Sevgi Dolu Bir Kalbe Sahip Bu Tatlı Kedicik Terk Edilmiş Halde Bulunduktan Sonra Hak Ettiği Hayatı Yaşamak İstiyor

Sevimli bir surata sahip bir kedi sokaklarda terk edilmiş halde bulunduktan sonra nihayet yeni bir hayata başlayacağı için çok mutlu.

Kuzey Kaliforniya’dan tatlı bir çift mahallelerinde terk edilmiş bu kediyi buldu. Kediyi beslemeye başladıklarında kedinin burnunun şişmeye başladığını fark ettiler.


Kedinin sağlık durumu hızla kötüye gitti. İştahını kaybetti ve acil olarak medikal desteğe ihtiyacı vardı. Çift onu hemen veterinere götürdü ve burada kedinin dış ortamlarda mantar solumaktan meydana gelen bir mantar enfeksiyonu olarak kriptokoküsü olduğunu öğrendiler. 


Çift, kedinin gereksinimi olan özel bakımı sağlayamayacak durumda oldukları kanaatine vardı, bu nedenle de yardım için bir barınakla iletişime geçti. İşte tam da bu anda Milo’s Sanctuary (Milo’nun Barınağı) olaya dahil oldu ve tatlı kediciği (ona Khy Shadowstryder adını vermişlerdi) Los Angeles’taki yerlerine getirmek için harekete geçtiler.


“Milo’s’a getirildiğinde kedicik fena halde hasta ve zayıflamıştı ve hem fiziksel hem de mental açıdan çok kötü hissediyordu. Kişiliği hakkında birşeyler söyleyebilmek zordu. Yüzünün sol tarafı olduğu gibi ülserliydi ve enfeksiyon kapmıştı, öyle ki yalnızca kıvrılmış halde oturabiliyordu,” diye belirtiyor Milo’s Sanctuary’nin başkanı ve kurucusu olan Michele Hoffman. Hiç zaman kaybetmeden onu hem kriptokoküsü hem de yüzünün sol tarafı için tedavi altına aldılar. Khy çok zayıf olsa da, yapabildiği ölçüde dayandı ve çalışanlar onunla ilgilenirlerken onlara minnet duyduğunu gösterdi.


“Yaşama arzusu inanılmaz derecede güçlü. Gözlerinde bana değişmeyi ve yaşamayı çok istediğini gösteren bir ışıltı vardı. Ben de ona elimden gelenin en iyi şekilde yardım edeceğimi ve onun yanında mücadele vereceğimi söyledim.” Bolca bakım ve ilgiyle Khy iyileşerek ayağa kalkabilmeyi başardı ve yeniden güç kazanmaya başladı. Nihayet ameliyatı için hazır olduğunda yarasındaki ölü dokuyu güzelce attılar ve tamamen tedavi ettiler.


“Veterinerde bir randevudan, ilaçlardan, bolca ilgiden ve yoğun bir bakımdan sonra, nihayet kendini daha iyi hissetmeye başladı. Ona her zaman ne kadar yakışıklı olduğunu, onu ne kadar çok sevdiğimizi ve güvende olduğunu söylüyoruz,” diye ekledi Michele. Khy gün geçtikçe daha iyi hale gelirken kişiliği de ortaya çıkmaya başladı. Çok daha enerjik ve meraklı hale geldi ve tanıştığı herkese sarılmak ister oldu.


Khy’ın aslında çok sevgi dolu olduğu ortaya çıktı. “Diğer kedilere, insanlara ve hatta yastıklara bile sarılmak istiyor. Yemek yemeyi ve ödül mamalarını seviyor ve yavaş yavaş oyuncaklarıyla nasıl oynaması gerektiğini öğreniyor.”


Şimdilerde sağlık durumu çok daha iyi olsa da, Khy’ın iyi bir yaşam standardının olabilmesi için ömür boyu bakıma, desteğe ve tedaviye ihtiyacı olacak. “Henüz tam olarak iyileşmiş değil ve hala önünde gitmesi gereken uzun bir yol var. Burnu normal kedi ölçülerine geri dönecek mi emin değiliz ama bu problem değil, çünkü onu olduğu haliyle seviyoruz.”


Khy Milo’s Sanctuary’deki Ömür Boyu Bakım programına katıldı ve burada uzun zamandır kalan diğer kedilerin arasından kendisine arkadaşlar edinebilmeyi başardı. Onun yanına yaklaşan herkese öpücükler dağıtıyor. Tam önünde bir kedi görürse ona gidip yüzünü sürtmeye başlıyor. Bakıcısı ona seslendiği zaman koşarak geliyor. Sevimli kedi sevgi görmek için yanıp tutuşuyor ve başının okşanması ya da sevgi görme ihtimalini hiç kaçırmak istemiyor.


“O çok sevimli ve nazik, göbeğinin okşanmasını ve öpücükleri seviyor. Hala biraz çekingen ve içedönük ama eminiz ki çok yakında ödül mamaları için yalvarmaya ve kedinanesi olan oyuncaklara saldırmaya başlayacaktır,” diyor Michele.


Her ne kadar şu zamana kadar yaşadıkları son derece zor şeyler olsa da, Khy sevmeye devam ediyor ve paylaşacak çok şeyi var. “Onun gerçekten de ne kadar tatlı, nazik ve harika olduğunu tarif bile edemeyiz.”