14 Şubat Sevgililer Gününde Kedi Hediye Etmeyin!

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevdiğinize bir hediye alacaksanız lütfen o hediye yavru bir kedi veya köpek olmasın. Küçük patili dostlarımızın sıcak birer yuvaya ihtiyacı var ama, bir hevesle alınan sanki bir eşyaymış gibi sevdiğinize hediye edeceğiniz nesne değil onlar.

Bir heves aldığınız yavru kedicik bir süre sonra bakımı zor geldiği için veya evdeki eşyalara zarar verdiği için hiç düşünülmeden sokağa salını veriyor. 


Hatta erkek arkadaşı sevgililer gününde hediye almışsa ve ayrıldılarsa eyvah!!! Kedi her an sokağa atılabilir kızgınlıkla.


Kedi bakmak sanıldığı kadar kolay değil, emek ister, sevgi ister, sabır ister her şeyden önce büyük bir sorumluluk ister. Hele yavru kediye bakmak daha incelikli bir iş. Günde en az 6 kez biberonla beslenmek ister, poposu ıslak pamukla uyarılıp tuvaletini yaptırmak ister.


Biraz daha büyüdüler mi evdeki perde ve koltuklar biraz tırmalanabilir, hoşgörü ister. Yani evet onlara evinizin kapılarını açın ama lütfen bunları yapabilecekseniz. Yoksa onlar birer süs eşyası değiller. 10-15 yıl beslemeyi göze almıyorsanız sokaktaki patili dostlarımızı sokakta beslemeye devam edin. Asla bir heves için onların duygularıyla oynamayın. Sevgiyle kalın patili günler....