Bu Kedi Yetim Kalmış Bir Yavru Kedi Buldu Ve Ona Kendi Yavrusuymuş Gibi Bakmaya Karar Verdi

Dışarıda yalnız başına bulunan bu kedi yavrusu ona gerçek sevgi ve ilgi nedir göstermek isteyen bir kedi tarafından sahiplenildi.

3 yaşında bir kedi daha iyi bir hayatı olabilmesi için Nevada SCPA’ya getirildi. Bulunduğunda doğum yapmak üzereydi. 


Misty diye çağırmaya başladıkları kedi baldırındaki bir yara sebebiyle tedavi edildi ve ona yardım edilmesinden dolayı çok müteşekkirdi.


Nevada SCPA’daki gönüllülerden biri olan Kathy Stankiewicz kalacak konforlu bir yere sahip olabilmesi için kediyi evine getirdi. Birkaç gün sonra Misty doğum yaptı ancak hemen ardından hastalandı ve çok strese girdi. Her ne kadar aileyi kurtarabilmek için ellerinden geleni yapmış olsalar da, ne yazık ki, Misty’nin yavruları bu yaşam savaşını kaybetti. Misty iyileşmeyi başarsa da kalbi kırıktı. Aşağı yukarı bu zamanlarda Nevada SCPA Kathy’i arayarak dışarıda tek başınayken bulunmuş minik, yetim bir kedi yavrusu olduğundan bahsettiler. Kathy Misty’nin yavru kediyi kabul edeceğini umarak onu evine alabileceğini söyledi. Misty yavru kedinin ağlamasını duyar duymaz ayağa kalktı, zavallı yavruya yürüdü ve ona bakım yapmaya başladı. “Onu kendi yavrusu gibi kabul etmeye çok hazırdı,” diyor Kathy.


Misty minik kediciği (ona Sunny adını vermişlerdi) kanatları altına aldı ve onu fazlasıyla korumaya başladı. Bu minik tüy yumağı onun annelik içgüdülerini canlandırmıştı. “Kedinin yemek yemeye başlaması biraz zaman aldı, ancak bunu başarabildiğinde Misty ilk haftasında onun yanından neredeyse hiç ayrılmamaya başladı.” Kediyi saat başı emziriyor ve elinden geldiğince temiz olmasını sağlamaya çalışıyordu. “Sunny için Misty onun gerçek annesiydi. İlk bakışta aralarında güçlü bir bağ oluştu ve birbirlerini sanki Misty onu gerçekten doğurmuşçasına kabullendiler. Misty yeniden bakabileceği bir yavrusu olmasından dolayı çok heyecanlıydı.”


Küçük tekir kedi her adımında yanında olan annesi Misty ile birlikte kendini gittikçe daha da geliştiriyordu. İştahı son derece açıktı ve inanılmaz bir hızla büyüyordu. Ayrıca nasıl mırlayacağını da öğrendi. Annesi yanında ona sarılıyorken durmadan mırlıyordu. Bundan iki hafta sonra kedicik yarım kilo eşiğine ulaştı ve sağlıklı ve yuvarlak bir göbeği çıkmaya başladı. Mutlu bir bebekti ve hayatı onu tatmin ediyordu, bu nedenle de odayı hiç ara vermeden mırlamalarıyla dolduruyordu.


Misty pek kıymetli olan oğluna son derece önemli kedi becerileri öğretti. Ona nasıl büyük kediler gibi yemek yiyeceğini ve kendini nasıl temizlemesi gerektiğini gösterdi. Onun bağımsız bir kedi olmasını istiyordu. Bir aylıkken Sunny bir kilo geliyordu ve mama kabından kendi başına yemek yiyebiliyordu.


Misty’nin bebeklerini kaybettiği zamandan bu yana strese bağlı problemleri vardı (sürekli kendini ve kedi yavrusunu temizleme gibi). Ancak bütün bu sorunlarına rağmen, terk edilmiş kediciğe sanki bu ona bir rahatlama sağlıyormuşçasına bakma konusunda ısrarcı oldu. Şimdi Sunny büyük bir kedi olduğundan ve daha bağımsız hale geldiğinden anne Misty de onun kendi ayakları üzerinden durduğunu görmeye hazır ve insanlarla daha fazla zaman geçirip kendisi için kalıcı bir yuva bulabilmek istiyor.


Ona stresi açısından yardımcı olabilmesi için kısırlaştırıldı ve annelikten emekliye ayrıldı. Şimdi geri kalan günlerini birlikte geçirebileceği mükemmel aileyi arıyor. “Misty çok sempatik bir kedi ve Sunny için de mükemmel bir koruyucu anne oldu. Artık onun da olduğu şımarık prenses gibi yaşayabileceği bir ev bulması gerekiyor,” diyor Kathy.


Sevimli Sunny ortamına çok iyi uyum sağlayabildi ve çok oyuncu, enerjik bir kediye dönüştü. Kafesinden nasıl kaçacağını öğrendi, tuvalet kabını gerektiği gibi kullanabiliyor ve tüm bunları gelip koruyucu annesine anlatıyor. “Sunny’nin gelişimini görmekten ötürü çok mutluyum. O çok enerjik bir kedi ve her geçen gün daha da oyuncu hale geliyor.”