Bu Minik Kedi Yavrusunun Büyüyüp Dönüştüğü Muhteşem Kedi Sizi Şaşkına Çevirecek

Süperkahramanlarla ilgili çizgiromanların hayranıysanız muhtemelen aynı zamanda bir Marvel hayranısınız ya da en azından Marvel süperkahramanlarını biliyorsunuz demektir. Ant- Man (Karınca Adam), The Wasp (Yaban Arısı) ve Black Panther (Kara Panter) gibi filmler daha az tarafından bilinen karakterleri insanlara tanıtarak çok sevilir hale gelmelerini sağladı. Bir süperkahramanı ele aldığınızda muhtemelen ilk düşündüğünüz karakteristik özellik tehlikeyle karşılaştıklarında engelleri aşabilme becerisidir. Bu süperkahramanlardan birçoğunun tüylü dostlarımız için isme dönüşen takma isimleri var. Birçok evcil hayvan sokaklarda geçirdikleri ilgiden yoksun ve stres yüklü bir hayattan geliyorlar. Yani onların da tüm engellere karşı savaşmayı ve sevmeyi öğrenen cesur ruhlar olduklarını söyleyebilirsiniz. Bu nedenle de hikayelerinin başkalarına ilham olmaları açısından anlatılmaları gerektiğini düşünüyoruz ve bugün sizlere bu tip bir süperkahraman hikayesini, Minik Wasp’ın hikayesini anlatacağız: hayatta kalmak için elinden gelenin en iyisini denemek zorunda kalmış minik bir kedi yavrusu.

Avusturalya’daki Perth Kurtarıcı Melekleri’nde çalışan gönüllülerden biri olan Amber Spencer’ın yolu bir aile dolusu zavallı kedi yavrusununkiyle kesiştiğinde 2021’in başıydı.


Bu karşılaşmadan önce, 20 senedir gönüllü olarak bakımını üstlendiği kedisini veterinerde uyutmak zorunda kalmıştı. “Tatlı kedim Nancy o gün bu kedi yavrularını bulmamdaki tek sebep. Bu nedenle de onları alıp bakmaya karar verdim,” diye anlatıyor Amber. “Bu kedi yavruları bölgemizde bulunan bir korucunun çok fakir evinden geliyorlardı.”


Hayatta kalan yavrular arasında bu Siyam kırması Wasp ismindeki sevimli kız en minik olanıydı. Wasp çok susuz kalmış, kansız ve bir deri bir kemikti. Hayatta kalma olasılığı pek yokmuş gibi gözükse de, bütün gücüyle dayanıyordu.


Amber bu kedi yavrularını eve getirdiğinde yaklaşık olarak 6 haftalık kadar oldukları düşünülüyordu. Ancak yalnızca bir haftalık yavruların boyutlarındaydılar! Amber bütün kedileri Marvel karakterlerinden esinlenerek isimlendirdi: Wasp, Wanda, Demir Adam (Iron Man), Thor, Hawkeye (Şahin Gözü) ve Hulk. Ama mücadelenin yeni başladığından henüz haberdar değildi. Bu zavallı kediciklerin büyümelerine yardım etmek o kadar da kolay olmayacaktı. “Onları eve getirdikten üç gün sonra bütün günü veteriner kliniğinde, En İyi Dostlar Aile Veterineri’ndeki inanılmaz ekibin yardımları sayesinde durumlarının stabil bir hale geldiğinden emin olmaya ve onları gözlemlemeye çalışarak geçirmek zorunda kaldım,” diyor Amber. “Bir dolu sağlık probleminden dolayı Wasp kilo alma konusunda güçlük çekiyordu. Birebir, detayl


Ancak Amber Wasp’tan vazgeçecekmiş gibi görünmüyordu. Hatta Amber’ın kendisinin de bir süperkahraman olduğunu söyleyebilirsiniz! Wasp ne zaman birşeyler yiyebilmeyi başarsa zavallı kediciğe çokça övgü ve sevgi gösterdi. Geceleri geç saatlerde bile kedilerle elinden geldiği kadar ilgilenmeyi kesmedi. Ve süperkahramanların birlikte çalıştıkları zaman önlerine çıkan her engeli aştıklarını hepimiz biliyoruz.


Amber’ın çabalarının neticesinde Wasp koruyucu annesine tombul yanaklar, parlak gözler ve oyuncu, patates biçiminde bir kedi göbüşüyle bakar hale geldi. Wasp nihayetinde kedi yavrularının yaşaması için gereken kiloyu alabilmeyi başardı. Büyüme konusunda diğer kardeşlerini yakaladı ve artık aksiyona hazırdı! Onun için sahiplendirilme zamanının geldiğine karar verdiler ve bu sebeple barınağa doğru yola çıktı. Günün birinde Nicole isimli bir veteriner bir arkadaşını görmek için barınağı ziyaret etti ve bu sırada izlenildiğini fark etti.


Nicole’ü izleyen minik Wasp’tı ve kadının hareketlerini gözlemliyordu! İşte o zaman Nicole onunla arasında güçlü bir bağ hissetti. Bundan kısa süre sonra Wasp, Nicole’ün ailesinin bir ferdine dönüştü. Amber da bu kedinin yeni ailesiyle olan fotoğraflarını düzenli olarak alıyor. Görünüşe bakılırsa Wasp çok güçlü bir süperkahraman olacak!Amber gibi talihsiz hayvanların hayatlarına dokunan ve onlara hayatta ikinci bir şans veren insanların olmasına minnettarız.