Tek Yumurta İkizi Gibi Duran Bu Kedicikler Birlikte Kurtarıldıktan Sonra Birbirlerinden Ayrılmaz Oldular

Çok güçlü bir bağı paylaşan bir çift kedi yavrusu birlikte kurtarıldıktan sonra birbirlerini yalnız bırakmamaya karar verdi.

Çok güçlü bir bağı paylaşan bir çift kedi yavrusu birlikte kurtarıldıktan sonra birbirlerini yalnız bırakmamaya karar verdi.


Bu yazın başlarında bir grup kedi yavrusu hayatta daha iyi bir şans elde edebilmeleri için Arlington, Virginia’daki Animal Welfare League of Arlington’a getirildi. Buranın Yavru Kedi Koleji bölümündeki gönüllüler onlara gereken ilgiyi gösterebilmek için gece gündüz saat başı çalıştı.


Kedi yavrularından ikisi grubun geri kalanına kıyasla daha küçüklerdi ve fazladan ilgiye ihtiyaçları vardı. Barınağın gönüllü koruyucularından bir tanesi olan Lauren Strycula yardım teklifinde bulundu ve kedi yavrularını evine götürdü. İlk günlerde minik tüy yumakları birbirlerine sokularak birbirlerini rahatlattılar. Yavrular son derece zayıf ve güçsüztü ve uğraşmaları gereken birkaç sağlık problemleri vardı. Yavrulardan erkek olanı Jace zorlu bir başlangıç yapmıştı ve biberonla beslenmeyi öğrenmesi biraz zaman aldı. Kız olan yavru, Jackie, erkek kardeşinin yanından hiç ayrılmadı ve ona hep arkadaşlık etti.


İlaçlar ve yoğun bir bakım sonrasında ikiz kardeşler ayağa kalkıp ilgi aramaya başladılar ve biraz da kilo alabilmeyi başardılar. Jace yemeğini yerken kulaklarını oynatmaya başladığında bu durum uykusuz geçen bütün gecelere ve tüm çabalara değdi. Jackie enerji yüklü bir kediye dönüştü ve oyun oynamak ve yemek yemek için her zamankinden daha motivasyonlu bir hale geldi. Kedi yavruları birbirlerinin neşelenmesine yardımcı oldu ve birlikte atılımlar göstermeye devam ettiler.


Sonraki birkaç hafta içerisinde ikili gerçekten de serpildi. Yuvalarından dışarıya ilk adımlarını attılar, tuvalet kaplarını nasıl kullanmaları gerektiğini öğrendiler ve birlikte, yanyana aynı mama kabından yemek yemeyi başardılar. Neredeyse tamamıyla aynı görünmelerine rağmen, kediciklerin kişilikleri birbirlerinden oldukça farklı. Jace yaramaz olanken Jackie uysal bir kız kardeş. İkisi birlikte çok sevimli bir çift oluyorlar.


Kalıcı bir yuva arayacak kadar büyüdüklerinde Lauren kalplerini ve evlerini iki kediye birden açacak bir aile bulması gerektiğini biliyordu. Animal Welfare League of Arlington’ın Instagram sayfasında kediciklerle ilgili bir gönderiye denk geldiklerinde Alexandra ve Bryan ailelerine katılacak yeni bir parça arıyorlardı. Bu sevimli kedilere görür görmez aşık oldular. Barınakla iletişime geçtiler ve sonrasında bu minik tüy yumakları için olabilecek en mükemmel aile oldukları ortaya çıktı.


Kedicikler yeni çevrelerine hemen uyum sağladılar. Taşıma çantasından çıkıp birlikte etraflarını keşfetmeye başladılar. “Tüm bu süreci ağırdan aldık ama zaman içerisinde onları evin geri kalanıyla da tanıştırdık. Eve gelmelerinden yalnızca birkaç saat sonra duvardan duvara zıplıyorlardı ve enerji dolulardı,” diyor Alexandra.


“O gece geceyarısı sularında Babamız özellikle kedilerin sakinleşmesi için yapılmış kedilere özel bir müzik buldu. Sonra aniden bizimle birlikte yatağa atladılar ve bize sarılarak uyudular!” Şimdilerde Whiskey (erkek) ve Pippa (kız) olarak yeniden isimlendirilen tüy yumakları ilk gecelerini anneleriyle babalarının arasında gidip gelerek geçirdiler. “Ertesi sabah Whiskey babasının omuzlarına çıktı ve yüzünü onun sakalına gömerek şekerleme yapmaya başladı!”


Sevimli oğlan ve kız çok kuvvetli bir bağa sahip. Her zaman birbirlerini görebilecekleri bir mesafedeler ve birlikte değillerken hiçbir şey yapmıyorlar. “Her zaman birlikte oynuyorlar. Birbirlerini göremedikleri zaman ağlamaya başlıyorlar,” diye paylaştı Alexandra.


“Birlikte şekerleme yapıyor ve birlikte yemek yiyorlar. Bazen tuvalet kaplarını bile birlikte, yanyana kullanıyorlar. Oyuncaklarıyla oynamaktan ve evin altını üstüne getirmekten hoşlanıyorlar.” İki tüy yumağı evin içinde koşuşturmaktan, en yüksek hızla koşmaktan ve mobilyaların üzerinde zıplamaktan hoşlanıyor. Giderek birbirlerine benziyor ve birlikte hayallerindeki hayatı yaşıyorlar.


“Gündüz vakitlerinde cam kenarındaki hamaklarına uzanıp insanların köpekleriyle yürümesini izlemekten gerçekten çok hoşlanıyorlar- özellikle de kuşlara karşı bir düşkünlükleri var. Deli gibi etrafta koşturmuyorken zamanlarını bizim kucağımızda bize sarılarak ve tatlı tatlı mırlayarak geçiriyorlar,” diyor Alexandra. İki en iyi arkadaş konu birşeyler talep etmek ve başlarının okşanmasını istemek olduğu zaman hiç de çekingen değiller. Üzerine oturacak sıcak bir kucak bulamazlarsa sahiplerinin kollarını ve bacaklarını dürtüyorlar ve ‘Hayır’ı cevap olarak kabul etmiyorlar.


“Birbirleri için olan sevgileri çok sevimli ve değerli. Onları bir arada tutabilmeyi başardığımız için çok mutluyuz ve kedi sahiplenmeyi düşünen diğer insanların da onların hikayesini görerek belki çift halinde kedi sahiplenmeyi düşünmelerini umuyoruz.”