Tek Gözlü Bu Kedinin İnanılmaz Hikayesi Hem Sizi Hayretler İçerisinde Bırakacak Hem De Kalbinizi Eritecek

Hayat Cye isimli bu şirin kedi için her zaman kolay olmamış. Cye Virginia’nın sokaklarında yaşayan binlerce sokak kedisinden yalnızca bir tanesiydi. Ama bu sevimli kız aynı zamanda diğer kedilerin uğraşmak durumunda kalmadığı bir durumdan muzdaripti. Çünkü Cye’ın yalnızca bir gözü vardı.

Ve ne yazık ki sokaklarda yaşayan tek gözlü bir kediyi kurtarmak için çok fazla insan gönüllü olmuyor. Ama Cye’ın şansına onu bulan ilgili insanlar olmuş. Onu alıp Pitsville Evcil Hayvan Merkezi’ne getirmişler. 


Bir başka zavallı hayvana daha yardım etmenin mutluluğunu yaşayan bu insanlar Cye’a onu sevecek bir yuva bulabilmek için harika bir plan yapmışlar. Tek sorun ise bu yuvanın yüzlerce kilometre ötede olmasıymış.


Barınak her sene yüzlerce hayvan kabul ettiği için kapasitesinin sonuna kadar doluymuş. Neyse ki onlara yardıma hazır muhteşem bir pilot ekibiyle işbirliği sağlamışlar. Bu ekibin ismi Kurtarma Pilotları (Pilots to the Rescue). Kurtarma Pilotları yaptıkları işi tamamen parasız yapan, gönüllülük esasıyla ve toplum yararı için çalışan 501c3 bir pilot grubu. Bu grubun temel amacı ise risk altındaki hayvanları ve insanları taşımak.


Ama bu gönüllü pilot grubunun verdiği hizmetlerden yararlanan sadece Cye değildi. Cye yeni hayatlarına başlamak için Virginia’dan Maine’e seyahat eden 30 kediden bir tanesiydi. Kurtarılan kediler birkaç organizasyon tarafından kabul edildi: Cye’ın da içinde olduğu 12 kedi Animal Welfare Society (Hayvan Refahı Grubu) tarafından alındı. AWS’de şimdiye kadar durum oldukça iyiydi. Yeni ve son derece nazik arkadaşlar edindim ve bunlar beni veterine kliniğine götürüp güzelce inceledi. Sizin de gördüğünüz gibi sağ taraftaki gözüm eksik. Önceleri bana bu gözün tamamen eksik olduğu söylenmişti, ama aslında orada güçlükle görebileceğiniz minik, fonksiyonel olmayan bir gözbebeği var. AWS’deki veterinerler herşeyin yolunda olup olmadığını görmek istediler. Ve ne mutlu ki herşey yolundaymış. Her ne


Böylece Cye’ı evlerine kabul edecek olan mükemmel aileyi aramaya başladılar. Sevimli kızın enükleasyon ameliyatı olması gerekse de barınak ona yardıma devam etti. Benim için yapılan sahiplendirme görüşmesinde size tüm medikal kayıtlarımı verecekler ve enfeksiyon riskini azaltmak için minik gözbebeğimin kalıntılarının temizlenmesi gerektiğinden ameliyat olmam gerekeceği için gözümle ilgili durumu da detaylıca anlatacaklar. Bu ameliyatın masrafları konusunda endişe etmenize gerek yok çünkü AWS hepsini karşılayacak. Detaylara gelince, bunları size Sahiplendirme Merkezi’ndeki insanlar anlatacak çünkü ben o süslü medikal terimlerden pek anlamıyorum!


Cye’ın yeni ailesinde aradıkları tek özellik ise ona koşulsuz sevgi ve gerekli ilgiyi verebilecek olmalarıymış. Neyse ki böyle bir aile yalnızca birkaç gün içerisinde bulunmuş. Dün gerçekten de harikaydı! Nihayet sahiplendirildim! Bunu doğru okudunuz- Bayan Cye evine geldi. Bu uzun yolculuğumda bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Virginia’da bir uçağa atlamaktan nihayet beni seven bir aile bulmaya kadar bunların hiçbirini arkadaşlarım olmadan yapamazdım.


Biz de Cye’ı ve yollarına çıkan tüm diğer hayvanları kurtarma operasyonuna dahil olan herkese teşekkür ediyoruz. Siz muhteşem insanlar, bizim insanlığa olan inancımızı düzeltiyorsunuz!