Bu Kedicik Birinin Onu Eve Götüreceğini Umarak Barınağa Ziyarete Gelenlere Kendi Üslubuyla Yalvarıyor

Sevgi dolu bir sarman kedi onu kendileriyle birlikte evlerine götürsünler diye barınağı ziyarete gelen herkese el sallayarak onların ilgisini çekmeye çalışıyor.

Bu Mayhem isimli iki yaşındaki, turuncu renkli, sarman kedi, ikinci kez kendisi için bir yuva bulabilmek umuduyla kendini Fairport, New York’taki bir hayvan barınağı olan Lollypop Farm’da buldu.


“Mayhem ilk kez Lollypop Farm’a Haziran’ın başında, sahibi tarafından terk edildikten sonra getirildi. Bu olaydan sonra kendine bir aile bulabildi, ama ne yazık ki, yeni yuvası onun için pek de iyi olmayınca barınağa geri döndü,” diye paylaştı Lollypop Farm. Turuncu renkli sarman enerji dolu ve her zaman oynayabileceği birşeyler arıyor. Bu hayat dolu kedinin, kocaman, ukala bir kişiliği var ve sürekli herkesin işine karışıp duruyor.


Mayhem kendine onu sevecek bir yuva bulmaya çalışırken barınak çalışanları da bu çok enerjik kediyi meşgul tutabilmek için onun odasını her türden oyuncak ve eğlenceli aktivitelerle doldurmuş. “Kendine ait kocaman bir kedi odası var ve bu oda kedi oyuncakları, karton kutular ve tırmanma kuleleri gibi şeylerle dolu,” diye ekliyor Lollypop Farm. “Barınak çalışanları onun oyuncaklarla dolu odasına açılan camlı kapıyı geçerlerken, Mayhem sanki ‘lütfen benimle biraz oynar mısın?’ dercesine patisiyle cama vuruyor. Ve tabii ki bu da bizim reddedemeyeceğimiz bir teklif.”


Bu akıllı ve ikna kabiliyeti yüksek kedicik kararlılıkla insanlara sinyaller veriyor. İlgi istediğinde barınak çalışanları onu asla kıramıyor. Mayhem’in en sevdiği aktiviteler insanlarla zaman geçirmek ve uyku zamanlarının arasında oyun oynamak. “Mayhem çok enerjik bir çocuk ve kendini meşgul tutabilmesi için birçok uyarıcıya ihtiyacı var. Herkes için uygun bir kedi olmayabilir, ama hayatlarını tıpkı onun gibi bir kediyle paylaşmak isteyen kediseverler olduğuna eminiz,” diyor Lollypop Farm.


Mayhem’in sevgi dilinin insan arkadaşlarıyla oyunlar oynamak olduğunu söyleyebilirsiniz. Barınak çalışanları dönüşümlü olarak onunla oynuyor ve ona ne kadar sevildiğini göstermeye çalışıyorlar. Sevimli sarman kedi de onları eğlendirerek kendisine yapılan bu iyiliğe karşılık veriyor. “Mayhem oyuncaklarıyla oynamaya bayılıyor, özellikle de bir sopanın ucuna iple bağlanmış olanlarla,” diyor Lollypop Farm.


Kedicik olay birşeyler talep etme olduğunda hiç de çekingen değil. Ama tüm istediği etrafta onunla oynayacak birilerinin olması. “Biz bir evdeki köpeklerle iyi geçinebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca buradaki kalışı sırasında diğer kedilerle oynama konusunda da ilgili oldu,” diye ekliyor Lollypop Farm.


Hayvan kurtarma organizasyonu bu kediye hak ettiği, onu seven yuvayı bulabilecekleri konusunda kendilerinden eminler. “Buradaki davranış ve eğitim ekibimiz Mayhem’e olumlu pekiştirme eğitimi veriyor ve yeni ailesine de bu son derece enerjik çocuğu nasıl mutlu ve huzurlu edebilecekleriyle ilgili her türlü ipucunu verecekler.”


Sevimli kedicik cam kapısının önünden geçen herkese patilerini sallarken bir yandan da kendisi için en mükemmel yuvayı aramaya devam ediyor. “Bu tatlı kedi kesinlikle gönlünün istediği ölçüde oyuncaklarıyla oynayabileceği, onun için en iyi olacak yuvayı bulacak.”