Bu Adam Bir Stadyumda Bulunan Minik Bir Kedi Yavrusunu Evine Aldı Ve Olayların Bu Yavru İçin Nasıl Geliştiğini Görmek Gününüzü Şenlendirecek

Bir stadyumda bulunan kedi yavrusu kendisini bulan genç adama sarıldı ve onunla kalma konusunda ısrarcı oldu.

New York şehrinde yaşayan Malia oğlunun beyzbol maçını izleyebilmek için Bronx’taki Co-op Şehir Stadyumu’na gitmişti ve bir grup insanın birşey üzerine tartıştıklarını gördü. Kadın sonradan bu kalabalığın sahada birbirlerine sokulmuş halde bulunan bir grup kedi yavrusundan bahsettiğini öğrendi.


Zavallı kedicikler çok kirli ve ayrıca inanılmayacak ölçüde zayıftılar. Kalabalık anne kediyi bulamamıştı, bu nedenle de Malia yardım için bölgedeki bir hayvan kurtarıcısı olan Sunny ile irtibata geçti. “Onunla kocası miink kedi yavrularını bana getirdiler. Oğlum (CJ Sung) ve ben onları eve aldık ve hepsini düzgünce temizleyip biberonla besledik,” diyor Sunny. 


Kedi yavruları aşağı yukarı üç haftalıklardı ve saat başı bakıma ihtiyaçları vardı. Yalnızca bir gün içerisinde güçlerini geri kazanmaya başladılar. Bir tanesi çok kısa bir zamanda diğer kardeşleri arasından sıyrılmayı başardı.


Minik kimera kedisi Sunny’nin küçük oğlunu görür görmez sevmişti ve sürekli onun etrafında olmak ya da onun tarafından kucaklanmak istiyordu. Birileri onu insan arkadaşından uzaklaştıracak olduğunda bundan hiç hoşlanmıyordu ve kızgın, sert bir surat ifadesi takınıyordu. Onun gibi küçücük bir kedi için oldukça küstahtı. “Kimera CJ’i hemen çok sevmişti ve benimle büyük oğluma tıslıyordu, hem de onu biberonla besleyen ben olmama rağmen,” diye ekliyor Sunny.


Kedicik CJ onu kollarına alır almaz kendisini daha iyi hissediyordu. Başlangıçtaki planları kedi yavruları kendilerine kalıcı yuvalar bulmaya hazır hale gelinceye kadar onların koruyucu aileliğini yapmaktı, ama bu sevimli alacalı kedi CJ başta olmak üzere ailenin kalbini kazanmayı başardı. “CJ onu görür görmez dedi ki, ‘Onu sevdim. Tam benim tarzımda bir kedi,’” diyor Sunny. “Gerçekten bu kedicik tarafından büyülenmişti ve bana onu sahiplenmemiz için yalvardı. Onu Kimera diye çağırmaya başladı.”


Kedi yavruları güç kazandıktan sonra kişilikleri ortaya çıkmaya başladı. Kimera kardeşleriyle oyun oynamayı seviyordu, ancak genel olarak en sevdiği insanla ve ona sarılmakla oyun oynamaktan çok daha fazla ilgiliydi.


Sevimli kız Yaramazlığın Üstadı haline geldi. Kardeşleri arasında kafesinden dışarı çıkıp yeni yeni belalara yol açanların ilklerindendi ve yakın bir zamanda da durdurulabilecek gibi görünmüyordu. CJ evde onu “durdurabilen” tek insandı. CJ etrafındayken hemen daha sakinleşir ve sarılmaya hazır hale gelirdi.


“O çok yaramaz bir kız ve kendisini olmaması gereken yerlere sokmaya bayılıyor,” diyor Sunny. “O çok kurnaz ve başı beladayken kime koşması gerektiğini de çok iyi biliyor.” Sonraki birkaç hafta içerisinde Kimera ve kardeşleri serpilerek göz kamaştırıcı, hayat dolu kedilere dönüştüler. Korkusuz alacalı kedicik canı ne istiyorsa yapmaya devam etti ve dünyada endişe ettiği tek birşey bile yoktu.


“Kediler yeterince olgunlaştıklarında Kimera’nın kardeşleri kendilerine yeni yuvalar buldular, ama o burada, bizimle birlikte kaldı.” Ukala kız evde yaşayan diğer kedilere şakalar yapıyordu. Birçok insana tolerans gösterebiliyor olsa da CJ’in yanındayken tamamen sevgi dolu bir hale geliyordu.


Kimera evin etrafında koşup kargaşa yaratmayı seviyor ama CJ eve döner dönmez kucaklaşmaya hazır hale geliyor. “CJ etraftayken küçük, mükemmel bir melek gibi davranıyor,” diye ekliyor Sunny.


Kimera artık büyük bir kedi ama içinde hala ailenin onunla tanıştığı ilk gündeki ateşi taşıyor. Kuyruğu son derece kabarık bir hale gelmiş durumda. Kimera görkemli kuyruğuyla gurur duyuyor ve nereye gitse onunla hava atıyor.


Kimera’nın yaramaz kişiliği evi hala domine ediyor. Durdurulamayan enerjisiyle evin adeta kraliçesi gibi. Ama CJ yüzünü gösterir göstermez hemen yine bu masum meleğe dönüşüveriyor.


Şimdi bile CJ sarıldığı tek insan. “Onlar en yakın arkadaşlar. Kimera en sevdiği insan olarak CJ’i seçti,” diyor Sunny.