Rusya’da Yaşayan Bu Tombul Kedi Ve Karlar İçindeki Muhteşem Fotoğrafları Gününüzü Şenlendirecek

Doğrusunu söylemek gerekirse Rusya’da yaşayan bu sevimli kedinin hayatı her zaman için çok iyi değildi. Zavallı kedi önceleri sokaklarda yaşıyor, bulabildiği her yemek kırığı için dövüşmek zorunda kalıyor ve neresini korunaklı bulursa orada yatıyordu. “Ona evimizin girişinde denk geldik,” diyor kedinin şu anki sahipleri. “Sokakta hayatta kalabilmek için gereken becerilere sahip görünmüyordu, bu nedenle de onun bir ev kedisi olduğunu düşündük. 

Hep aynı yerde uzun zaman boyunca oturup duruyordu.” Aile kedinin sahibini bulabilmek için elinden gelen herşeyi denedi ancak kimse ortaya çıkmayınca kediyi sahiplenmeye karar verdiler.


“Ona Ginger (Kızıl) ismini verdik çünkü evde Mr. Black (Siyah Bey) isimli bir de siyah kedimiz var.” Ailenin şansına iki kedi başından beri anlaşma konusunda hiçbir sorun yaşamadı! Ginger’ın artık sıcak ve onu seven bir yuvası var, ama yine de sokakta geçirdiği zorlu günlerin onu sertleştirdiğini görebiliyorsunuz. Ginger genellikle zamanını ailenin arka bahçesinde karların içinde rahatlayarak geçiriyor ve çevresini keşfediyor.


Ginger’ın sahiplerine göre, kedi evde kalmayı dışarı çıkmaya tercih ediyor ama bazen kendi isteğiyle dışarı da çıkıyor. “Dışarının karlı olması onu rahatsız etmiyor; Ginger kışları da çevresini keşfetmeyi seviyor. Açıkçası karla oynamaktan mutlu oluyor. Ama bu oyunlar genelde çok uzun sürmüyor ve ısınabilmek için eve koşmasıyla sonuçlanıyor.”


Sahipleri aynı zamanda sevimli tombiğin biraz troll de olduğunu söylüyorlar. “Kendi bölgesinde yürüyorken diğer kedilerle köpekleri biraz kızdırmayı seviyor. Mesela onları biraz kışkırtıyor; bir köpek havlamaya başladığı zaman yalnızca çitin üzerine çıkıp öylece duruyor.” Ginger yaz zamanını da seviyor. Yazları sahipleri zamanlarının çoğunu bahçede geçirdiklerinden onları gözlemekten ve ne yaptıklarını öğrenmekten hoşlanıyor. Ama bazen bahçedeki çiçek yataklarını mahvediyor!