Dışarıda Terk Edilmiş Halde Bulunan Kedi Yavrusu Annesi Tarafından Reddedilen Siyah Beyaz Minik Kediyle Arkadaş Oldu

Sokakta bulunan sevimli bir sarman kedi yavrusu annesi tarafından reddedilen siyah beyaz bir kediyle güçlü bir bağ oluşturdu.

Ekim ayının başlarında bir yavru kedi Liverpool (Birleşik Krallık) sokaklarında gezinirken bir grup öğrencinin onunla karşılaşıp sokak kedisini korkutması sonucunda bulundu.


Kedicik tek başınaydı ve annesini bulamadılar, bunun yanı sıra kimse de onun sahibi olduğunu iddia etmedi. İyi kalpli insanlar onunla ilgilenilebilmesi için kediciği RSCPA Wirral ve Chester koluna getirdi. Ürkmüş minik sokak kedisi açlıktan ölüyordu, biraz kirliydi ve ilgiye çokça muhtaç durumdaydı. Bir hayvan kurtarıcısı ve RSCPA denetmeni olan Anthony Joynes, kediciğin John Lennon Drive sokağında bulunmasına ithafen ona Lennon ismini verdi. Yavru kedi sokaklarda tek başına olabilmek için çok küçüktü ve bulunmamış olsaydı muhtemelen dışarıda ölmüş olurdu.


Turuncu ve beyaz renkli kedicik kurtarıcılarına çok kısa zamanda ısındı ve karnı doyup içine girip uyuyacağı rahat bir yatağa sahip olduktan sonra kendisini çok daha iyi hissetmeye başladı. Kedi barınağa getirildiğinde yaklaşık olarak dört haftalık olduğu düşünülüyordu ve saat başı biberonla beslenmesi gerekiyordu. Bakıcılarından çok fazla ilgi görmesine rağmen kedi yavrusu yine de sürekli olarak birilerinin arkadaşlığına aç haldeydi.


Lennon o sırada başka bir minik yavru kediyle daha uğraşmakta olan RSPCA’deki çalışkan ekibim ellerine emanet edildi. Siyah beyaz bir kedi daha yeni doğmuş bir yavruyken annesi tarafından reddedilmişti ve tek başına kalmıştı. Sokak kedisi olan annesinin hiç sütü gelmiyordu bu nedenle de yavruyu reddetmek durumunda kalmıştı. Barınak çalışanları hemen duruma müdahale ederek minik bebeğin her iki saatte bir elle beslenmesini sağladılar. Barınak çalışanların onun çok daha iyi olmasını sağladıklarında minik kedi yavrusu neredeyse ölmek üzereydi. Bakıcıları etrafındayken beslenmekten hoşlanmıştı ve her zaman canının istediği kadar yemek yiyordu.


Çalışanlar terk edilmiş kedi yavrularının bir arkadaşlarının olmasının onlara çok iyi gelebileceğini bildikleri için iki kediyi tanıştırmaya karar verdiler. İkili kısa zamanda bir bağ geliştirdi ve sarılmaya başladılar. Hemen en yakın arkadaş oldular. “İkisiyle de ilgilendiğimiz için onu Lennon’la tanıştırdık. Anında güçlü bir bağ kurdular,” diye paylaştı barınak şubesinin müdürü olan Kay Hawthorne. “Birlikte oynuyor ve birlikte sarılıyorlar. Onların ne kadar iyi geçindiklerini gerçekten kendiniz görmelisiniz!”


Lennon o zamandan beri Ringo ismi verilen siyah beyaz kediciğin abisi haline geldi ve sarılmak için kollarını onun etrafına sarıyordu. Her ne kadar o daha küçük olsa da Ringo abisiyle güreşebiliyor ve Lennon’dan hiç de aşağı kalmıyordu.


Kendilerine yoldaşlık edecek iyi bir arkadaşla birlikte kedi yavruları gittikçe daha da iyi hale geldiler. Yalnızca iki hafta içerisinde boyutları ikiye katlandı ve enerji seviyeleri de üç kat arttı. Kavga ediyor gibi yaparak oyun oynamadıkları zamanlarda birlikte dinleniyor ve sarılıyorlardı. İki en iyi arkadaş odayı durmadan tatlı mırlamalarıyla dolduruyordu.


İkisi de barınağa arkadaşlığa aç, terk edilmiş kedi yavruları olarak getirildikleri için aralarındaki dostluk son derece değerli. Şimdi gerçek kardeşler gibi birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar.


“İkisi de oldukça iyi idare ediyor gibi görünüyor ve barınak şubesindeki arkadaşlarımızın da minik destekleri sayesinde durumlarını toparlıyorlar,” diye ekliyor Kay. Lennon en sevdiği oyuncağı en iyi arkadaşıyla paylaşmaktan hoşlanıyor.


Eski sokak kedisi ve onun sevimli suç ortağı neşeli, enerjik kediciklere dönüşüyorlar.


Çokça lezzetli yiyecekler, rahat yataklar ve onlara sarılacak bir sürü insanla birlikte şımartılmış yaşamlarının keyfini sürüyorlar.