Bu Tatlı Sarman Kedinin Hikayesi Yüreklerinizi Isıtacak

Bu sevimli kedi yavrusu onun serpilip göz kamaştırıcı bir kediye dönüşmesine yardımcı olan aileyle kalma konusunda ısrar etti.

Bir haftalık kedilerden oluşan bir grup kedi yavrusu Montreal, Kanada’daki bir barınağa getirildi. Kedi yavrularının saat başı beslenmeye ihtiyaçları vardı bu nedenle de gönüllülerden oluşan bir ekip onların bakımını üstlendi. Kardeşler arasında sarman olan diğerlerine oranla çok daha küçüktü ve büyüme konusunda güçlük yaşıyordu.


Tecrübeli bir hayvan kurtarma gönüllüsü olan Jess kediciğin yardımına koştu. Yavru kediyi evine aldı ve onu saat başı tüple beslemeye başladı, onu sıcak tuttu ve onun yanından ayrılmadı. Jess, yavru kedinin yaşayıp yaşamayacağından emin değildi ama vazgeçmeyi reddetti. Uykusuz geçen birçok geceden ve akla hayale gelmeyecek çabalardan sonra kedi önemli eşiği atladı ve ayağa kalkmaya başladı.


Baby Mars ismiyle çağırmaya başladıkları sarman kedi yavrusu nihayet tutunup tüp olmadan yemek yiyebilecek haldeydi. Ama hala çok minikti ve bir şırınga yardımıyla beslenmesi gerekiyordu. Bütün bunlara rağmen minik kedicik her yemekte karınını tıkabasa doldurabilmek için elinden geleni yaptı. Plan kediciği yeterince büyük ve sağlıklı hale getirmek ve onun iyi bir ailenin parçası olmasını sağlamaktı. Bölgedeki bir barınak olan Chatons Orphelins Montreal olaya müdahale ederek kediciği bakımları altına aldılar.


“Jess gerçekten de bu kediyle ilgili harika bir iş ortaya çıkardı. Onu her birkaç saatte bir besledi, sıcak ve güvende tuttu ve onun sevildiğini hissetmesini sağladı. Bu şekilde kedinin hayatını kurtarabilmeyi başardı,” diyor Chatons Orphelins Montreal’den Celine Crom. Baby Mars güç kazanmaya başladıktan sonra yemeğe doğru kendisi düşe kalka ilerlemeye başladı ve yemek yeme konusunda çok hevesliydi. Yavru kedi nihayet biraz kilo alabiliyordu. Chatons Orphelins Montreal’de bir gönüllü koruyucu olan Coralie, bu sevimli oğlana evini açtı. Onun doğru düzgün beslenebildiğinden emin olmak için nereye gitse kediyi de beraberinde götürdü.


Karnını doyurduktan sonra bu şirin çocuk tüylü battaniyelerin üstüne çıkarak patileriyle onları yoğurur sonra da mırlayarak uykuya dalardı. Koruyucu annesi yanında olduğu sürece her zaman çok mutluydu. Coralie minik kediye evini açtığınca bir kedi sahiplenmeyi planlamıyordu. Sadece kediye sağlığını geri kazanıncaya kadar bakmak sonra da mutlu ve iyi bir hayatının olacağı, onun için en mükemmel olabilecek yuvayı bulmasına yardımcı olmak istiyordu. Ama tatlı çocuğun kafasında bambaşka planlar vardı.


Artık büyük bir kediye dönüştüğü için enerjik sarman kedi, onlar kendisinden büyük olmasına rağmen evdeki diğer kedilerle güreşirdi. Oyun zamanı olduğunda bu korkusuz enerji topu tepedeki kral gibiydi. Evin çevresinde yaptığı yaramazlıklardan sonra kedicik koruyucu annesini arar ve biraz huzurlu zaman geçirebilmek ve ilgi görebilmek için ona sarılırdı.


“Minik miyavlamaları ve kocaman gözleriyle son derece ikna edici bir kedi olabilir. Bazen yalnızca durup istediğini (kucaklaşmak) elde edene kadar gözlerini insan arkadaşına diker!” Onlar fark bile etmeden Baby Mars koruyucu ailesinin gönlüne yerleşmeyi başardı. Sahiplendirilmeye çıkarılma zamanı geldiğinde Coralie kediciğin onun reddedemeyeceği bir karar verdiğini biliyordu.


“Üç aylık olduğunda Baby Mars resmi olarak koruyucu ailesi tarafından sahiplenildi. Bu aile onun için gerçekten de mükemmel,” diye paylaştı Celine. Minik tüy yumağı koruyucu programından mezun oldu ve artık kalıcı yuvası olan ailesiyle yeni ve daha bir hayata adım attı.


Baby Mars’ın hikayesi mutlu sonla bitti ve şimdi o sağlıklı ve göz kamaştırıcı bir kedi olma yolunda ilerliyor.