Bu Sevimli Yavru Kedi Ve Oyuncak Ayısı Ayrılmaz Bir İkili Ve Onlaın Hikayeleri Kalplerinizi Isıtacak

Sokaklarda terk edilmiş halde bulunduğu günden beri bu sevimli kedi yavrusu nereye gitse oyuncak ayısını da beraberinde götürüyor.

Geçen ay bir sabah, Indiana’nın kırsalında yaşayan iyi kalpli biri çiftliğinde bir sürprizle karşılaştı.


Kediciği bulan kadın sabahki işlerini yapmaya hazırlanıyorken çiftliğinden gelen minik viyaklama sesleri duydu. Sesi ta en köşeye kadar takip etti ve burada beton zeminde tek başına yatmakta olan bu yaklaşık 10 günlük kedi yavrusunu buldu.


İyi kalpli kadın hemen biraz saman kaptı ve onu sıcak tutabilmek için bunları yavrunun etrafına yerleştirdi. Kedi yavrusunun annesinin dönmesini birkaç saat boyunca beklemesine rağmen ufukta ne o ne de başka yavrular görünmedi. Yavru kedinin vücut ısısının düşmeye başladığını fark edince harekete geçmeye karar verdi.


Sevimli tüy yumağını evine getirip onu elinden geldiğince beslemeye çalıştı, ancak kedi doğru düzgün yemek yiyebilecek halde değildi. Bunun boyunu aşacağını bildiği için yardım alabilmek amacıyla tamamen gönüllülerden oluşan bir organizasyon olan Catsnip Etc. ile irtibata geçti. “Kedi yavrusu bize getirildiğinde açlıktan ölüyordu, biraz susuz kalmıştı ve pirelerle kaplıydı,” diyor Catsnip Etc.’dan Missy McNeal.


Biberonla besleme konusunda deneyimli birinin yardımı ve doğru çeşitte mamayla Cricket diye çağırmaya başladıkları kedicik biberona tutunup mamayı yalayıp yutmaya başladı. Bütün pirelerinden kurtulup karnını lezzetli yiyeceklerle doldurduktan sonra Cricket ayağa kalktı ve çok mutlu görünmeye başladı. O gece minik tüy yumağı konforlu ve sıcak yatağında, sarılması için ona arkadaş olan oyuncak ayısıyla beraber uyudu.


Birkaç günlük saat başı bakımın ardından bebek Cricket tamamen iyileşebilmeyi başardı. Doğru düzgün yemek yiyor ve tam bir şampiyon gibi düzenli olarak kilo alıyordu. İlk günden beri ilgi açı olduğu belli olmuştu ve istekleri konusunda da sesi oldukça gür çıkıyordu. Sevimli kedicik 7/24 sarılabileceği bir arkadaşı olsun istiyordu. Koruyucu annesinin müsait olmadığı zamanlarda oyuncak ayısına yapışıyor ve kollarını onun etrafına sararak uykuya dalıyordu.


“O kesinlikle oyuncak ayısına aşık. Bize getirildiği günden beri bu ayı onuna birlikte ve her yere de onunla birlikte gidiyor,” diyor Missy. “Oyuncak ayısı uyurken onun uyurken sarıldığı arkadaşı ve onun çok daha rahat hissedebilmesini sağlıyor.”


Cricket hep biberonla beslenen bir bebek olduğu için insanlarla birlikteyken çok ilgiye muhtaç. Sevgi dolu koruyucu annesinin yanı sıra oyuncak ayısı ne zaman sarılmaya ihtiyacı olsa onun en yakın arkadaşı. Aşılarına başlanması için uygun yaşa eriştiğinde veterinere yanında en iyi arkadaşı olmadan gitmedi. Cricket tüm veteriner ziyareti boyunca arkadaşına sarıldı. Oyuncak ayısı ona bir nevi güvenlik duygusu sağladı ve sevimli kedicik için tüm bu veteriner deneyimini çok daha rahat hale getirdi.


“O inanılmayacak ölçüde tatlı ve çok sevgi dolu. Yorgun olduğu zamanlarda koruyucu annesine sarılıyor ve enerjik hissettiğinde de onunla oyunlar oynuyor. Tek istediği zamanını onlarla geçireceği doğru insanları bulabilmek,” diyor Missy. İnsan arkadaşlarıyla zaman geçirirken bile her kucaklaşma anına oyuncak ayısını da katma konusunda ısrarcı oluyor.


Cricket kişiliğinin ortaya çıkmaya başladığı safhaya giriyor ve her geçen gün enerji seviyesi de arttıkça artıyor. “Kesinlikle daha dışadönük bir hale geliyor ve etrafta koşup oyunlar oynamayı seviyor. Oyuncakların ne kadar eğlenceli olabildiklerini keşfetti.”


Cebe sığabilecek boyutta bir kedicikken şimdi Cricket serpilerek göz kamaştırıcı, büyük bir kedi oldu ama bazı şeyler hep aynı kaldı.


Cricket’ı sahiplenmek isterseniz onun oyuncak ayısı için de yeriniz olması gerekiyor. Nihayet sahiplendirilmeye hazır halde geldiğinde gelecekteki ailesi ikisine birden sahip olma onuruna erişecek.