kendini çok daha iyi hissetmeye başlamıştı ama henüz hala oldukça kırılgan bir pozisyondaydı. Yige saat başı takviye bakıma devam etti ve kedi yavrusunu kurtarabilmek için elinden gelen herşeyi yaptı. “Denim son derece ateşli ve sert bir savaşçıydı. İlk haftası boyunca her gece onunla birlikte uyumadan kaldım çünkü uyursam onu kaybedeceğimden korkuyordum,” diye ekliyor Yige.


“Hayatta kalamayacağını düşündüğüm birçok zaman oldu ama onun minik vücudu mucizevi bir şekilde savaşmaya devam etti.” Birkaç gün tüple beslenme ve inanılmaz çabalar sonucunda Denim kilo almaya başladı ve hatta yeni bulduğu enerjisini bile keşfetti. Koruyucu bakım altındaki altıncı gününde miink mucize kedicik 100 gram eşiğine ulaşmayı başardı ve yaşam destek ünitesinden ayrıldı.


Kedicik büyümeye başladığında fever coat*’a benzeyen kürkünün bazı bölümlerinin renk değiştirmeye başladığını farkettiler (fever coat doğumu zor gerçekleşen ya da çok hasta olan kedilerde görülen grimsi/gümüşi renkte bir kürk cinsi). “Doğduğu zaman kürkü böyle değildi. Hayatının ilk haftasında son derece hasta olduğu için böyle bir kürke sahip oldu,” diyor Yige.


“Veterinerimiz sepsis geçirmiş olabileceğini düşünüyordu ve ilk haftasında her birkaç saatte bir tüple beslendi, ayrıca birkaç ilaç birden kullanıyordu ve destek bakım görüyordu.” İyileşme yolculuğu boyunca Denim onun en büyük desteği haline gelen bir kardeşine adeta yapışık haldeydi.


Ne zaman destek görmeye ya da sarılmaya ihtiyacı olsa Corduroy isimli erkek kardeşi ona destek vermek ya da rahatlatmak ister gibi yanında bitiveriyordu. “Corduroy daha ilk günden beri Denim’in koruyucu meleği haline gelmişti.”


Ne zaman Denim kendini iyi hissetmese ve sağlık durumu daha kötüye gitmeye başlasa Corduroy onu kurtarmak için yanında olurdu. “Denim’in kalp atışları yavaşladığında kendimi en kötüsüne hazırladım. Aşağı yukarı ne zaman bu durum olsa Corduroy’un gelip Denim’in hareketsiz, minik vücudunu şöyle bir dürttüğünü ve Denim’in kalp atış hızının anında normale döndüğünü farkettim.”


Koruyucu ebeveynlerinin çabaları ve erkek kardeşinden gördüğü koşulsuz sevgi sayesinde Denim nihayet kilosunu iki katına çıkarabildi. Hala kardeşleri arasında en küçük olan oydu ama kişiliği oldukça büyüktü. Denim oyuncu, enerjik, minik bir başbelasına dönüştü.


Eline ne zaman fırsat geçse güzel bir güreşe tutuşurdu ve özgüvenli tavırları vardı. Dokuz haftalık olduğunda minik mucize kedicik nihayet hayatındaki yeni sayfa için hazırdı- kalıcı bir yuva bulma. “Erkek kardeşi Corduroy’dan fazlasıyla destek gördü ve onlar için birlikte bir yuva bulabilmeyi başardık,” diye paylaştı Yige.


“Onları hasta, prematüre bebekler olarak aldığımdan bu yana ne kadar geliştiklerini görmekten çok mutluyum,” diyor Yige. “Yolculukları bazen oldukça zorlu geçti ama aynı zamanda bana son derece önemli dersler öğretti: bazen yavaşlamamız ve işleri bir günde, bir saatte, minik bebek adımlarıyla yapmamız gerekir. Minik başarılarımızla gururu duymalı ve her zaman umutlu olmalıyız.”


Lestat ve Laszlo olarak yeniden isimlendirilen iki kedi arkadaş onlar hakkındaki herşeye tapan muhteşem aileleriyle birlikte hak ettikleri hayatı yaşıyorlar. Son üç ayda oldukça fazla büyüdüler ve Lestat artık gösterişli, siyah bir kürkü olan, büyük bir kedi.