Bir Araç Park Yerinde Bulunan Bu Minik Terk Edilmiş Yavru Kedi Evlerini Ona Açan Aileyle Kalma Konusunda Israrcı Oldu

Bir araba park yerinde görülen yavru sokak kedisi onu evlerine alan aileyle birlikte kalmak istedi.

Geçen ay Sacramento, Kaliforniya’da yaşayan bir gönüllü hayvan koruyucusu olan Sam Christie, Facebook’ta şans eseri bir park yerinde bulunan bir yavru kediyle alakalı bir gönderiye denk geldi. “Park yerinin yakınlarındaki bir yerde çalışan genç bir kadın park edilmiş bir arabanın altında turuncu birşey olduğunu farketmiş ve ne olduğunu görebilmek için arabanın yanına gitmiş,” diyor Christie.


Sevimli yavrunun altında saklandığı araba hareket etmeye başlamış ama neyse ki kadın minik yavruyu tam zamanında oradan almayı başarabilmiş. Yavru son derece zayıf ve pirelerle kaplı haldeymiş. Bu gönderiyi gören Sam gönderinin altına yorum yaparak kediye bakıcılık yapmayı ve ona kalıcı bir yuva bulma konusunda yardımcı olmayı önermiş. “Bu sene barınakların hepsi kapalı olduğu için özellikle zor geçti. Neyse ki Instagram üzerinden benim grubumun desteğini alıyorum bu nedenle de genellikle bu tarz kurtarmaları kendi başıma gerçekleştirebiliyorum.”


Kedilerle ve kedi yavrularıyla özellikle iyi geçinen ailenin köpek Oakley de Sam’e bu kurtarma görevinde katılmış. “Minik tüy yumağını arabamıza aldıktan sonra Oakley’le birlikte park yerinin etrafında dolaştık ama yavru kedinin annesini ya da kardeşlerini bulabilmeyi başaramadık.” (Aşağıda buna dair bir video da bulabilirsiniz) Zavallı kedicik başlangıçta biraz aksiymiş ve tıslıyormuş ama güvende olduğundan emin olduktan sonra kısa zamanda yatışmış. Odasında yemeğin kokusunu aldıktan hemen sonra mama kabına atlamış ve yalnızca dakikalar içerisinde herşeyi silip süpürmüş.


“Karnı doyduktan sonra oyun oynamaya hazır hale geldi. En başından beri son derece korkusuz ve dışadönüktü ve ona sarılınmasından çok hoşlanıyordu,” diye paylaşıyor Sam. Doğru düzgün bir biçimde temizlendikten sonra Wilder ismini verdikleri kedicik nihayet pirelerden arınmış. Rahat bir biçimde battaniyelere sarılmış ve kendini çok mutlu hissediyormuş. Sam’in evinde yaşayan diğer kedilerle köpekler kapının diğer tarafından sabırla beklerken bu yeni gelen misafiri görebilmek için çok heyecanlanmışlar.


Hayvanlar kapı aralığından birbirlerini koklamışlar. Sevimli Wilder evde arkadaşlarının olmasından çok mutlu olmuş. Onlarla zaman geçirebilmek için can atıyormuş. “Yalnızca bir gün içerisinde sırf diğer hayvanlarla oyun oynamak istediği için nasıl kaçması gerektiğini öğrendi.” Başlangıçtaki plan kendine onu seven bir aile bulmaya uygun hale gelene kadar kediciğe bakmakmış ama kedinin aklında farklı fikirler varmış.


Evdeki diğer kediler, Blue ve Everett, onu kanatları altına almışlar. Ona kendileriyle nasıl güreşeceğini öğretmişler ve layıkıyla bir kedi nasıl olur onu göstermişler. “Wilder’ın bütün bunlar üzerinde birkaç gün çalışması gerekti ama nihayetinde köpek Oakley’e de alışabilmeyi başardı.”


Aile Wilder’a baktığı zaman geçen sene kaybettikleri sevgili kedileri Atlas’ı hatırlamış. Bu yeni kedicik de tıpkı Atlas gibi korkusuz, enerji dolu ve son derece maceracıymış. “Kendimi ona elveda deme raddesine getiremediğimi farkettim, o nedenle de onu sahiplenmeye karar verdik,” diyor Sam. “Bakıcılığın amacı minik hayatları kurtarabilmek ve sonra da onları sahiplendirmek ama bazen böyle olması gerekir ve bu canlar sizin hayatınızın bir parçası oluverirler. Wilder’la da bu şekilde oldu ve o bizim ailemizin eksik olduğunun farkında olmadığı bir yapboz parçasına dönüştü!”


Sevimli turuncu renkli kedicik yürüyüşe çıkmaktan hoşlanıyor ve insan dostları ve köpek koruyucusu Oakley ile birlikte çevresini keşfediyor. Her zaman onların etrafında dolaşıyor ve onların önderliklerini takip ediyor. “Oakley ona karşı son derece koruyucu. Biz kocaman, neşeli bir aileyiz ve bundan dolayı gerçekten minnettarım.”


Maceracı minik tüy yumağı geniş ailesini çok seviyor ve her gününü dolu dolu yaşıyor.