Garaj Yolunda Yardıma Muhtaç Halde Bulunan Bu Kedi Yavrusu Nihayet Onu Seven Bir Yuvası Olduğu İçin Çok Mutlu

Toprak bir yolda terk edilen kedi yavrusu yardım bulabilmek için ev sahibinin arabasının olduğu özel garaj yoluna yürüdü.

Kuzey Carolina’nın kırsal kesiminde yaşayan ev sahibi bu krem renkli calico kedisinin garaj yolunda durduğunu fark etti. Minik sokak kedisi onu “yere yapıştırmaya çalışan” bir grup başka sokak kedisi tarafından kuşatılmıştı.


Sonradan kedinin toprak yolun bittiği yerde terk edildiğini ve kadının evin garajına kadar yürüdüğünü öğrendiler. 


İyi kalpli kadın yardım için bölgedeki bir barınak olan Sparkle Cat Rescue ile iletişime geçti. Barınakta gönüllü koruyucu olarak çalışan Sarah Kelly yardım etmek için öne atıldı.


Sevimli calico yavrusu kurtarıcılarının kollarında olmaktan son derece mutluydu. Durmadan mırladı da mırladı. Çok sevgi dolu bir kedi yavrusu olduğu için kurtarıcıları onu Valentine diye çağırmaya karar verdiler. Kediciğin sokaklara ait olmadığı her halinden belliydi. Tek istediği onu koşulsuzca sevecek birilerini bulmaktı.


“Bu kedinin ‘bir savaşçı değil bir aşık’ olduğu için sokak yaşamından kurtarıldığını söylemek kendi aramızda yaptığımız bir şakaya dönüştü, bu nedenle de ona Valentine ismini vermeye karar verdik,” diyor Sarah. Etrafını keşfettikten sonra, minik Valentine tamamen neşe içerisinde tüylü battaniyeler üzerinde yuvarlandı. “Evdeki ilk günü oldukça iyi geçti! Çevresine çok iyi uyum sağlayabilmeyi başardı ve yumuşak battaniyeler ve yiyeceklerle dolu, kendine ait, kocaman bir kedi odası olduğu için çok minnettardı.”


Val güvenli ve konforlu bir yerde olduğunu farkettikten hemen sonra hızla serpildi ve etrafındaki herkesten ilgi istemeye başladı. Sevimli kişiliği ortaya çıktı ve çok konuşkan bir kedi oldu.


“Konu ilgi isteme olduğu zaman sesi oldukça gür çıkıyor- insanların ilgisini çekebilmek için miyavlamayı seviyor ve onların ayaklarının dibinde yuvarlanarak karnını kaşımalarını istiyor,” diye paylaştı Sarah. “Evde nereye gitsek bizi takip ediyor ve bulabildiği en güneş alan yere oturmak için kedi ağaçlarının en tepelerine tırmanıyor. Ona ne zaman dokunsak mırlıyor.”


“O tam bir ilgi açı ve siz ona ilgi gösterene kadar odada sizi takip ediyor. Sonra ilginizi çekmeyi başardığı zaman her anın tadını çıkarmayı seviyor,” diye ekliyor Sarah.


“Klasik bir numara olan yere atlayıp mırlayarak karnının kaşınmasını isteme konusunda uzmanlaştı ve doğru açıları bulup kameraya poz verme konusunda da son derece iyi.” Bazen görüp görebileceğiniz en sevimli kedi ve onlar günlük rutinlerini yapmaya devam ederlerken insan arkadaşlarını gözlemlemeyi seviyor.


Sevimli kedicik isminin hakkını veriyor ve çevresindeki herkese neşe saçıp onların günlerini aydınlatıyor. Minik oyuncak bebek yatağında kedi yavruları için olan yastıklar, minderler ve battaniyelerle birlikte kestirmeyi seviyor. Val enerji dolu ve ihtiyacı olan tüm ilgiyi de görüyor.


Val’in harika bir gülümsemesi ve karşısına çıkan herkesin kalbini çalabilecek çok etkileyici gözleri var. Kedicik ne zaman Sarah’nın odaya girdiğini duysa koşarak geliyor. Başının okşanması ve ilgi görebilmek için yalvarıyor ve ‘hayır’ı cevap olarak kabul etmiyor.


Karşılaşma şansına eriştiği iyi yürekli insanlar ve Sparkle Cat Rescue’daki gönüllüler sayesinde sevimli kedicik hayallerini gerçeğe çevirme yolunda. “Gerçekten de ismi kadar sevgi dolu bir kedi ve neyse ki kendisi için kalıcı bir yuva bulabilmeyi başardı (önden sahiplendirildi),” diyor Sarah.


Calico kız birkaç hafta içerisinde yeni hayatına adım atacak. Şimdilik hala yapması gereken birkaç şey ve geliştirmesi gereken kedi becerileri var.


Sevimli kız mutlulukla parlıyor ve şımarık bir ev kedisi olarak yaşamının keyfini sürüyor.