Bu Son Derece Minik Yavru Kedi Yetim Olarak Bulunmasından Sonra Hak Ettiği Şekilde Yaşama Konusunda Kararlı

Yaşıtlarının yalnızca yarısı boyunda olan çok minik bir kedi mutlu bir yaşam sürme konusunda kararlı.

Bir grup kedi yavrusu anneleri tarafından terk edilmiş halde bulunduktan sonra Columbus, Ohio’daki bir kedi kurtarma barınağı olan FosterBabyCats tarafından alındı.


Onları bulan iyi kalpli vatandaş bir hafta boyunca annelerinin ortaya çıkmasını bekledi, ancak çabaları boşunaydı. Yavrulardan Piper isimli olanı diğer kardeşlerine nazaran çok daha küçüktü. “İlk haftalarından sonra kedi yavruları barınağa getirildiler. 


Piper bir çeşit solunum zatürresi problemiyle boğuşuyordu, bu nedenle de hemen antibiyotik tedavisine başlandı. Ayrıca patilerinin de şişmeye başladığını fark etmiştim,” diye paylaştı FosterBabyCats’den Jillian. “Yetim kalmış yeni doğan kedi yavruları konusunda deneyimliyim, çünkü bu ne yazık ki (barınaklarda) pek de üzerinde durulmayan bir mesele.”


Jillian yavruları saat başı biberonla beslemeye başladı ve ayrıca güçlerini yerine getirebilmek ve bağışıklık sistemlerini güçlendirebilmek için onlara çeşitli suplemanlar vererek de destekledi. Her ne kadar yaşama şansları pek yokmuş gibi görünseler de, Jillian da yavrularla birlikte onların hayatları için mücadele veriyordu. İlk üç hafta Piper çok minikti ve avuç içine sığabilecek boyuttaydı. Ayrıca kardeşlerine oranla da çok daha küçüktü.


Beslenme zamanlarının dışında, yavrular zamanlarının çoğunu küvezlerinin sıcaklığında dinlenerek geçirdiler (bu küvezler onların vücut ısılarını ayarlamalarına yardımcı oluyordu). Çokça uykusuz gecelerin ardından ve koruyucu annelerinden gördükleri yoğun bakım sayesinde beş yavrudan dördü güç kazanmaya ve giderek daha iyi hale gelmeye başladı. Özellikle de grubun en miniği olan Piper yabana atılmayacak bir savaşçıydı.


Piper’ın gelişimi hala olması gerekenin biraz gerisindeydi, bu nedenle de Jillian bu minik tüy yumağının beslenmesini daha da arttırdı ve tüm gün onu sevgiye boğdu. Karnı doyduktan sonra sevimli Piper sırtüstü yuvarlanarak karnının kaşınmasını isterdi. Piper’ın her zaman için son derece pozitif bir tavrı vardı ve onunla ilgilenildiği için çok memnundu. Bu minik, yılışık kedi koruyucu ailesine çok bağlı hale geldi.


Piper’ın gözündeki hafif bir enfeksiyonla patilerindeki şişliği de iyileştirmeyi başardılar. Minik savaşçı kedi güzel bir biçimde iyileşiyor ve inanılmayacak boyutta gelişmeler gösteriyordu. Bacaklarını nasıl kullanacağını öğrendikten hemen sonra diğer kardeşleriyle oynamaya ve güreşmeye başladı ve bu konularda onlar kadar da başarılı oldu. “Diğer kardeşlerinin boyutları göz önünde bulundurulduğunda Piper hala çok küçük, ama o tam bir çetin ceviz,” diyor Jillian.


Piper koruyucu bakımda serpilmeyi başardı ve büyüme konusunda da bir atak yaptı. Yalnızca iki hafta içerisinde minik kedicik toplanmaya başladı ve kocaman bir iştah geliştirdi.


“Her zaman için inanılmayacak ölçüde tatlı ve biraz da yılışık oldu- insan arkadaşlarıyla zaman geçirmeye bayılıyor,” diyor Jillian.


“Bugünlerde etrafta zıplamaktan ve diğer kardeşleriyle kavga eder gibi yapıp oyun oynamaktan çok hoşlanıyor. Hala oldukça küçük ama diğer kardeşlerine yetişme konusunda zorluk çekmiyor!” Minik, güçlü kedicik Piper odasının altını üstüne getirmeyi, yaramazlık yapmayı ve hayatını dolu dolu yaşamayı seviyor.


Kardeşlerinin arasında en minik olanı serpilerek çok sevimli, etine dolgun bir kedi haline geldi. Hala çok küçük olabilir ama kişiliği kesinlikle kocaman!