Neredeyse Kesin Ölümden Kurtarılan Bu Hamile Kedinin Hikayesi İnsanlığa Olan İnancınızı Onaracak

Okuyucularımız arasında herhangi bir hayvanlarla ilgili kuruluşta gönüllü olarak çalışanlar varsa garip renkli tüylere sahip bir hayvan görmenin iyiye alamet olmadığını muhtemelen biliyorlardır. 

Burada bahsettiğimiz şey doğada ender bulunan kediler ya da kürklerinde enteresan desenler bulunan hayvanlar değil. Mavi, yeşil, mor gibi kürk renklerinden bahsediyoruz. Biliyorsunuz...şu kürkleri bazı zalim insanlar tarafından boyanmış olan hayvanlardan. Ama peki böyle birşey yapmanın amacı ne? Neden insanlar böyle şeyler yapıyorlar?


Bu sevimli hamile kediciğin hikayesine gelirsek, muhtemelen yem olarak kullanıldığı için tüyleri mora boyanmıştı. Ve evet, bunu doğru okudunuz. Daha açık söylemek gerekirse büyük ihtimalle dövüştürülen köpekler için yem olarak kullanılıyordu. Bunun hakkında düşünmek veya yazmak bile gerçekten mide bulandırıcı. Çünkü bu mor kürk dövüşler sırasında kalpsiz insanların renge göre bahis oynamalarını kolaylaştırıyordu. Ve bu zavallı kediciğin ringde kendisini neredeyse kesin olan ölüme hazırlaması gerekmesinin yanı sıra, Suriye sokaklarındaki hayatı da kolay değildi. Hamilelik ve doğum kediler için kısa zamanda çok kötü şekillerde sonuçlanabilir. Ayrıca bu kedinin ilk hamileliği gibi durmuyordu ki bu da çok daha riskli bir durum.


Ancak neyse ki bu bölgede savaş neticesinde parçalanan ülkelerindeki ihtiyacı olan hayvanlara yardım etmeyi ilke edinmiş özel bir grup vardı. Ernesto, The Cat Man Of Aleppo’nun (Halep’in Kedi Adamı Ernesto) kendilerini bu işe adamış ve tecrübeli ekibinden bahsediyoruz. Ve bu ekip bu son derece muhtaç durumdaki kediyi de bulup barınaklarına getirebilmeyi başardı. Mor kedi yerel bir basımevine getirildi ve burada güvenli bir şekilde doğum gerçekleştirebildi. Kimse onun “yem kedi” hayatından nasıl kaçtığını bilmiyordu ama kedi oradaydı işte. Ernesto’nun ekibi haberi duyduklarında kedinin bulunduğu yere hızla giderek onu aldılar. Bir şekilde zavallı kediciği yakalayıp gerçekten güvenli bir yere getirdiler.


Kurtarıcıları kediyi detaylı bir muayeneden geçirdi ve neyse ki genel sağlığının iyi olduğu sonucuna vardılar. Tüylerinin geçici renginden ötürü onu Violette olarak çağırmaya başladılar.


Violette hayatının geri kalanını bu barınakta binlerce başka kediyle birlikte geçirecek. Ve hayır, buradaki kedi sayısını abartmıyoruz.


Violette’in bebeklerinden hiçbirinin de endişe duymalarına gerek kalmayacak. Ernesto’nun ekibi bu hayvanların burada iyi ve mutlu bir hayata sahip olabilmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Violette şu anda bulunduğu yerde olmaktan çok memnun ve günlerinin çoğunu hiçbir konuda kaygı duymadan barınağı keşfederek geçiriyor.


Bu hikaye hakkındaki yeni gelişmeleri öğrenmek ve burada bulunan diğer kedilerin hayatlarını nasıl geçirdiklerini görmek isterseniz, onları sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. Ernesto’nun ekibine ve bu hayvanların mutlu bir yaşamlarının olabilmesi için yaptıkları herşeye minnettarız. Onlar olmasa yaşadığımız dünya da çok daha korkunç bir yer olurdu.