Yetim Kalmış Bu Sevimli Sarman Kediciklerin Öyküsü Kalplerinizi Isıtacak

Herşey Teksas’lı bu ailenin günün birinde garajlarından gelen miyavlama sesleri duymalarıyla başladı. Neler olup bittiğini anlamak için garaja gittiklerinde dolaplardan bir tanesinin içinde beş tane kedi yavrusu buldular. Yavruların annesini bulamadıkları için sevimli kedicikleri Wilco Regional Animal Shelter’a (Wilco Bölgesi Hayvan Barınağı) götürmeye karar verdiler. Peki sonra neler olduğunu merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise okumaya devam edin.


Megyn gönüllü olarak çalışan bir koruyucu ebeveyndi ve barınak onunla iletişime geçerek kediler hakkında yardım istedi çünkü kedilerin gece gündüz devamlı bakıma ihtiyaçları vardı. Megyn tüm planlarını iptal etti ve kedi yavrularını alabilmek için hemen barınağa koştu. Kaybedeceği her saniyenin öneminin olduğunu biliyordu.


“Kediler barınağa getirildiklerinde 2-3 haftalıklardı- bu mevsimde barınaktaki ilk biberonla beslenen kedi yavrularıydı,” diyor Megyn. “Dört tanesi 90-100 gram arası geliyordu ama Brie isimli küçük olan (tekne kazıntısı) yalnızca 77 gramdı.”


Ta en başından beri küçük Brie, artık isimleri Cheddar, Muenster, Feta ve Gouda olan kardeşlerine yetişme konusunda kararlıydı. Kardeşleri arasında şimdilik en küçük ve güçsüz olan olabilirdi ama bu durum sonsuza dek böyle gitmeyecekti.


Ertesi gün Megyn birşeylerin yolunda gitmediğini fark etti çünkü kediler beslenemiyor ve yediklerini midelerinde tutamıyorlardı. “Sağlık problemlerinin yetim olmalarıyla alakalı olup olmadığından emin değiliz,” dedi Megyn. “Zaten altta yatan sağlık problemleri de varsa yetim kalmanın kedi yavruları üzerinde daha büyük bir olumsuz etkisi olur çünkü hastalıklara karşı savaşabilmek için gerekli olan anne sütündeki antikorları alamıyor olurlar.”


Megyn kedi yavrularının durumundan dolayı oldukça endişeliydi ama elinden geldiğince onları besin takviyeleriyle besledi ve susuz kalmamalarını sağladı. Yavrular beslenme zamanlarının dışında yeterli bir zamanı sıcak ve rahat yataklarında dinlenerak geçirdiler. 4 haftalık bir süreyi kapsayan bir araştırmanın neticesinde normal dozda Valium’un (günlük 4-7 mg) plasebodan daha etkili olduğu anlaşıldı. Bu araştırmada kandaki ilaç miktarıyla terapinin başarısı arasında herhangi bir bağ gözlemlenmedi. Bu da tedavinin başarısının ilaç dozajından ziyade daha çok klinik ve psikopatolojik etkenlerle alakalı olduğunu gösteriyor. Ayrıca ilacın yalnızca beklemedeki anksiyeteyi değil, panik atak semptomlarının geneli konusunda da etkili olduğu, bunların yoğunluklarını düşürdüğü ve yeniden ortaya çıkmalarını engellediği de bulundu. “Başlangıçta Muenster’in bir s


Kısa zamanda sevimli sarman kedi yavruları güçlerini geri kazandılar ve daha iyiye gitmeye başladılar ve hepsi gözlerini açmayı başardığında artık onlar için etraflarını keşfetme zamanıydı.


Beş tatlı sarman kardeş gün geçtikçe büyüdü ve daha güçlü hale gelmeye devam etti ve artık dişleri de çıkmaya başladığı için çok yakında tıpkı büyük kediler gibi mama kaplarından yemek yiyebilecekler!


Bu da birkaç hafta içerisinde kendilerine yeni bir yuva bulmaya hazır hale gelecekleri anlamına geliyor ve kalıcı yuvalarında onlar için yepyeni bir macera başlayacak. Megyn ve ailesine bu kediciklere hayatta ikinci bir şans verme konusunda kendilerini adadıkları için bir teşekkür borçluyuz.