Bu Minik Kedicik Herkesin Kalbini Çaldı Ve Şimdi De Kabarık Tüylü Ve Göz Kamaştırıcı Bir Kediye Dönüştü

Minik bir kedi yavrusu sevgi dolu kişiliği sayesinde herkesin kalbini çaldı ve serpilerek çok güzel, kabarık tüylü bir kedi haline geldi.

Mini Cat Town’ın (San Jose, Kaliforniya’daki bir kedi barınağı) yöneticisi Laura Malone son derece yardıma muhtaç durumda olan üç kedi yavrusu ile ilgili haberi aldığında gerekeni yapmak için olay yerine koştu. 


Üç kedi yavrusu (Lilo, Stitch ve Nani) barınağa getirildiklerinde yalnızca birkaç haftalıklardı. Son derece çelimsizdiler, üst solunum yolları enfeksiyonuyla boğuşuyorlardı ve çokça ilgiye ihtiyaçları vardı. “Bu isimleri en sevdiğim Disney filminden esinlenerek seçtim,” diye paylaştı Laura.


Tekne kazıntısı Lilo inanılmayacak ölçüde küçük olmasına rağmen yaşama konusunda kararlıydı. Kedi yavruları küveze konuldu ve koruyucu anneleri Laura saat başı onlarla ilgilenmeye ve onları beslemeye başladı.


Lilo’nun kardeşleri hızla kilo alırlarken, Lilo onun biraz daha geride kalmasına yol açan birkaç durumla karşılaştı ama şırıngadan beslenme konusunda elinden geleni yaptı. Söylemek gerekirse bazı günler güzel geçerken bazıları biraz daha zorluydu, ama Laura kediciğin bir kere zorlu kısmı atlattıktan sonra hızla kardeşlerine yetişeceğini biliyordu.


Lilo’nun kız kardeşi Nani onu hiç yalnız bırakmıyordu ve onu yüreklendirmek için elinden geleni yapıyordu. Erkek kardeşi Stitch ise bir liderdi, diğerleri için yolu açıyor ve onlara nasıl eğlenebileceklerini gösteriyordu. Koruyucu ailesinden gördüğü ilgi ve çokça cesaretlendirmeyle Lilo gittikçe daha fazla yiyebilmeye başladı ve enerjisi de yerine geldi.


“Neşe içinde yemeğinin hepsini bitiriyordu ve yapabildiği her zaman kardeşleriyle oynuyordu. Ayrıca çevresindekilerin de farkındaydı ve küçük oyuncakları sağa sola atmayla ilgilenmeye başlamıştı,” diyor Laura. Lilo kardeşleri içinde sarılmayı en çok seven kedicik haline geldi ve ne zaman koruyucu babası etrafta olsa onun üzerine çıkıp kestirme konusunda ısrarcı oluyordu. Koruyucu babasının göğsüne tırmanıyordu ve bu sayede istediği kucaklaşmayı alırken aynı zamanda odayı da kolaçan edebiliyordu.


“Stitch çok oyuncuydu ve Nani de yaramazdı ama Lilo son derece sevimli ve kucak düşkünüydü. Kardeşleriyle zaman geçirmeyi de çok seviyordu ve onlarla bol bol oynuyordu ama kucaklaşmayı da seviyordu,” diye ekliyor Laura.


Artık Lilo nihayet sağlıklı bir kedi olduğuna göre, sürekli hareket halindeydi ve etrafındakileri anlamaya çalışıyor ya da kardeşleriyle odada koşuşturuyordu. Ama onu en mutlu eden şey sevgi dolu koruyucu ailesi tarafından kendisine bebek gibi sarılınmasıydı.


Laura onun odasına girdiği zaman neşeli bir kişiliğe sahip bu minik kedicik ona sarılıyor ve öpücükler veriyor ve ondan da sevgi görmeyi talep ediyordu. Aile kedi yavruları için önemli olan her olayı kutladı. Lilo ne zaman biraz daha kilo almayı başarsa onu yüreklendirdiler ve ona sarıldılar.


Anında gerçek anlamıyla bir kucak kedisine dönüşmüş olan Nani, genelde Lilo’yla birlikte oynuyorken ya da dinleniyorken görülüyordu. Kedi yavruları nihayet kendilerine kalıcı bir yuva bulmaya hazır hale geldiklerinde harika bir aile bu kedi kız kardeşleri gözlerine kestirdi ve ikisini birden sahiplenmeleri gerektiğinin farkındaydılar.


Nani ve Lilo’nun 1 kilo olmaları normalden biraz daha fazla zaman aldı, ama nihayet yeni bir yolculuğa yelken açacak kadar kilo aldıklarında hemen yeni evlerine yerleştiler. Stitch de kendisine onu seven bir yuva bulabilmeyi başardı.


“Onları kesinlikle özleyeceğiz ama her veda beraberinde bir merhaba deme şansını getiriyor. Artık ilgi ve sevgi görmesi gereken diğer kedi yavrularına geçme zamanı,” diyor Laura. Lilo uyurken çok sevimli görünmüyor mu?


Sonraki birkaç ayda kardeşleri arasında en küçüğü olan Lilo, kabarık tüylü, gösterişli bir kuyruğu olan güzeller güzeli bir kediye dönüştü. Kız kardeşiyle aralarındaki bağ hala çok güçlü. Lilo yalnızca bu kadar büyümeyi başarmadı ama aynı zamanda içindeki ukalalığı da keşfetti ve gerçek kişiliğini göstermekten hiç çekinmiyor.


Kalıcı aileleri bu kedilere aşık ve iki kız kardeş şımarık ev kedileri olarak hak ettikleri hayatı yaşıyorlar.