Bu Yetim Kedi Yavrusu Ve Yeni Bulduğu Annesinin Hikayesi Gözlerinizi Yaşartacak

Minik bir tekir kedi annesini aramak için tek başına miyavlayarak sokakları dolaşırken bulundu. İyi niyetli bir kadın onu alıp barınaktan gelme köpeğiyle tanıştırdığı zaman anında güçlü bir bağ oluşturdular.

Hikayemizdeki kedicik Crenshaw’a merhaba deyin!


“Üç hafta önce bir Cuma günü Crenshaw Bulvarı üzerinde işten eve dönüyordum. Çevreyolunun giriş şeridine sapmadan hemen önce bir anneyle kızının kaldırımda minik bir kediye baktıklarını gördüm,” diye anlatıyor Sharra Platt. 


Anneyle kızı çok endişeli görünüyorlardı, bu nedenle de Sharra arabayı durdurup duruma bakmak istedi. “Anneyle kız bana etrafta bir anne kedi ya da diğer kedi yavrularını aradıklarını ama hiçbir şey bulamadıklarını söylediler. Minik kedicik duvarı olan bir evin önündeydi, o sebeple o evden gelemeyeceğini düşündük. Tam yanında bir oto yıkama yeri vardı ve onun diğer tarafındaki ev son derece karanlıktı. Kapı kapı dolaşıp soru sormak için güvenli bir mahalle değildi. Diğer taraftan kediciği orada bırakmak muhtemelen onun ölmesine yol açacaktı çünkü oldukça işlek bir yoldan yalnızca birkaç metre uzaktaydı ve çok küçüktü. Bu yüzden de onu orada bırakamayacağıma karar verdim.” İşte minik kedicik bu şekilde kurtarılmıştı.


Başlangıçtaki plan kediciği bir gecelik misafir ettikten sonra ona yeni bir yuva bulma konusunda yardımcı olacak bir barınağa götürmekti, ancak ertesi sabah herşey değişti. Sharra ve ailesi kendi gözetimleri altında, son derece dikkatli bir biçimde kediyi aile köpeklerine tanıttıktan sonra, köpek arkadaşlar son derece heyecanlandı ve bu kediyle tanışmak için can atmaya başladılar. Sharra ve ailesi de onların geçinebilme ihtimallerinin olduğunu düşündü. Veterinerden temiz bir sağlık raporu aldıktan sonra minik Crenshaw’u eve getirdiler ve diğer hayvanlarla anlaşıp anlaşamayacağını görmek istediler. “Köpeklerin onunla iyi geçineceklerini biliyordum,” diyor Sharra. “Pazar sabahı onu dışarı çıkardım ve köpeklerin yataklarının içine koydum. 5 yaşındaki barınaktan aldığımız Pit Bull’umuz Roxy onu temizlemeye başladı ve o zamandan b


Birlikte daha fazla zaman geçirdikçe aralarındaki bağ da o derece kuvvetlendi. “Roxy Crenshaw’un annesi gibi oldu ve bir anne köpek yavrularına nasıl davranırsa o da ona öyle davranıyor. Onu kontrol ediyor, banyo yaptırıyor, ona çokça sarılıyor ve bir sürü öpücük veriyor.” Crenshaw Roxy’nin onu burnuyla hafifçe dürtmesine ve yalamasına bayılıyor. Bazen aşırı ilgiden bunalsa da Crenshaw ne zaman ilgi istese Roxy’nin yanına geri dönüyor. Genelde Roxy’nin yanına kıvrılıp onun üzerine tırmanıyor.


“Crenshaw genelde Roxy’nin üzerine tırmanıyor ve o şekilde uyuyor...Ayrıca Roxy kuyruğunu sallarken onunla oynamayı çok seviyor ve bu Roxy’i hiç de rahatsız etmiyor...Roxy’i çok seviyor!” diye ekliyor Sharra. Küçük kedi yavrusu köpek annesine çok bağlı ve her zaman onun yanında olmak istiyor.


Onun yeni ismi Gangster kedicik Crenshaw! “Sokaktan kurtardığım altıncı hayvan olduğu için Crenshaw benim için çok önemli. Ona ‘Gangster kedicik’ diyoruz çünkü onu bulduğum mahalle biraz tekinsiz bir yerdi.” Şimdilerde bu minik kediciğin onu koruyan ve onun gereksinimlerine çok düşkün bir annesi var.


11 yaşındaki Kasey isimli bu Pomeranyalı cinsi köpek Crenshaw’un evdeki diğer arkadaşı. Birbirlerine kafa atarlarken çok sevimli görünüyorlar, siz de öyle düşünmüyor musunuz?


“Her geçen gün daha büyüyor ve güçleniyor ve artık tuvalet kaplarını kendi başına bulmaya başladı.” Minik Crenshaw gerçekten de tüylü arkadaşlarına çok düşkün ve onları dünyaya değişmiyor.


En sevdiği aktivitelerden bir tanesi yoldaşlarıyla sarılmak. Çok sevildiğinin kendisi de farkında.


Evdeki diğer kedi Lucky bile yavaşça bu yeni arkadaşa açılmaya başlamış halde. “Crenshaw sıklıkla Lucky’nin yanına gidiyor ve onunla etkileşime geçmeye çalışıyor. Lucky’nin kuyruğuyla oynamaya bayılıyor ve Lucky de bir yere kadar buna izin veriyor...Hatta Lucky ara sıra ona öpücükler bile veriyor.” Minik Crenshaw olası riskler ve tehlikelerle dolu bir sokak hayatından içinde onu çok seven bir köpek anne, tüylü dostlar ve insanların olduğu sevgi dolu bir yuvaya gidebilmiş.


Crenshaw ve Roxy’nin beraber çekilmiş çok sevimli bir fotoğrafı.


Sizin de görebileceğiniz gibi Crenshaw artık kocaman bir kedi!